Hint Magazin Öne Çıkan

Jigyasa Singh Röportajı 2

 Jigyasa Singh Röportajı 2

Aşk Bir Rüya Thapki Pyar Ki’de Thapki ve Bani karakterini canlandıran hintli oyuncu Jigyasa Singh ile samimi sohbet.


Sizi oyunculuk konusunda bu kadar tutkulu yapan şey neydi?


Kendimi şanslı görüyorum! Bir aktör kendini ifade edebilir; kitleleri düşünülemez bir şekilde değiştirin ve bir süreliğine her şeyi unutturur. Ağlama, gülme, öfkeli olma ve genellikle performansla eğlendirerek yabancılardan duygularını televizyonlarının önünde hissetmelerini sağlamak oyunculuğun özüdür. Bir aktör olarak, her zaman kendime daha fazla yatırım yapmaya çalışıyorum 

Üstelik benim için hiçbir şey sabah uyanmaktan ve günümü dört gözle beklemekten daha iyi olamaz. Koşulsuz olarak tutkularını takip eden ve onlardan biri olduğumu bilen insanlarla dolu bir odada nasıl olacağımı düşünmek sakinleşririci. Her zaman insanlara en yenilikçi ve yaratıcı bir şekilde mümkün olan en iyi hikayeleri anlatabileceğim bir ortam istedim ve tutkum bununla ilgili! Aşk Bir Rüya Thapki Pyaar Ki de Bihaan Pandey ve Aryan Khanna karakterlerine hayat veren oyuncu Manish Goplani Türkiyeye mi geliyor merak konusu oldu? 

Jigyasa Singh Röportajı 2
Jigyasa Singh Röportajı 2

Mesleki ve aile yaşamınızı nasıl dengelersiniz? 

Benim düşünceme göre, her ikisi arasında bir denge bulmak önemlidir. Oyunculuk kariyerini sürdürmek, sürekli sıkı çalışma, tutarsız ödeme ve dayanılmaz bir özveri anlamına gelir. Ailenizde muazzam bir sabır olması gerekir, çünkü herhangi bir ün, ilişkilerde zorlanmaya neden olabilir. Ayrıca, şöhretin getirdiği gizlilik kaybının üstesinden gelmek kolay değildir. Bununla birlikte, bu kariyerin doğası, özellikle zaman, enerji ve özveri gibi hayati gereklilikler söz konusu olduğunda ilişkileri zorlar. 

Ailemi ve profesyonel hayatı dengelemek için birkaç kural koydum ve onlara bağlı kalmak için elimden geleni yapıyorum. Gece gündüz çekim yapsam da ailem için her zaman zaman ayırıyorum ve çekim yapmadığım zamanlarda kısa bir tatile kaçmaya çalışıyorum. Ve elbette, en anlayışlı aileye sahibim!

Oynadığın tüm roller arasında şimdiye kadar üzerinde çalışmayı en çok sevdiğin rol neydi? 


Tasvir ettiğim her karakter bebeğim gibi, ama evet,  uzun zamandır üzerinde çalıştığım Thapki karakterim yani ‘Thapki Pyaar Ki aşk bir rüya dizisi. 

Milyonlara ilham veriyorsunuz ve hatta uluslararası bir hayran kitleniz var. Bu kadar çok insanın beklentilerini karşılamak zor ve baskıcı bir hal alıyor mu?

İlk olarak, bu yaşam için ve onu yaşattığı için Tanrı’ya son şükrediyorum. İzleyicilerimin, koşulsuz sevgisi, takdiri, beğenisi, desteği bunlar çok güzel şeyler Ama aynı zamanda çokta zor çünkü insanlar hemen hemen her gün neler yaptığınıza bakıyor. 

Jigyasa Singh Röportajı 2
Jigyasa Singh Röportajı 2

Kişinin ilgi odağı ve dikkatin tadını çıkarması gerektiğine inanıyorum, aynı zamanda onunla birlikte gelen sorumlulukların da farkında olmalıyım. Bu beklentilerle her geçen gün daha iyi sunma sorumluluğumun arttığını daima anlıyorum. Bir gösteri her hit haline geldiğinde, bir dahaki sefere seyirciye daha da iyi bir şey verme baskısı altındayız. Günümüzde insanların son derece seçici olduğunu ve hemen hemen her şeyin tadını farklı bir şekilde anladıklarını kabul etmeliyiz! Neyin iyi neyin kötü olduğunu yargılayabilirler. Bu nedenle, onlar için çok olağanüstü bir şey ortaya çıkarmak büyük bir sorumluluk haline gelir.

Ebeveynleriniz ve arkadaşlarınız oyunculuk kariyerinize ne kadar destek verdiler?

Dürüst olmak gerekirse, eğer arkadaşlarım ve ailem yeterince destekleyici olmasaydı bugün bulunduğum yerde olmazdım. Ben ebeveynlerim, arkadaşlarım ve şimdi izleyicilerimden dolayı olduğum yerdeyim! Hepsi neredeyse her konuda son derece destekleyici, sevecen, ve duyarlıydı.

Fark yaratmanıza neden olan sosyal konular nelerdir? 


Günümüzde yoksulluk, çocuk işçiliği, su kıtlığı, okuma yazma bilmeme, batıl inanç yaygınlığı, zorbalık ve iş yerinde taciz gibi çeşitli sosyal konular bulunmaktadır. Dünyayı değiştirmek için önce bu değişime kendi içinizde başlamanız gerektiğine inanıyorum. Aşk Bir Rüya Thapki Değişecek mi? Hint dizisi Thapki Pyaar Ki Aşk Bir Rüya’da Thapki karakterine hayat veren Jigyasa Singh’in yerini neden bir başkası alacak? 

Bize birçok insanın bilmediği ilginç bir şey söyleyin.

Şarkı söylemeyi, seyahat etmeyi ve her türlü macerayı seviyorum. Keşke jimnastik öğrenebilseydim! Ayrıca yağmurları da seviyorum.

Kariyeriniz boyunca karşılaştığınız zorluklardan bazıları nelerdir ve bunları nasıl aştınız?

Oyunculuk tamamen kendinizi zorlamak ve onlara meydan okumak ve insanlar ve benliğiniz hakkında çok şey öğrenmekle ilgilidir. Çok fazla sıkı çalışma ve kararlılık gerektiren diğer mesleklerden farklı değildir. Mesleğinizin zanaatını ve çekirdeğini biliyorsanız, her zorluğun üstesinden gelebilirsiniz ve tam da bunu başardım.

Yorum Bırakın