Astroloji Öne Çıkan

Yengeç burcu özellikleri

22 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğanlar bu burca mensuptur.

Bu burcun yönetici gezegeni ay

Grubu öncü

Elementi su

Rengi gümüş rengi yani gri

Olumlu yönleri empati yapabilmeleri, gelişmiş annelik duygusu, koruyucu, fedakar ve başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı, güçlü sezgiye sahip olmalarıdır.

Olumsuz yönleri ise aşırı duygusal, alıngan, değişken ve endişelenen, huzursuz yapıda olmalarıdır.

Yengeç burcunu özelliklerine yakından bakalım

Yengeç burcu zodyak takımındaki 4 burçtur. Bu burcun evi de 4 evdir. Güneş 21 haziran’dan itibaren yengeç burcunda görünür 22 Temmuz’a kadar orada kalır. Yengeç burcu ay tarafından kontrol edilen bir burçtur. Bu burca mensup olanlar aile yaşamını sever, duyarlı ve duygusal yoğunluğa sahip olan yengeç burcu iyi iletişim yeteneğine de sahip yaratıcı ve romantik bireylerdir.

Yengeç burcu kişilik özellikleri

Yönetici gezegeni ay olan yengeç burcu yüceltme de Jüpiter, sürgünde satürndür. Suyun gizemli insanlarına hükmeden ay onlara nüyülü bir çekicilik, gizemlilik ve değişkenlik kazandırır. Yengeç burcu sade, kaprisli olarak görülür. Yengeç burcu uysal görünebilir, düşmanının önünde geri çekilebilir ancak asla boyun eğmez. Anaç bir yapıya sahip olan yengeç burçları dürüstlüğe önem verir.

Yengeç burcu’nun uyumlu olduğu burçlar

Yengeç burçları empati yeteneği kuvvetli burçlardır. Karşısındaki kişiyi sadece ilk kelimesinden anlamakla kalmaz aynı zamanda duygularını, ruhunun her hücresi ile hisseder. Yengeç burçları uyumlu olmayı ve sessiz yaşamı severler. Yengeç burçları boğa, başak ve oğlak burçları ile uyumluluk sağlar.

Yengeç burcu özellikleri
Yengeç burcu özellikleri

Yengeç burçları ateş elementine mensüp olan koç, aslan, yay burçlarıyla ve hava elementine ait olan ikizler, terazi ve kova burçlarıyla az uyumludur. Astrolojide su ve ateşin birleşimi sorunlu bir kombinasyon olarak kabul edilebilir ve tıpkı ateş gibi havada yengeç burcunun duygusal patlamaları tarafından bertaraf edilir. Ancak her durumda astrolojide hem güneşin hem de ayın burçları üzerinde farklı şekilde etkileri vardır.

Yengeç burçları sahip olabilecekleri duygusal stresi ortadan kaldırmak için spor olarak yüzme, balık tutma, kayak paten ve belki de dağa tırmanışı gibi sporlar yapmayı severler.

Yorum Bırakın