Astroloji Öne Çıkan

İkizler burcu özellikleri

İkizler burcu Zodyak’ın 3 burcudur ve bahar döngüsünü daha uzun günler ve daha sıcak daha yumuşak hava ile sonlandırır. Merkür tarafından yönetilen bu burç zekayı sembolize eder.

İkizler burcunun özelliklerine yakından bakalım

İkizler burcunun evi iletişim evi olan 3 evdir. Elementi ise havadır. 21 Mayıs ile 31 Mayıs arasında doğanlar bu burca mensuptur. Merkür ve Jüpiter tarafından yönetilirler. Bu burcun sezgileri kuvvetlidir ve doğal olarak hümanist olmaya eğilimlidirler. İkizler burcunda olanlar hareketli keşfetmeyi seven burçlardır. Son derece meraklı olmalarıyla bilinirler.

Her şeyi olan ilgilerinden dolayı bu burçlar bazen konsantrasyon yoksunluğu yaşayabilir. İkizler burcu iletişimi de çok sever ikizler için arkadaşlık ve sevgi hayatın en önemli unsurlardır. Ayrıca çok konuşmayı seven bu burç mükemmel mutluluk fikirlerini başkalarıyla paylaşmayı sever.

İkizler burcu kişilik özellikleri

Zamanlarının çoğunu da mutlu olma arayışını harcar. İkizler burcu özgürlüğüne de çok düşkündür bir yerlerde sıkışıp kalmak yerine gerektiğinde dikkatli bir şekilde nasıl yürüyebileceğini görmek ister. Canlı meraklı ve sosyalliği seven ikizler burcuna nasıl ayak uyduracağınızı öğrenmeniz gerekir. Çünkü onlar her şeyile ilgilenmeyi seven harika varlıklardır.

Uyum sağlama konusunda yetenekli olan ikizler burcu strateji oyunlarını ve sözlü tartışmayı severler. Bu burç hem yeniliği hem de gizemi sever. Oldukça çalışkan olan ikizler burcu birçok görevi aynı anda yapabilir. Her şeyi anında uyum sağlamaları ile bilinen bu burç hem güvenilir, hem de yaratıcı mükemmel çalışanlardır.

İkizler burcu özellikleri
İkizler burcu özellikleri

İkizler burcunun uyumlu olduğu burçlar

İkizler kadını idealist ve manevi bir arayış içindedir. Bu baştan çıkarmayı seven ve tamamen eşine adanmış bir kadındır. Neşeli ve arkadaş canlısıdır. İkizler erkeği ise mükemmellik konusunda çok endişelidir ve bu nedenle o nadir inciyi, mükemmel kadını arayacaktır.

Rutini sevmeyen bu burç yenilikleri sever. İkizler burcunun iyi anlaştığı burçlar kova, Aslan, Koç, terazi, yay burcudur. İkizler burcunun anlaşamadığı burç ise başak burcudur.

İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür

Grubu değişken

Elementi hava

Rengi sarı

Olumlu özellikleri entellektüel, mantıklı, çabuk kavrayan, yazı yazmayı ve iletişimi seven yanlarıdır.

İkizler burcunun olumsuz yanları değişken, kararsız, iki yüzlü, yüzeysel, maymun iştahlı, duygusal olarak yetersiz, dedikoduyu seven, eleştirici yapıya sahip olmalarıdır.

Yorum Bırakın