Astroloji Öne Çıkan

Yay burcu özellikleri

23 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında doğanlar bu burca mensuptur.

Yönetici gezegeni Jüpiter

Grubu değişken

Elementi Ateş

Rengi Turkuaz, mor

Olumlu yönleri yenilikçi, hoşgörülü, cömert, felsefi, iyimser,

Olumsuz özellikleri inatçı, özgürlüğüne aşırı düşkün, patavatsız, abartıya açık

hadi yay burcunun özellikleri’ni keşfedelim

Yay burcu iyimserliği ve yenilikleri açıklığı ile tanınır. Yaşama karşı coşkulu, idealist, kavrayışları güçlü, felsefi konularda başarılı kişilerdir. Gezmeyi, seyahat etmeyi, farklı yerler görmeyi, keşfetmeyi severler.

Yay burçları için yerlerinde duramayan burçlar diyebiliriz. Yay burçları aynı zamanda değişken bir burçtur. Bu özellikleri onlara davranışlarında tutarsızlık getirir. Çok fazla kararsızlık yaşarlar.

Öğrenmeye açık olan bu burç öğrendikleri ile pratik yapmayı kendilerini geliştirmeyi severler. Çok kolay sıkılıp, yeni bir yol izlemeyi de seçebilirler. Yay burçları her zaman arayış içinde olan bir burçtur. Güçlü bir doğru yanlış anlayışları vardır.

Hayatlarını da bu doğrulara uygun yaşamaya çalışan ahlaklı ve erdemli kişiler yaylardır. İnançları güçlüdür ancak abartıya yatkın oldukları için yalancılıkla da adlandırılırlar.

Yay bucu kişilik özellikleri

Yay burçları hapsedilmeyi, kısıtlanmayı sevmezler. Herhangi bir ilişkinin bir yay burcu ile sürmesi için onlarla bir rutine düşmekten kaçınmak önemlidir. Yay burçları monotonluğu ve can sıkıntısına sevmezler.

Yay burçlara hayata illüzyonla yaklaşır eğlenceyi seven bir burçtur. Uzun süre acı çekmezler. Yay burcunun yönetici gezegeni jüpiter’dir ve bir ateş elementi olarak kabul edilir.

Jüpiter gezegeni sembolik olarak kolayca değiştirilebilen ve uyarlanabilen niteliklere sahiptir. Yay burcunu yöneten ateş eylemlerinin kaynağıdır.

Yay burcu özellikleri
Yay burcu özellikleri

Aktif ve meraklı olan yay burçları seyahat etmeyi haberleri izlemeyi yeni ve sıra dışı ortamlarda kafalarını dağıtmayı severler. Çok fazla yüzeysel tanıdık edinirler çevrelerine çok hızlı adapte olurlar.

Yay burcu aşk özellikleri

Yay birini sevince hayallerinin ve ideallerinin peşinden gitmek ister ama hayatında birinin olması onun özgürlüğünün kısıtlanacağı anlamına gelmez. Çünkü o asla özgürlüğünü kısıtlanmasına izin vermez, sıkıldığı ilişkiyi bitirmeyi tercih eder.

Yay burcu anlaştığı burçlar

Yay, aslan, burcu ve hava elementinin temsil eden ikizler, terazi ve kova burçları ile uyum sağlar. Bu uyum sağlamanın ana temeli birbirlerini mükemmel bir şekilde tamamlamalarıdır.

Yay burçları boğa, başak, oğlak ve yengeç, akrep, balık burçları ile pek anlaşamaz. Yay burçları sosyal olma ve yeni arkadaşlar edinme konusunda iyidirler. Sektöre bağlı olarak onlara bir satış veya müşteri hizmetleri işi verilebilir.

Yay burçlarının hoşlarına gitmeyen bir şey ise reddedilmektir. Bir şey için talepte bulunduklarında reddedilince bunu inada bindire bilirler.

Yay burçlarının koç ve aslan ile daha çok uyumlu olduğu ikizler, terazi ve kova ile de olma olasılıklarının olduğu söylenir. Bir ilişkiye başladıklarında dikkate alınması gereken bazı yay özellikleri vardır. Çoğu yay eğlenceli, iyimser ve iyi huylu olarak bilinir.

Sosyal olmaktansa çok hoşlanır, partnerlerinden ve yeni arkadaşlarından nede özgürlüklerinden vazgeçmezler. Evlilik de dahil olmak üzere ciddi ilişkilerde genellikle çok ödüllendiricidirler.

Yay burcu sevince…

Ciddi bir ilişkide bağlanmaktan çekinirler. Kendilerini sinirli hissetmekten hoşlanmazlar. Yay burçları yaşamın hemen hemen her alanında son derece eğlenceli ve heyecan verici burçlardır. Üretken bir yapıya da sahiplerdir. Herhangi bir yerde uzun vadeli kalmazlar. Ancak bu imkansız da değildir.

Bir yay burcu ile sevgili olmayı düşünüyorsanız uzun süreli eğlenceye hazır olun. Yay burcu olan insanlar dışa dönük ve eğlenmeyi severler ama çabuk sıkılma eğiliminde olan yayların heyecanına hep sıcak tutmak gerekir.

Yorum Bırakın