Astroloji Öne Çıkan

Akrep burcu özellikleri

24 Ekim 22 Kasım arasında doğanlar bu burca mensuptur.

Yönetici gezegeni mars ve plüton

Grubu sabit

Elementi su

Rengi koyu kırmızı, bordo

Olumlu özellikleri kendini dönüştürebilme, gücü, kuvvetli sezgi, dayanıklılık, kararlılık, başkalarını etkileme gücü

Olumsuz yönleri kıskançlık, sahiplenicilik, kincilik, kuşkuculuk

Gelin akrep burcunu detaylı özelliklerine

Akrep burcuna sahip kişiler aşırı uçlarda yaşayabilen çözümlenmesi zor insanlardır. Bu burcun insanı fiziksel olduğu kadar derin bir içsel güce de sahiptir. Akrepler kişisel çekim, derinlik ve güç sahibi olma arzusu taşır ve sınırları da zorlayan bir burçtur. Her ne koşulda olursa olsun kendini yenileme gücüne sahiptir.

Tehlikeli, zor koşullarda bile hedeflerinden şaşmadan kararlılık içinde yürümeye devam ederler. İşlerini tek başına yapmayı severler. Yalnızlık onları hiç sıkmaz her zaman sabırlı ve özenle çalışırlar. Bitmeyen bir enerjiye sahiplerdir.

Güçlü bir sezgiye sahiptirler bir insana ya da herhangi bir olayı tek bakışta derinlemesine çözebilirler. Kimi zaman düşüncelerini patavatsız şekilde söyleyerek kırıcı da olabilirler.

Akrep burcu aşk özellikleri

Öfkelendiklerinde yaralayıcı konuşabilirler karşılarındaki kişinin hiç aklına gelmeyecek zayıf yanlarını yüzlerine vurabilirler. Romantik ilişkilerde sahiplenici ve ele geçirme duygusuna sahiplerdir.

Kimi zaman baskıcı, domine edici ve kıskanç tavırlar sergileyerek hayatı hem kendilerine hem de karşısındaki insanlara karşı zorlaştırabilirler.

Akrep burçları kilitli kutu gibidir. Kendi haklarında bilinmesini istemedikleri şeyleri ustalıkla gizlerler. Bu burç için “ser verip sır vermez” diyebiliriz.

Akrep burcu kişilik özellikleri

Akrepler her zaman küllerinden doğar diyebiliriz. Çünkü akrepler en zor olaylarda bile kendilerini yenileme gücüne sahiplerdir. Yaşamın anlamı, derinliği, ölüm ve ölümden sonrası gibi konular doğal ilgi alanlarıdır. Akrep burcu 2 gezegenin etkisi altındadır.

Savaş gezegeni olan Mars ve gücün derin dönüşümlerinin gezegeni olan Plüto. Mars akrep burcuna büyük bir dayanıklılık ve kontrol duygusu getirirken, Plüto ise akrep burcuna gizem, derinlik, kavrayış ve sezgi gücü verir.

Akrep burçları tüm zodyak çemberindeki en tehlikeli ve öngörülemeyen burçlardandır. Bu burç’un sizin için her zaman yeni sürprizleri vardır. Bu burcun yanında asla sıkılmayacaksınız. Sezgileri çok kuvvetli olduğundan ileriki hamlenizin ne olacağını kolaylıkla tahmin edebilirler.

Akrep burcu Plüto özellikleri

Doğal bir gücü olan akrebin bütün sorunu gücünü nasıl kullanacağını kestirememesidir. Bazı durumlarda akrebin enerjisi ve gücü olumlu ya da olumsuz olabilir akrep burçlarının hemen hemen her temsilcisi intikam alma eğilimlidir.

Dürüstlük, amaçlılık, sır, arzusu, içgörü ve merak akrebin yönetici gezegenlerinden aldığı niteliklerdendir. Plüto gezegeni her şeyi yıkımını etkiler ancak aynı zamanda her şeyin restorasyonunuda sembolize eder.

Akrep burcunun elementi özellikleri

Akrep burcunun mevsimi sonbahardır. Su elementi akrep burcuna gerçek bir gizem getirir. Bu yüzden çok içe dönüktür. Çoğu insan çelişkili doğaları ve liderlikleri nedeniyle akrep burçlarını sevmezler.

Akrepler kendilerini inciten kişiyi ısırır. Ancak bunu yalnızca o kişi onun ruhunu incittiği durumlarda yaparlar.

Bu burç soğuk karlılığı ile en zor durumlarda bile sakin kalma yeteneğine sahiptir ve bu özelliğ ile diğer burçlardan ayrılır. Bu burçtan olan kişiler doktor, ordu görevlisi, kurtarıcı mesleklerinden olabilir.

Akrep burcu özellikleri
Akrep burcu özellikleri

Akrep burcunun anlaştığı burçlar

Akrep burcunun özellikleri arasında tutku, yaratıcı güç, merak, yenilenme vardır. Akrep burcundan olan bazı kişiler çok kıskançtır. Çünkü her zaman bir numara olmak isterler.

İlgi odağı olmayı herkesin sevgisini kazanmayı Lider olmayı severler Akrep burçları toprak burçlarından olan boğa, başak, oğlak ile uyum sağlarlar.

Ateş elementine mensup olan koç, aslan, yay ve hava elementine sahip olan ikizler, terazi, kova burcu ile ise pek uyumlu değillerdir.

Akrep burçları konforu, maddi rahatlığı, güvenliği severler ve bunun içinde çalışmaya her zaman hazırlardır. Çalışkan dinamik olan akrep burçları hırsları ile yüksek başarıları elde ederler.

Kıskançlıkları ile ünlü olan akrepler her zaman dürtüleri ve tutkularıyla yeni bir ilişki kuracak ve ilişkinin temelinin sağlam olması için ellerinden geleni yapacaklardır.

Bir akrep burcu doğru partneri bulduğunda bütün enerjisini ilişkiye yönlendirir. Akrep burçlarından iyi sevgili ve arkadaş olur.

Yorum Bırakın