Astroloji Öne Çıkan

Oğlak burcu özellikleri

22 Aralık ile 22 Ocak arasında doğanlar bu burca mensuptur.

Yönetici gezegeni Satürn

Grubu öncü Elementi toprak

Rengi koyu gri ve kahverengi

Olumlu özellikleri dayanıklı olmaları, güvenilir, sabırlı, kararlı olmaları, düzenli olmaları.

Olumsuz yönleri kötümser, cimri, materyalist olmaları ve mevki düşkünlüğü.

Oğlak burcu özellikleri detaylı

Oğlak burçları güvenilir, sorumluluk sahibi kişilerdir. Yılmadan çalışırlar gelişmiş bir görev duyguları vardır. Çok genç yaşta sorumluluk alabilirler çalışmayı seven bir burçtur. Bu burca mensup kişiler çok iyi iş adamı ya da kadını olabilirler. Yönetici yetenekleri gelişmiştir.

Oğlak burçları çok disiplinlidir hedeflerine ulaşmak için yılmadan çalışırlar ve kolay kolay hedeflerinden vazgeçmezler. Ama bazı durumlarda kolayca güvensizliği ve karamsarlığa kapılabilirler. Oğlak burçları genelde ciddi ve somutkan görünebilir. Normalin aksine oğlak burçları yaşları ilerledikçe çocuklaşır.

Oğlak burcu kişilik özellikleri

Genellikle duygularını göstermeyi sevmezler. Maddi güvenliği önem verirler maddi durumları iyi değilse kolayca endişelenip kendilerine olan güvenlerini yitirebilirler. İçe kapanık olmaları, utangaç olmaları ve işleriyle fazlaca meşgul olmaları nedeniyle kolay arkadaş edinemezler. Az sayıda arkadaşları olur ama bu arkadaşlıkları da ömür boyu sürer. Oğlak burçları aileye, geçmişe, anılara, köklerine bağlı bir burçtur. Yani gelenekçi ve muhafazakar burçlardır.

Satürn tarafından yönetilen oğlak burçları Yunanlıların kronosu zamanın hükümdarı oğlağın gerçek müttefikidir. Satürn bu burca bilgelik ve ince sağduyu verir. Bu karakterin özellikleri yaşam problemlerini çözmesine yardımcı olur.

Bu burcun disiplini bazen çok aşırı olduğundan kimse aşırı disiplinden hoşlanmaz. Satürn ayrıca bu burcu çalışkanlık da kazandırır. Oğlak burcunun elementi topraktır. Yeryüzü ona pratiklik baş eder. bu burç zotyak’taki en dünyavi burçtur. Oğlak burcu pratiktir ayakları yere sağlam basan bir bakış açısına sahiptir ve duyguları tarafından yönlendirilemez.

Eşlerini ise çok dikkatli seçerler. Vazen oğlak burcunun size karşı ne tür bir duyguya sahip olduğunu anlamakta zorlanabilirsiniz. Çünkü etrafındaki insanlara karşı aynı derecede iyi ve kibardır. Önüne koyduğu hedeflere uzun vadede ve titizlikle gidebilirler.

Oğlak burcu özellikleri
Oğlak burcu özellikleri

Oğlak burcu özellikleri

Gereksiz risk almayı sevmeyen oğlak burcu normalde büyük bir potansiyel sorumlu ve hedeflerinde hırslıdır. Oğlak burçlarının maddi ihtiyaçları karşılandığında genellikle manevi yöne ya da sanatsal yönlere yönelirler. Biri oğlak burcunun kalbine fethederse oğlak burcu da karşısındaki kişiye hislerini, düşüncelerini, ruhunu açabilir ancak buna yavaş ve kademeli olarak yapar.

Oğlak burçları başak ve su elementi olan balık, akrep, yengeç burçları ile uyumludur. Zırt özelliklerine rağmen birbirlerini çok iyi tamamlayabilirler. Oğlak burçları ateş grubu olan koç, aslan, yay ve hava grubu olan ikizler, terazi ve kova burçları ile pek anlaşamaz

Oğlak burçlarına mensup kişiler genellikle orduda ideal bir kariyere sahiptir. Oğlaklar silah kuvvetlerinin herhangi bir dalında mükemmel görev yapabilirler. İstikrarlı ve güvenilir olan oğlak burçları sorgusuz sualsiz emirleri yerine getirir. Ayrıca oğlak burçlarından çok iyi bankacılar da çıkar.

Yönetici bir oğlak burcu ilk başta zorlayıcı görülebilir. Ancak bunun nedeni sadece başkalarından mükemmellik beklemeleridir. Oğlak burçları başkalarının da başarıya ulaşmalarına yardımcı olmak için onlara yardım etmeyi sever ve bundan mutlu olur.

Oğlak burçları çok dakiktir bir konuda yardıma ihtiyaç olduğunda tüm arkadaşlarının yardımına koşar. Bu burç ayakları yere sağlam basan istikrarlı bir burçtur. Arkadaşlarıyla, ailesi ile sağlam ilişkiler kurabilir. Disiplini seven oğlak burcu hemen hemen her durumda çok güvenilir olan sağlam insanlardır.

Oğlak burçları yeni şeyler öğrenmeye her zaman çok isteklidirler. Oğlak burcu oldukça zekidir, bu da birçok şeyi kolayca öğrenmelerini sağlar.

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!