Öne Çıkan Tarot

Tarot nedir?

Tarot, 78 karttan oluşan bir kehanet yöntemidir ve Büyük Arkana ile Küçük Arkana olmak üzere iki gruptan oluşur. Büyük Arkana büyük sırları temsil ederken, Küçük Arkana küçük sırların anlamını taşır.

Başlangıçta sadece 22 karttan oluşan Büyük Arkana kartları kullanılarak tarot falı bakılıyordu, ancak daha sonra Küçük Arkana eklendi ve toplam kart sayısı 78’e çıktı.

Küçük Arkana’da değnekler, kupalar, kılıçlar ve tılsımlar olmak üzere her biri 14 karttan oluşan dört takım bulunur. Ayrıca her seride 1’den 10’a kadar giden sayı kartlarının ardından prensler, şövalyeler, kraliçeler ve krallar olmak üzere 4 saraylı kart bulunur. Bu saraylı kartlar genellikle insan kişiliklerini temsil etse de her zaman böyle bir yorum yapmak doğru olmayabilir.

Tarot nedir?

Tarot bazılarına göre bir fal, bazılarına göre ise sadece bir çeşit bilinçaltı gezinti metodudur. Aslında Tarot kartları her biri hayata dair bir tavsiye sunar ve bu tavsiyeler her çağa, her kültüre ve her devire uygun değişmez kurallardır. Tarot kartları, bu kuralları hatırlatarak yol gösterir ve kararlarımızı daha sağlıklı bir şekilde vermemize yardımcı olur.

Tarot, iç dünyamıza inerek olaylara farklı bir açıdan bakmamızı ve daha sağlıklı kararlar almamızı kolaylaştıran bir iç keşif ve analiz yöntemidir. Bu, bir çeşit iç gezinti ve ruhun derinliklerine inme, saklanmış bilgileri ortaya çıkarma çabasıdır. Zor zamanlarda yolumuzu bulmakta güçlük çekebiliriz ve Tarot bize hiçbir şey yapmasa da en azından ufak tavsiyeler vererek yaşadığımız olaylara ışık tutar.

Tarot sadece bir araçtır ve nasıl kullanılacağı kişinin kendisine bağlıdır. Tarotun tek kuralı, hiçbir kuralının olmamasıdır ve kişi kendi Tarot dünyasının hükümdarıdır. Tarotla ilgilenen kişi, belirlenmiş açılımları kullanabileceği gibi kendine özel açılımlar da oluşturabilir. Kural koyucu kartlar sahibi olan kişidir ve Tarota bakan kişi, bu yolculukta rehberlik eder.

Yorum Bırakın