Hint Dizileri Öne Çıkan

Khuda Aur Muhabbat Pakistan dizisi konusu oyuncuları

Başlangıçta elit bir aileye mensup ve iyi eğitim almış olan Hammad, İmam Mualvi’nin kızı İman’ın yüzünü kazara peçesinin açılmasıyla gözleriyle görür ve ona karşı ilgi duymaya başlar.

Fakat İman, dindar bir kişiliğe sahiptir ve çocukluktan itibaren dini kurallara sıkı sıkıya bağlı yaşayan biridir. Öte yandan Hammad, yaşadığı çevrenin etkisiyle dini veya ibadeti hakkında pek bir bilgi sahibi değildir. Bu çevre, kendisini laik olarak tanımlasa da aslında din düşmanı olan bir gruba benzerlik göstermektedir.

Hammad, içinde büyüyen duygularıyla İman’a olan hislerini ailesiyle paylaşır. Ancak ailesi, olayların gerçek yüzünden habersiz olan İmam Mualvi’yi oğullarını ayartmakla suçlar ve evden kovarlar. Hammad’ın İman’a olan sevgisini ve samimiyetini İman’ın bilmediği bir şekilde dedikodu yapmaya başlarlar.

Bir yandan İman, Hammad’ın kendisinden hoşlandığını bilemez ve dedikodu endişesiyle her hareketine dikkat etmek zorunda kalır. Olaylar bu şekilde gelişirken, Hammad ailesine karşı bir tavır alır ve yaşananlara bir nokta koymak için çaba harcar.

Khuda Aur Muhabbat Pakistan dizisi konusu oyuncuları
Khuda Aur Muhabbat Pakistan dizisi konusu oyuncuları

Urduca romantik türündeki bu dizi, Pakistan’da geçmektedir. Toplamda üç mevsim süren dizi, 17 Şubat 2011 tarihinde başlamış ve 5 Kasım 2021 tarihinde sona ermiştir. Dizinin başrolünde İmran Abbas yer almıştır.

Dizinin yapımcıları, farklı sezonlarda Javeria Saud, Babar Javed, Abdullah Kadwani ve Asad Qureshi olarak görev yapmıştır. Yönetmen koltuğunda ise Anjum Shahzad (1. sezon), Ali Usama (2. sezon) ve Syed Wajahat (3. sezon) bulunmaktadır.

Yorum Bırakın