Hint Magazin Öne Çıkan

Sushant Singh Rajput neden öldü?

Sushant Singh Rajput neden öldü?

Hintli oyuncu Sushant Singh Rajput’un dizilerinden biri olan Pavitra Rishta Baş Tacım adı ile kanal 7 ekranlarında izleyici ile buluşacak. Oyuncu dizide Archana karakterini canlandıran eski sevgilisi Ankita Lokhande ile Baş rolü paylaşıyor. Oyuncu Baş Tacım dizisi ile dikkatleri üzerine çekince hayatını nasıl kaybettiği de merak konusu oldu. Bende sizler için bilgi topladım.

Sushant Singh Rajput 21 Ocak 1986 da Patna ,Bihar, Hindistan’da doğdu. Oyuncu Tv dizilerinin yani sıra Bollywood filmleri ile de tanınan çok yönlü bir oyuncu. 35 yaşındaki oyuncu 14 Haziran 2020 tarihinde intihar etti.

İntihar etmesi hakkında bir çok şey söylendi. Peki oyuncu intihar etmeden önceki gün kimlerle görüştüğü? En son ne hakkında internette arama yaptı? Nasıl intihar etti? Yeni sevgilisi ne ile suçlandı? ve daha fazla bilgi.


14 Haziran 2020’de Hintli aktör Sushant Singh Rajput, Mumbai, Bandra’daki evinde tavan vantilatörüne asılı halde ölü bulundu. Oyuncu Sushant’ın ölüm nedeninin intihar olduğu söylendi. Ve resmi otopsi raporları Rajput’un asılarak öldüğü sonucuna vardı.
13 Haziran 2020’de yani ölümünden önceki gece Rajput, akşam yemeğinden sonra yatak odasına geçmiş. 

14 Haziran Pazar günü sabaha doğru saat 2 civarında, Bollywood oyuncusu Rhea Chakraborty ve televizyon oyuncusu Mahesh Shetty ile telefon görüşmesi yapmış. Daha sonra hiç bir aramayı cevaplamamış. 

Sabahın erken saatlerinde uyanan oyuncu internette üç konu hakkında çok fazla araştırma yapmış. Oyuncu internette şizofreni, bipolar bozukluk ve acısız ölüm hakkında araştırma yapmış.  


Rajput iki arkadaşı ile birlikte yaşıyordu. 14 Haziran sabahı saat 9 civarında kız kardeşiyle telefonda konuştu ve bir saat sonra bir bardak meyve suyu ve bir kaç ilaç aldı. Saat 11:30 civarında aşçısı, günün menüsünü onaylaması için odasının kapısını birkaç kez çaldı. Yanıt alamadı. Daha sonra arkadaşları da gelip oyuncunun odasının kapısını çaldılar.

Yine yanıt alamadılar. Daha sonra kapıyı açması için bir çilingirci çağırdılar, ardından Rajput’un kız kardeşini ve polisi aradılar. Oyuncu Tavan vantilatörüne asılı halde bulundu. Ama odasında hiç bir intihar notuna rastlanmadı. 

Mumbai Polisi aktörün klinik depresyon belirtileri gösterdiğini ve bir psikiyatriste danıştığını söyledi. Mumbai Polisi, ölümün intihar olarak değerlendirildiğini belirterek soruşturma başlattı. Üç doktordan oluşan bir ekip otopsi yaptı ve geçici otopsi raporunu Bandra Karakoluna teslim etti. 22 Haziran’da Bombay yardımcısı komiser ölüm nedeninin boğulmaya bağlı ölüm olduğunu açıkladı.

Sushant Singh Rajput neden öldü?
Sushant Singh Rajput neden öldü?25 Haziran’da alınan son otopsi raporu, ölüm nedeninin asılmaya bağlı boğulma olduğunu doğruladı. Ve bunun “açık bir intihar vakası” olduğunu söylendi. Otopsi doktorları, ölüm saatini, 14 Haziran günü saat 11:30 ile 13:30 arasında olduğunu söyledi. Raporlara göre bir boğuşmak, darp yada organ hasarına rastlanmamış.

15 Haziran’da Maharashtra İçişleri Bakanı Anil Deshmukh Rajput’un depresyonunun nedeni olarak film endüstrisindeki “profesyonel rekabeti” de araştıracağını belirtti. Rajput’un ölümünden beş gün önce eski menajeri Disha Salian öldü.

Peki bunun Rajput’un ölümü ile bir bağlantısı varmıydı. Oyuncunun eski menajeri bir kaza sonucu öldü. Yani bulunduğu binanın on dördüncü katından düşerek öldü. 


3 Ağustos’ta Mumbai Polis Komiseri Param Bir Singh, müfettişlerin Rajput ve Salian’ın ölümleri arasında hiçbir bağlantı bulamadığını söyledi.

Sushant Singh Rajput neden öldü? Devamı…Polis ayrıca Rajput’un başlangıçta bir bornoz kemeriyle kendini asmaya çalıştığını, ancak kayışın ağırlığını kaldıramadığını da söyledi. Daha sonra ise oyuncu kendisini aşmak için  yeşil bir kurta kullanmış. Peki Kurta ne demek.Kurta, erkek ve kadınların giydiği, çeşitli türleri bulunan Güney Asya kökenli üst giysisi.

Oyuncunun giysileri yatak odasının zeminine saçılmış. Polis, kurtayı dolabından çıkardığında elbiselerin düştüğünü söyledi. Boyu ile yatağı ve tavan vantilatörü arasındaki mesafe göz önünde bulundurularak oyuncunun kendisini eğik şekilde astığı sonucuna varılmış. Hiçbir mücadele izi de bulunamamış.

25 Temmuz günü Rajput’un babası oğlunun Sevgilisi ve ailesi için suç duyurusunda bulundu. Oyuncunun Sevgilisi Rhea Chakraborty’a ve aile üyelerini yardakçılık, intihar teşfik, haksız yere kısıtlama, haksız yere hapsetme, hırsızlık, güveni kötüye kullanmak ve hile yapmakla suçladı. Chakraborty’nin oğlu Rajput’u finansal ve zihinsel olarak aldattığını iddia etti. 

 Yargıtay’a sunulan bir dilekçede, Chakraborty, oyuncunun ölümünde hiçbir rolü olmadığını ve Rajput’un babası tarafından asılsız olarak suçlandığını söylemiş. Ayrıca Bihar’da tarafsız bir soruşturma olamayacağını söyleyerek FIR’daki soruşturmanın Mumbai’ye devredilmesini istedi.

Patna’da dosyalanan FIR’a göre, Bihar Polisi tarafından bir soruşturma ekibi kuruldu ve davayı araştırmak için Mumbai’ye gönderildi. 

Soruşturma sadece kısa bir süre devam etmesine rağmen, CBI Polisine devredildi. devredildi. İcra Müdürlüğü mali suçları araştıran (ED) Rajput’un babası araştırılmasını istediği için bir şirket üzerinde araştırma yapmış ve Rajput’un hesabından şirkete aktarılan yüklü miktarda para tespit etmiş.

Sushant Singh RajputBirden fazla rapor, Sushant’ın ölümünden önceki gece 13 Haziran’da evinde bir partiye ev sahipliği yaptığını ortaya koyuyor. Bu, Bihar Polisi tarafından sorgulanan Mumbai Polisi ve Rajput’un evindeki yardımcısı tarafından reddedildi. 

3 Ağustos’ta Mumbai polis komiseri, Rajput’un banka hesaplarındaki fonların Sevgilisi Rhea Chakraborty’nin hesabına aktarılmadığını söyledi.

Bir haber portalına göre Mumbai Polisi, soruşturma sırasında aktörün ailesinin Şubat 2020’de Mumbai Polisine Rajput’un hayatının tehlikede olduğu konusunda gayri resmi olarak şikayette bulunduğunu söyledi.

6 Ağustos’ta, Hindistan ulusal hükümetinin en üst düzey soruşturma kurumu olan Merkez Soruşturma Bürosu Chakraborty ve diğerlerini yanlış yapmakla suçlayarak davayı devraldı.

15 Haziran’da Maharashtra Siber Polisi, Rajput’un internette dolaşan bazı resimlerinin “rahatsız edici ve kötü” olduğunu tweetledi ve insanları bu tür resimleri sosyal medyada yayinlarlarsa haklarında işlem başlatilacağı konusunda uyardı.

Sushant Singh Rajput’un ölümünden sonra 31 Temmuz 2020 tarihinde, 30 yaşındaki bir televizyon oyuncusu, başka bir hayranı ve 13 yaşındaki bir kız Rajput ile aynı yöntemi kullanarak intihar etti.

Rajput’un ölümü Hindistan’da adam kayırmacılık ve Bollywood film endüstrisindeki yanlış uygulamalar hakkında bir tartışma başlattı. 

Rajput’un ölümünden bir gün sonra, aktris ve film yapımcısı Kangana Ranaut, aktörün Hint film endüstrisindeki kayırmacılığın kurbanı olduğunu ve Rajput’un çalışmasına izin vermedikleri için oyuncunun bunalıma girdiğini söyledi.

 Patna Yüksek Mahkemesi’nde Karan Johar , Sanjay Leela Bhansali , Salman Khan , Ekta Kapoor ve diğer dört kişi aleyhine dava açıldı. Avukat Sudhir Kumar Ojha tarafından, Rajput’un adam kayırmacılık nedeniyle fırsatları reddedildiğini bu sebeple intihar ettiğini iddia etti. Dava daha sonra 8 Temmuz’da reddedildi. 

Yorum Bırakın