Hint Dizileri Öne Çıkan

Baş Tacım full özeti Finali

Baş Tacım full özeti Finali

Manjusha, Manav’ın bir garajı olan makine mühendisi olduğunu söyleyerek Archana ve Manavın evlenmesini sağlar. Ama sonra Archana, Manav’ın sadece bir tamirci olduğunu mühendis olmadığını öğrenir.


Yavaş yavaş, Archana ve Manav birbirlerine aşık olurlar. Manav’ın küçük kardeşi Sachin bir trafik kazasında ölür ve nişanlısı Shravani onun çocuğuna hamiledir. Archana ve Manav, Sachin ve Shravani’nin doğacak bebeğinin parlak bir geleceği olsun diye  boşanır. Manav ve Shravani’nin evliliği hakkında konuşulurken Archana Mumbai’den ayrılır ve yüksek öğrenimini tamamlar.


2 yıl sonra
Archana eğitimli biri olarak Mumbai’ye geri döndü. Shravani’nin Sachin adında bir çocuğu olur. Sulochana, Archana’yı Jaiwant ile evlendirmeye karar verir. Tesadüfen, Manav ve Shravani’nin evliliği, Jaiwant ve Archana’nın düğünüyle aynı tarihe denk gelir. Son anda Manav ve Archana birbirleriyle evlenir ve böylece tekrar birleşirler. Shravani yurtdışına gider. Junior Sachin’i Archana ve Manav’a verir.


4 yıl sonra


Manav artık zengin bir iş adamıdır. Manav ve Archana’nın Soham adında bir oğlu olur. Archana, daha sonra Ovi ve Tejaswini adında iki ikiz kız dünyaya getirir. Archana’nın çocuksuz kız kardeşi Varsha kısa süre sonra Soham’ı kaçırır ve kendilerini öldü olarak gösterir. Manav, tüm ailesiyle birlikte, Savita’nın komplosu nedeniyle ilişkilerini sürdürmek istemediğini söyler, Archana olmadan Kanada’ya gider. Archana bir kız çocuğu evlat edinir ve adını Purvi koyar.


18 yıl sonraManav, boşanmak için Hindistan’a geri döner. Dizide ikilinin çocuklarına odaklanır. Ovi ve Purvi Arjun Kirloskar’a aşıktır. Soham’ın Bihar’da bir serseri olarak hayatta olduğu öğrenilir. Ovi, Archana’nın aileye kabul edilmesi için Purvi’ye şantaj yapar ve Purvi, Arjun’a olan sevgisini feda eder, Ovi ile evlenmesi için ona yalvarır ve ardından şehri terk eder.


Bu arada Tejaswini, Savita’nın Archana ve Manav’a karşı komplosunu öğrenir ve onu ifşa eder ve tekrar bir araya gelirler.


6 ay sonra

Purvi, ünlü bir jinekolog olan Dr. Onir ile evlenmiştir. Ovi ise hamile ama çok fazla komplikasyon yaşıyor. Onir ve Purvi, Ovi’yi tedavi etmek için Mumbai’ye geri dönerler. Ne yazık ki, Ovi çocuğunu kaybeder ve Purvi gizlice bebeğini Ovi’nin Onir bebeğiyle değiştirir. Ama çok geçmeden gerçeği öğrenilir ve Ovi, Arjun’dan boşanır. Onir ve Purvi de boşanır. Sonunda Manav ve Archana, Arjun ve Purvi’yi evlendirmeye karar verirler, böylece kızları Pari ailesine kavuşur.


Soham, kuzeni Sachin’in nişanlısı Gauri’ye aşık olur ve reddedilince onu kaçırır. Purvi Arjun’un sarhoşken Ovi ile birlikte olduğunu ve bu birliktelikte Ovi’nin hamile kaldığını öğrenir. Kendisini aldatılmış hisseder kızı Pari ve ailesini alarak orayı terk eder. Ovinin Pia adında bir kızı olur.


20 yıl sonra

Baş Tacım full özeti Finali
Baş Tacım full özeti Finali
Purvi, 20 yıl sonra Mumbai’yi ziyaret eder. Bir iş partisinde Arjun ile karşılaşır. Sonra, Pia ve Ovi’nin gerçeğini öğrenir ama aniden Arjun, beyninde tümör olduğunu fark eder. Arjun ve Purvi yeniden birleşir. Arjun’un tedavisi için Avustralya’ya giderler ve Pia, Ovi’nin ailesi birleşmesine yardımcı olur. 


Ankita, zihinsel engelli Naren Karmarkar ile evlenir. Naren, sevgilisi “Ahaana”nın ölümünden sonra travma geçirir ve Ankita’nın Ahaana olduğunu varsayar. Naren daha iyi olduğunda evlilikleri tamamlanır. 

Baş Tacım full özeti Finali devamı…Pari’nin düğün gününde Naren, Pari’nin Ahaana olduğunu anlar ve tekrar travma geçirir. Naren hafızasını geri kazanan ve Ankita’yı hayatından ve evinden kovar.

Ankita, kızları Ashi’yi doğurur, ancak annesi bebeği Naren ve Pari’ye vermek için kaçırır ve Ankita’ya öldüğünü  söyler.


5 yıl sonra

Pari, Ankita ve Naren’in hala birbirlerini sevdiklerini ve Ashi’nin kızları olduğunu ögrenir ve oradan gider. Ankita ve Naren birleşir.


Purvi ve Arjun, bir süre sonra anne ve babasını kabul eden Pari’ye dönerler ve bir aile olarak yaşarlar. Ovi de kızı Pia ile geri döner ve onunla bekar bir anne olarak yaşar.


Manav-Archana, Arjun-Purvi ve Ankita-Naren birlikte “geçmişlerini anarlar. Ancak Manav ölümcül bir kaza sonucu ölür. Archana da kederden ölür. Ruhlarının cennette birlikte olduğu ve birbirlerine olan ölümsüz aşklarını ifade ettikleri  sahne ile dizi biter.Pavitra Rishta hint dizisi çekildiği sırada Manav karakterini canlandıran Sushant Singh Rajput ve Arçana karakterini canlandıran Ankita Lokhende birbirlerine gerçekten aşık olur. Çift uzun süre birlikte yaşarlar. Herkes ikiliyi birbirine çok yakıştırır ve en kısa zanda evleneceklerini düşünürler. Ama çift supriz bir şekilde ayrılır. Uzun süre bu konu hakkında konuşmazlar. Daha sonra bir röportajda Ankita Lokhende’ye neden ayrıldıkları sorulur. Güzel oyuncuda Sushant’ın kariyerini seçtiğini bu yüzden ayrıldıklarını söyler.


Bu arada Dizide Manav karakterini canlandıran oyuncu Sushant Singh Rajput diziden ayrıldı. Onun yerine Manav karakterini İkimizin Yerine hint dizisinde de rol alan Hiten Tecwani canlandırdı.

Baş Tacım hint dizisinde tanıdık bir kaç oyuncu var. Silsila Badalte Rishton Ka hint dizisinde Dr. Kunal Malhotra karakterini canlandıran Shakti Arora bu dizide de Dr. Onir Dutt karakterini canlandırıyor.

Beintehaa Benimsin hint dizisinde Zein’in babası Osman Abdullah karakterini canlandıran hintli oyuncu Navid Aslam Baş Tacım Digvice Kirloskar karakterini canlandırıyor.

Bir Garip Aşk 3 yani Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon 3 de Barun Sobti ile Baş rolde yer alan Shivani Tomar dizide Ruçita Karanckar karakterini canlandırıyor.

Yorum Bırakın