Astroloji Öne Çıkan

Kova burcu özellikleri

21 Ocak ile 19 Şubat arasında doğanlar bu burca mensuptur.

Yönetici gezegenleri satürn ve uranüs’tür

Grubu sabit

Elementi hava

Rengi turkuaz

Olumlu özellikleri hümanist, ileri görüşlü, yenilikçi, akılcı ve bilimsel, sosyalleşmeyi seven yönleri

Olumsuz yönleri geleneklere karşı gelen, farklı olmaya çalışan, huzursuz, asi yanları

Kova burcu detaylı özellikleri

Kova burcu hümanist insanlık için çalışmalar yapan toplumsal meselelere ilgi duyan aynı zamanda yenilikçi ve idealist kişilerdir. Akılcı oldukları için sadece hayal kurmakla kalmaz ideallerine gerçeğe dönüştürmek için çabalarlar.

Kollektif olan şeyleri severler yenilik ve değişikliklerden yanadırlar. Daha iyi bir dünya için çabalarlar. Hem kişisel hem de objektif özgürlüklere değer verirler. Ama kovalar sabit burçlar oldukları için her ne kadar modernizmi savunsalar da kendi görüşlerini kolay değiştirmeyen inatçı ve sabit fikirli davranışlara sahip burçlardır.

Kova burçlarının arkadaşlıkları güçlüdür. Hava burcu olan kovalardan hep orijinal fikirler çıkar ve duygusal değillerdir. Uranüs ve satürn kova burcunu çelişkili ve ikili hale getirir. Bu burç çeşitli durumlarda mükemmel bir şekilde birleştirebileceği birçok zıt karakter özelliği ne sahiptir.

Kova burcu kişilik özellikleri

Aynı anda hem romantik hem de gerçekçi insanlardır. Kova burçları hem hayal kurabilir hem de plan yapabilirler.Kova burcunun elementi havadır. Bu burç birçok alanda kendini göstermeyi sever. Kovalar için sınır yoktur.

Hem maddi hem de manevi dünyadaki her şey ilgi duyabilirler ancak kova burçları gelişmiş zekaları ile ünlüdür. Kova burçları zodyak’taki en zor hava burcu olarak kabul edilir. Bu burç grubunda yer alan kişiler teknolojik ve bilimsel atılımlar yapabilir.

Gelişmiş zekaları sayesinde insanlığı da beraberinde sürükleyecek bir çok şey yaratabilirler. Kova burçları hava kadar sakindir ama aniden de sinirlenebilirler.

Astrolojide kova
Astrolojide kova

Kova burcu duygusal dürtüleri nedeniyle ilişkilerinde kararsızlardır. Aşk, evlilik ve sadece bir arkadaşlık olsun bağımlı olduklarında her şeyi değiştirirler. Özgürlüğü severler kendilerini hiçbir zaman tek bir şeyle sınırlamazlar.Kova burçları ateş elementi olan koç, aslan, yay burcu ile anlaşır. Anlaşamadığı burçlar ise ikizler, terazi, boğa, başak, oğlak, balık, akrep, yengeçtir.

Kova burcu anlaştığı burçlar

Bilim adamları, psikologlar, rehberler, yazarlar, doktorlar bu burçlardan çıkar. Bu burç gelişmiş bir zekaya sahiptir, kariyer seçimine akıllıca yapmalıdır.

Kova burcu bir ilişkide fazla uzun kalamaz. Konu akadaşlık olsa bile uzun süre bir kişiye bağlanamaz. Onlar için herhangi bir yerde keşfedilmemiş, ilginç, insanlar vardır. Her zaman bilgi arayışı içinde olan kovalar mümkün olan her koşulda araştırma yapmayı sever.

Nadiren kova’yı büyük bir amaç için mücadele ederken hatta sorunlar için tartışırken bulursunuz. Kovalar sadece bir tartışmayı sonlandırmak için sizinle aynı fikirdeymiş gibi görünür.

Kovalar her şeye karşı geniş bir bakış açısına sahiptir. Nadiren ön yargılıdırlar. Hayata bakış açıları başkalarına göre daha geniş ve büyüktür.

Yorum Bırakın