Yabancı Oyuncular

Moonfall Ay ışığı 

Moonfall Ay ışığı 

Film 4 Şubat 2022de gösterime girdi

Türü: Bilim Kurgu/Aksiyon 

Süresi:  2 saat

Moonfall Ay Işığı filminin konusu/ özeti

Astronot Brian Harper, 2011 Uzay Mekiği görevinde bir uydu üzerinde çalışırken, gizemli bir siyah sürünün saldırısına uğrar ve bir ekip arkadaşı bu saldırı sonucu ölür. Dünya’da kimse onun açıklamasına inanmaz, insan hatası suçlanır ve Harper işinden kovulur.

On yıl sonra, Ay’ın yapay bir mega yapı olduğuna inanan komplo teorisyeni Houseman, Ay’ın yörüngesinden çıktığını ve Dünya’ya yaklaştığını keşfeder. Bulgularını, onu reddeden Harper ile paylaşmaya çalışır. Kendisini anlatamayınca bu durumu  sosyal medyada açıklar ve açıklaması hit olur.

NASA bağımsız olarak anormalliği farkeder ve anormalliği araştırmak için bir SLS Block 2’de başlatılan bir göreve başlar. Sürü, Ay’daki kilometrelerce derinliğindeki yapay bir deliğe bir sonda bıraktıktan sonra üç mürettebat üyesine saldırır ve onları öldürür.

Ay Dünya’ya yaklaştıkça, dünyada depremler, seller ve daha bir sürü felaket olmaya başlar. Müzeden bir Uzay Mekiği çıkarılır ve fırlatma için hazırlanır. KC, Harper ve Fowler, bir tsunamiden kıl payı kurtulan Uzay aracı ile fırlatılır.

Yığın sürüsünün bir yapay zeka olduğu anlaşılır. İnsanlığın ataları tarafından iyi bir yaşam için yaratılan bu yapay zeka insan ırkından kendini üstün gördüğü için onların emrinde olmayı reddedip insanlığa savaş açmıştır. Bu arada Ay Dünya’ya yaklaşmaya devam ederken Genelkurmay Başkanı General Jenkins’e Ay’a nükleer bir saldırı başlatma emri verilir. Ancak Hava Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı General Doug Davidson, eski karısı Fowler’ın, Harper’ın ve Houseman’ın hayatlarını kurtarabilmek için nükleer saldırı emrini yerine getirmeyi reddeder.

Moonfall Ay ışığı 
Moonfall Ay ışığı 

Houseman, dünyayı kurtarmak için sürüyü kendine çeker. Hayatını feda eder ve onu patlatır. Güç geri yüklendiğinde, Ay normal yörüngesine dönmeye başlar. Dünya ve insanlık kurtulur.

Yönetmen: Roland Emmerich

Senaryo: Roland Emmerich, Harald Kloser, Spenser Cohen

Yapımcı: Roland Emmerich, Ute Emmerich, Alastair Burlingham, Spenser Cohen, Marco Shepherd

Yapım Yeri: Hong Kong, ABD

Vizyon Tarihi: 4 Şubat 2022

Moonfall Ay Işığı filminin Oyuncuları

Halle Berry

Patrick Wilson

John Bradley

Michael Peña

Donald Sutherland

Charlie Plummer

Kelly Yu 

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!