Öne Çıkan Yabancı Oyuncular

Kristen Stewart Kimdir?

Kristen Stewart, özellikle Alacakaranlık filmlerindeki Bella Swan karakteri ile gençlik ikonu haline gelmiş bir isimdir.

9 Nisan 1990 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin Los Angeles şehrinde doğan Kristen Jaymes Stewart, babası sahne yöneticisi, yapımcı ve yönetmen John Stewart, annesi ise senarist Jules Mann-Stewart’dır. İlk televizyon deneyimi, sekiz yaşındayken bir ilkokul Noel oyununda sergilediği performansla başladı.

Stewart, Alacakaranlık serisinde başrolü paylaştığı Robert Pattinson ile ilişki yaşamış ve daha sonra birkaç kadınla ilişkisi olmuştur. Biseksüel olarak tanımlanan Kristen Stewart, model Stella Maxwell ile bir ilişki yaşamış ve şu anda senarist Dylan Meyer ile beraberdir.

33 yaşında olan Kristen Stewart, doğum yeri Los Angeles, Kaliforniya olan bir Amerikalıdır. En bilinen rolü Alacakaranlık serisindeki Bella Swan karakteridir. Burcu Koç’tur ve Spiritüalizm’i benimsemiştir. Boyu 1.65 metre, kilosu ise 54 kilogramdır. Göz rengi yeşildir.

Ailesi:

– Babası: John Stewart

– Annesi: Jules Mann-Stewart

– Kardeşleri: Cameron Stewart, Taylor Stewart, Dana Stewart

– Kız kardeşi bulunmamaktadır.

Kristen Stewart Kimdir?
Kristen Stewart Kimdir?

Medeni hali bekar olan Stewart’ın çocuğu yoktur. Fotoğrafçılık, sörf yapmak ve okumak hobileri arasında yer almaktadır. Favori filmleri arasında “Kayıp Çocuklar”, “Parlayan” ve “Etkisi Altında Bir Kadın” bulunmaktadır. Elmalı Turta ve Makarna favori yemekleri iken, kırmızı, sarı ve mavi favori renkleridir.

Golf en sevdiği spor dalıdır. John Steinbeck’in “Cennetin Doğusu” ve Albert Camus’nun “Yabancı” adlı kitapları en sevdiği kitaplar arasında yer alır. Kediler, köpekler ve kurtlar en sevdiği evcil hayvanlardır.

Yorum Bırakın