Astroloji Öne Çıkan

Balık burcu özellikleri

19 Şubat ile 20 Mart arasında doğanlar bu burcu mensuptur.

Yönetici gezegeni jüpiter ve neptün’dür

Grubu değişken

Elementi su

Rengi yeşili

Olumlu yönleri duyarlı, merhametli, hayal gücü kuvvetli, yaratıcı, iyi kalpli, inançlı olmaları

Olumsuz yönleri iradesiz, kararsız, özgüveni düşük, aşırı hayalperest, gerçekten kaçan, kendini acıyan yanları

Balık burcu özellikleri detaylı

Balık burcuna sahip kişiler son derece merhametli, vicdanlı, uysal insanlardır. Çok duyarlı olan bu borç insan dışı etkilerden çok kolay etkilenir. Hayal gücü çok gelişmiş olması nedeniyle sık sık hayal kurar.

Merhametliliği iyi kalpliliği sebebiyle balık burçları kendinden daha kötü durumda olan kişilere yardım etmeyi severler. Çok hassas ve sezgileri gelişmiş olan bu burçlar empati yeteneğini geliştirmiş burçlardır.

Dış görünüşleri ile davranışlarıyla sanki bu dünyadan değilmiş gibi izlenim verirler. Mizah duygusuna sahip sevilen kişilerdir. Kimi zaman neşeli tavırları ile çevrelerine pozitif enerji aşılarken kimi zaman ise kabuklarına çekilirler.

Su elementinin balık burcuna kattıkları

Kendi kendine acıyan, eyleme geçmekten korkan, iradesi zayıf kişilerdir. Değişken gruba mensup olan bu borç sıkça kararsızlık yaşayabilir. Balık burçları yaratıcı özelliğe sahiptir.

Çoğunlukla bu burçta doğan kişiler birkaç sanat dalı ile uğraşmayı severler. Sanat balıkların hassas duyarlı ve hayal gücü yüksek doğalarını ifade etmeleri için çok uygundur.

Son burç olan balık üstün sevginin ve evrensel birlikteliğin burcudur. Balık burcu su elementinden bir burçtur.

Bu özellikleri ile başkalarının duygularını derinden anlayan sanki bir psikolog gibi başkalarının acılarını anlayan ve onlara yardımcı olmak isteyen bir yönleri vardır. Balık burçları iki gezegenin etkisi altındadır bunlar Jüpiter ve Neptün’dür.

Balık burcuna gezegenlerin etkisi

Balık burcunun en iyi anlaştığı burç yengeç, anlaşamadığı burç ise ikizlerdir. Neptün gezegeni adına Antik Roma Deniz tanrısından almıştır. Neptün mistisizm ve maddi olmayan dünya ile bağlantılı her şeyden sorumludur.

Bu nedenle balık zodyak’taki en manevi burçlardan biri olarak görülür. Balık burçları elüsyonlarla, kehanetle, büyücülükle yakından ilişkilidir. Balık burçları gelişmiş bir insan bilinçaltına sahiptir. Balık burcuna nezaket ve şefkat katan jüpiter’dir. Jüpiter nazik ve en olumlu gezegen olarak kabul edilir.

Jüpiter’in balık burcuna kattıkları

Jüpiter’in kendine özgü bir özelliği vardır. Bu gezegen her şeyi arttırır ve genişletir. Balık burcuna cömertlik, düşünce özgürlüğü ve adalet kazandırır. Balık burcunun hemen hemen her olumlu karakter özelliği jüpiter’den gelir.

Aşırı duyarlı olan incelik duygusu taşıyan bu burcun hem erkeğe hem kadınında ruhsal deneyimler gizlidir. Bu burç için güçlü ve kararlı diyemeyiz. Tersine balık burcu insanları onları rüyaların esaretinden çıkarmak için bir güçlü ele ihtiyacı vardır.

Aşkta Balık

Balık burcu ile daha ileri bir ilişki geliştirebilirseniz çok romantik olduklarını ve aşka romantizime değer verdiklerini görürsünüz.

Utangaç olan, çekingen olan bu burç partnerine her zaman sadık kalacaktır. Balık sır saklama ve birçok farklı durumda dürüst tavsiyelerde bulunma yeteneğine sahiptir. Balık burçları aşık olmaya çok istekli, umutsuz romantikler olma eğilimindedir.

Balık burcu özellikleri
Astrolojide balık burcu
Balık burcunun anlaştıği burçlar

Balık burçları evliliklerinde sık sık zorluk çekerler. Balık burçlarının uyum sağladığı burçlar boğa, oğlak ve başak burçlarıdır. Balık burçları ateş elementinden olan koç, aslan, yay ve hava elementinden olan ikizler, terazi ve kova burçları ile pek anlaşamaz.

Balık burçları çalışırken kesintiye uğramaktan hoşlanmazlar. Balık burçları zorluk çeken insanlara yardım etmeyi de severler.

Balık burcu aşk özellikleri

Balık burcu romantik bir ilişkiye başlayınca ilk başta zor görünebilir. Balıkların çok çekingen ve utangaç olma özelliği nedeniyle biraz zor çözülebilirler. Balıklar bazen bir sohbeti sürdürmekte zorlanabilirler.

Ancak başkalarının konuşmalarını dinlemekten ve zamanında tavsiye vermekten memnun olacaklardır.

Romantik balık

Çok konuşkan olan balıklar ilişkide ilerledikçe romantik yönlerini ortaya çıkaracaklardır. Balık burçları evlilik ve aile hayatını çok ciddi alır. En sadık burç olarak adlandırılır.

Balık burçları aşkı romantik ve duygusaldır. Balık burçları ilişkilerine yeni ve heyecan verici şeyler katmayı sever. Birçok kişi onları romantik, umutsuzlar olarak adlandırır.

Bir balık burcu birçok kez aşık olabilir. Balık burcu ile bir sır paylaştığınızda bir saat sonra başkalarından duymayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!