Hintli Oyuncular Kimdir? Öne Çıkan

Katrina Kaif kimdir? 

Katrina Kaif kimdir? 

Ünlü Bollywood oyuncusu Katrina Kaif’in boyu, kilosu, dini, sevgilisi, en sevdiği yiyecekler, ailesi, kariyeri ve hakkında bilinmeyenler.


Hong Kong’da doğan Katrina Londra’ya taşınmadan önce birçok ülkede yaşadı. Genç ken kariyerine model olarak başladı ve model olarak kariyerine devam etti.


Katrina on dört yaşındayken, Hawaii’de bir güzellik yarışmasını kazandı sonra bir mücevher kampanyasında ilk modelliğini yaptı. Daha sonra Londra’da profesyonel olarak modellik yaptı, serbest ajanslarda çalıştı ve düzenli olarak Londra Moda Haftası’na katıldı. Ve orada Hintli yönetmen Kaizad Gustad onu fark etti ve ona Boom filminde oynamayı teklif etti. Tabi film başarısız oldu. Ama film için Hindistan’da bulunduğu sürede bir çok modellik teklifi aldı. Bunu daha sonra peş peşe gelen film teklifleri izledi. Artistin bir çok filmi hit oldu.


Katrina Kaif kimdir? 
Bollywood oyuncusu

Katrina Kaif ailesi hakkında konuştu…


Katrina’in anne ve babası o daha çocukken boşandı ve babası Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Babasının büyürken Katrina ve kardeşleri üzerinde hiçbir etkisi olmadığını ve anneleri tarafından büyütüldüklerini söyledi. Baba eksikliği çeken oyuncu “Ailelerine destek olan, harika babaları olan arkadaşlarımı gördüğümde, keşke bizimde babamız böyle olsaydı diyorum. Sonra  tüm diğer sahip olduğum şeyler için minnettar duyuyorum.” Oyuncu 2009 yılında yaptığı bir röportajda babasıyla iletişim halinde olmadığını söyledi. Sık sık yer değiştirmeleri nedeniyle, Katrina ve kardeşleri bir dizi öğretmen tarafından evde eğitim gördü . Londra’da büyüdüğü düşünülse de orada sadece 3 yıl yaşadı. Daha sonra Hindistan’a taşındı. Oyuncu annesinin soy ismini kullanıyordu ama babasının soy ismi daha rahat telaffuz edildiği için soy adını değiştirdi. 


Katrina Kaif bilgileri…
Gerçek Adı Katrina Turquotte


 Mesleği: Oyuncu,  model


Boyu: 1.74 cm


Kilosu: 55


İlk Filmi: İlk Film: Boom (2003)


Doğum Tarihi: 16 Temmuz 1983 


Doğum Yeri Hong Kong


Yaşı: 2021 tarihine göre 38


Burcu: Yengeç


Eğitimi: Bollywood’da oyunculuk kariyerine devam etmek için Londra’daki üniversitesini yarıda bıraktı.


Dini: İslam


Hobileri: Satranç Oynamak, Resim yapmak, Kitap okumak


Medeni Durumu: bekar 


Eski erkek arkadaşı: Ranbir Kapoor (Oyuncu)


Yeni erkek arkadaşı: Salman Khan (Oyuncu)


Ailesi hakkında bilgi 


Babası: Muhammed Kaif (Kaşmir kökenli İngiliz işadamı)


Annesi: Suzanne Turquotte (Harvard Mezunu, İngilizce Öğretmeni ve Avukat)


Kardeşleri Michael Kaif (kendisinden büyük,  Profesyonel kayakçı ve kaya tırmanıcısı)


Kendisinden büyük diğer kardeşleri: Stephanie, Christine ve Natasha


Kendisinden küçük kardeşleri: Melissa, Sonia ve Isabel


En sevdiği yiyecekler: çiz kek,


Favori Yemek Yorkshire pudingi, cheesecake, tarçınlı rulo, buharda pişmiş balık, salata ve bebek patatesli kuzu pirzola, ızgara sebzeler

Katrina Kaif kimdir? 
En Sevilen Hint Yemeği: Dosa


 Favori kaçamak yemeği: GözlemeKatrina, 7 kardeşiyle birlikte annesinin yanında büyüdü. Katrina’nın annesi Suzanne Turquotte, İngilizceyi farklı ülkelerde yabancı bir konu olarak öğrettiği için farklı ülkelere taşınmak zorunda kaldılar.  Katrina, Hong Kong, Çin, Japonya, Fransa, İsviçre, Polonya, Belçika ve diğer Avrupa ülkelerinde büyüdü. Ailesi Hawaii’ye ve ardından oyuncu 14 yaşındayken annesinin memleketi İngiltere’ye taşındılar ve katrina Hindistan’a taşınmadan önce 3 yıl yaşadı.Katrina’nın anne ve babası ayrıldıktan sonra bir daha iletişime geçmemişler. Ünlü olduktan sonra babasının onunla hiç iletişim kurmaya çalışıp çalışmadığı sorulduğunda Katrina şu cevabı verdi babasını kastederek: “Çok terbiyeli ve iyi bir aileden geliyor ve kişisel sorunlar nedeniyle kendi yoluna gitti.  Zengin bir insan, bu yüzden geri gelmeyecek çünkü kızı artık ünlü.”


Katrina Kaif kariyeri…


2003 yılında kız kardeşi Christine ile birlikte Mumbai’ye Boom filminin seçmelerine katılmak için geldi. Daha sonra Christine Londra’ya geri döndü, ancak Katrina Bollywood’da yer almak için Mumbai’de kalmaya karar verdi ve parası biterse geri dönüp Londra’daki kolejine yeniden devam edecekti.


Bollywood’daki ilk çıkışını yapması gerekiyordu, ancak Hintçe konuşamadığı için bıraktı. 2007’de Akshay Kumar ile Namastey London filmiyle çığır açtı.


2008, 2009 ve 2010 yıllarında Google’da en çok aranan Hintli ünlü oldu.

Nasıl oyuncu olduEski erkek arkadaşı Ranbir Kapoor, Ajab Prem Ki Ghazab Kahani filminde 200 fit yüksekliğe yerleştirilmiş bir merdivene tırmanmak zorunda kaldığı bir sahneyi başarıyla yaptıktan sonra ona Sambo (Rambo’nun kız kardeşi Sambo) takma adını verdi. Film 2009 yapımı. 2010 yılında bir okul inşa etmek için para toplamak amacıyla, Rhymeskool adlı bir müzik albümü çıkardı. Halen bir İngiliz vatandaşı ve Hindistan’da çalışma vizesi ile çalışıyor. Ayrıca kendi görüntüsünde bir Barbie bebeği olan ilk Bollywood oyuncusu.Oyuncu “Hindistan Yardım Projeleri” ile yakından ilgileniyor.


Katrina, Mumbai’deki ilk günlerinde yalnız kalmaktan ve karanlıkta uyumaktan korktuğu için bütün gece uyumuyor. Günün doğması ile uykuya dalıp 5 saat uyuyormuş. 

Yorum Bırakın