Kore Dizileri Öne Çıkan

En İyi 8 Lise Kore dizisi 

En İyi 8 Lise Kore dizisi 


Seveceğiniz en iyi sekiz kore lise dizisi. Dream High, School 2013, School 2017, Reply 1997, At Eighteen, Extraordinary You, Love Alarm, True Beauty.


En İyi 8 Lise Kore dizisi 
Dream High


1-)Yüksek Düş (Dream High)
Dream High kore dizisi izlenmesi en çok tavsiye edilen lise temalı eski dizilerden biridir.Bu dizi 3 Ocak ile 28 Şubat 2011 tarihleri arasında çekildi. Ve  KBS2 kanalında yayınlandı. Bu dizi, Go Hye-mi, Song Sam-dong, Kim Pil-sook, Jin Guk, Yoon Baek-hee ve Jason adlı 6 lise öğrencisini konu alıyor.

Farklı geçmişleri olan ama aynı müzik tutkusuna sahip bir gençler şarkıcı olmak istiyorlar. Dizi müzikal, komedi tarzında.


School 20132-)Okul 2013 (School 2013)


Aralık 2012’de başlayıp Ocak 2013’e kadar süren bu dizi çok popülerdi. Bu dizinin konusu Okul 2013 , ebeveynlerin tesisler, okul ücretleri ve gerçek hayatla ilgili diğer şeyler hakkında birçok şikayeti ve okul sorunlarından etrafında dönüyor. Ayrıca okulda bir çete var Go Nam-soon ( Lee Jong-suk ) ve Park Heung-soo ( Kim Woo-bin ) da bu çetenin üyeleri. Heung-soo, futbolcu olma hayalini gerçekleştirmek ister, bu yüzden çeteden ayrılmaya karar verir.

Ancak Heung-soo, gelenek nedeniyle ayrılmadan önce dövülmelidir. Nam-soon’un hatası nedeniyle, Heung-soo bacağından yaralanır ve hayalini gerçekleştiremez. Ve aralarında düşmanlık başlar. School 2017


3-)Okul 2017  (School 2017)
School 2017,  17 Temmuz 2017 tarihinde KBS2 kanalında yayınlandı. Bu dizide Kim Jung-hyun, Kim Se-jeong , Jang Dong-yoon , Han Joo-wan, Han Sun-hwa rol alıyor. School 2013 ve School 2015 adlı önceki iki dizinin ardından bu dizi dizinin sonuncusu olarak karşımıza çıktı. School 2013’ten farklı olarak , bu dizi daha çok adaletsiz okul sistemi sorununa odaklanıyor ve içinde bir romantizm kıvılcımı var. 

Reply 19974-)Cevap 1997 (Reply 1997)Bu dizide bir lise’nin arka plan’nında olanlar ve Sung Shi-won’un hikayesi anlatılıyor. Dizide 5 arkadaşın 90’lardaki nostaljik anıları da konu alınıyor. O zamanlar Sung Shi-won, babası saçını kestirip odasındaki grup posterlerini indirene kadar HOT’ın en büyük hayranıydı.Reply 1997 , Shi-won’un hayatını, lise günlerinı ve hatta lise aşk hikayesini anlatıyor. Bu dizi 24 Temmuz 2012’de tvN kanalında yayınlandı. 


At Eighteen5-)Onsekizde (At Eighteen)Bu dizi lisedeki aşk hikayelerini anlatıyor. 22 Temmuz 2019’da yayınlanan dizi bir hırsızlık davasına karıştığı için bir şeyler yapması gereken Choi Joon-woo ya odaklanıyor. Choi Joon-woo karakterini Ong Seong-woo’yu canlandırıyor.
Hayatı, özellikle eğitimi annesi tarafından dönüyor. Yüksek notlar alması başarılar olması gerekiyor. Ma Whi-young’u ise her zaman ağabeyiyle karşılaştırılan biridir. Ve kendisini baskı altında hissediyor. Dizide Üç ana karakter var ve her birinin farklı gençlik sorunları var.Extraordinary You6-)Olağanüstü Sen (Extraordinary You )Bu dizi 2019’da yaklaşık% 3,6 ile en yüksek reyting alan dizilerden biri olmayı başardı.Extraordinary You  dizisinde bir lise öğrencisi olan Eun Dan-oh’u (Kim Hye-yoon) anlatan bir Webtoon’dan uyarlanan dizidir.

Bir gün kendisinin ve etrafındaki insanlarınSecret adlı bir çizgi romandaki karakterler olduğunu anlar. Eun Dan-oh, hastalığı nedeniyle ölmeye mahkumdur, ancak kaderini değiştirmek istiyor, bu yüzden 13 numaralı karaktere Ha-ru adını veriyor.Bu dizi diğer dizilerden gerçekten farklı, bu yüzden izlemelisiniz çünkü dizi romantizm ve fanteziyle dolu!


Love Alarm

En İyi 8 Lise Kore dizisi devamı

7-)Aşk Alarmı (Love Alarm)Love Alarm , birisinin duygularını algılayabilen bir mobil uygulama olan JoAlarm adlı teknolojinin karmaşıklığıyla gençlik aşk hikayesini ortaya çıkaran bir lise dizisidir.

Bu dizide bir aşk üçgenine dahil olan Kim Jo-jo (Kim So-hyun), Lee Hye-young (Jung Ga-ram) ve Hwang Sun-oh (Song Kang) adlı lise öğrencilerden bahsediliyor. Kim Jo-jo ve Lee Hye-young arkadaş. Sonra Hye-young ona aşık olur.
Hwang Sun-oh da Jo-jo’yu seviyor ve duygularını merak ediyor, bu yüzden öğrenmek için uygulamayı kullanıyor. Uygulama aracılığıyla, en yakın arkadaşı Lee Hye-young’un da Jo-jo’ya karşı aynı duyguları olduğunu öğreniyor ve sonra en yakın arkadaşını mı yoksa aşkını mı seçmesi gerektiği konusunda kafası karışıyor.
22 Ağustos 2019 ile 12 Mart 2021 tarihleri arasında çekilen bir Netflix dizisidir. 


True Beauty8-)Gerçek güzellik (True Beauty)
Bu dizinin hikayesi Webtoon’daki popüler bir hikayeden uyarlanmasının yanı sıra, çirkin yüzü ve okulunda zorbalığa uğradığı için kendini her zaman güvensiz hisseden Lee Ju-kyung etrafında dönüyor. Daha sonra bir karar verdi ve makyajı yapmaya başladı. Yeni okulunda her zaman bir tanrıça gibi övgüler aldı.


 Daha sonra, geçmişte kendisine yardım eden zeki öğrenci Lee Suho ile tanıştı.Suho, Ju-kyung’a aşık oldu. Ama Suho’nun en yakın arkadaşı ve düşmanı olan Han Seo-jun’un da Ju-kyung’a karşı hisleri olduğu ve Ju-kyung’un sevgisini kazanmak için rekabet ettikleri ortaya çıktı. 

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!