Astroloji Öne Çıkan

Boğa burcu özellikleri

Zodyak burcu boğa zodyak çemberindeki 2 burçtur. Güneş 20 Nisan’dan 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda görünür.

Boğa burcunu yakından tanıyalım

Boğa burcu toprak elementinin tüm temsilcileri için ortak olan bazı özelliklere sahip olan toprak elementinin temsil eder. Bu burcun yönetici gezegeni ise Venüs’tür. Venüs sevgi gezegenidir. Tüm burçlarda bulunabilecek tanımlayıcı bir özelliği vardır. Ve bu da kutupluğun temsilidir.

Olumlu ya da olumsuz, içe ya da dışa, pasif ya da dışa vurumcu özellikleri her burcun özelliği olarak kabul edilir. Boğa burçları negatiflikleri ile bilinir, olumsuz bir kutupta olmak boğanın karamsar bir insan olmaya mahkum olduğu anlamına gelmez. Aslında bu burç içsel olarak olumlu işaretlerden biri olarak kabul edilir.

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs

Elementi Toprak

Sembolü boğa

Mevsimi ilkbahar

Rengi yeşil

Olumlu özellikleri konsantrasyon, görev duygusu, zeki ve nezaketli olması

Olumsuz özellikleri tembelliği, oburluğu, inatçılığı Değerli taşı Mercan

En iyi anlaştığı burç yengeç

Anlaşamadığı burç yay

Boğa burçları inatçılıkları ve pratikleri ile bilinir. Bu burçların iştahları da çok açıktır. Her zaman gerçekçi olan boğalar küçük hayallerin peşinden koşmaz. Boğa burcu dünyayı tamamlayan elementlerden biridir. Diğer toprak burçlarından yani başak ve oğlak da olduğu gibi bu burcun hem şehvetli hem de pratik olduğu söylenir. Toprak burçları ayrıca doğurganlık ile de ilişkilendirilir.

Boğa burcu gezegeni

Boğa burcunun yönetici gezegeni venüs’tür. Venüs’ün burç üzerindeki etkisi ise yaratıcılıktır. Sadece dışa dönük yaratıcılıklarıyla tanınmazlar aynı zamanda tüm yaratıcı yeteneklerine kendileri ile tam koordinasyon içinde olurlar. Venüs gezegeni tarafından yönetilen bu burcun çok şehvetli olduğu bilinmektedir. Kolay kolay öfkelenmezler ama çok sahiplenici olmaları ile bilinirler. İki tür boğa vardır. Biri yaşam tutkusu, zevk alma yönü ile bilinirken, diğeri sakin ve huzurludur.

Boğa burcu özellikleri
Boğa burcu özellikleri

Boğa burçları en hedonistik işaretlerinden biri olarak hayatın tadını çıkarmasını seviyorlar. Doğası gereği muhafazakar mizaç yapısına sahip davranmaya eğilimlidirler ve değer ölçülerini neredeyse hiç değiştirmezler. Tembel ve yavaş olmaları ile bilinen boğalar hedeflerine ulaşmak için büyük bir kararlalığa sahiptir huzur ve sabır en iyi silahlarından ikisidir.

Boğa burcu kişilik özellikleri

Ama bazen saplantılı ve bazen de çok inatçı olabiliyorlar. Boğa burçları ailesine, arkadaşlarına, eşlerine sadık olmaları ile bilinir. Ayrıca aşırı kıskanç da olabiliyorlat. Boğa burcu evren tarafından doğduğu andan itibaren kendisi bazı özelliklerle donatılmıştır. Bu özellikler sorumlu ve çalışkan olmalarıdır. Boğa burçları 7 kere düşünür bir kere yapar bu boğa burcunun sloganıdır.

Çünkü Sorumlu bir adım atmadan önce tüm artıları ve eksileri düşünürler ve çözüme ulaştıklarını düşündüklerinde harekete geçerler. Koşullara bağlı kalmayan ve esnek olmayan boğa burçları belki de tüm zodyak burçları arasındaki en inatçı burçtur.

Boğa burcu su elementinin temsilcileri ile uyumludur. Bunlar balık, yengeç ve akrep burcudur. Boğa burcu için olağanüstü bir çekiciliğe sahip değillerdir, ancak bu burcun doğasıyla da çelişmezler.

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!