Hintli Oyuncular Kimdir? Öne Çıkan

Hrithik Roshan hakkında 12  bilinmeyenler

Hrithik Roshan hakkında 12  bilinmeyenler

1) Hrithik Roshan’ın Gerçek AdıHintli aktörün gerçek  adı Hrithik Rakesh Nagrath, Hrithik Roshan değil. Ailesi Nagrath yerine ‘Roshan’ soyadını benimsedi. Profesyonel olarak Hrithik Roshan olarak biliniyor. Yakınları ise ona Duggu der. Duggu ismi ona büyükannesi tarafından verildi.

2) Hafıza sorunu varSeksenlerde Mumbai’de büyüyen Hrithik Roshan’ın çocukluğu aşk, kahkaha ve oyuncak arabalarla doluydu. Çok yaramaz bir çocuk olduğu söylenir. Bir keresinde, terasdan yoldan geçenlere boş şişeler attığı için babası Rakesh Roshan tarafından dövüldü. Oyuncu çocukken kekelediği için konuşma terapisi görmüş. Aslında, 2012’de, seğirme gibi eylemleri kontrol etmek için hala günde bir saat çalıştığını söyledi. Öğretmeni Bay Ojha’ya kendisine güven duyduğu ve kusurlarının ötesine bakma konusunda onu motive ettiği için teşekkür ediyor.

3) Hrithik’in İlk Filmi Kaho Na Pyaar Hai değil Sanılanın aksine Kaho Na… Pyaar Hai , Hrithik Roshan’ın ilk filmi değil. İlk oyunculuk deneyimini 1980 yılında Aasha ile yaptı. Bollywood’da başarılı olmadan önce babasına Karan Arjun ve Koyla’da yardım etti. Ama Kaho Na … Pyaar Hai ilk çıkışı olarak adlandırılabilir. Film 102 ölümden oluşuyor. Ve Limca Records kitaplarına girdi. Hem Hrithik Roshan hem de Ameesha Patel bir gecede yıldız oldular. Filmin yayınlanmasından tam bir ay sonra, Hrithik Sevgililer Günü’nde 30.000 teklif aldı! 

4) Hrithik Roshan’ın Sussanne Khan ile İlişkisiHrithik Roshan, çocukluk aşkı ve ünlü iç mimar Sussanne Khan ile evlendi. Çift 2000 yılında evlendi. 2006 ve 2008’de oğulları Hrehaan ve Hridhaan’ı karşıladılar. Ne yazık ki, aralarındaki farklılıklar nedeniyle çift 2014’te ayrıldı. Boşanma haberleri sektörde şok dalgalarına yol açtı. Sussanne Khan ve Hrithik Roshan’dan öğrenilecek bir iki şey var oda hala tatlı bir dostluk paylaşıyor olmaları ve iyi ebeveynler olmaları. 2020 Corona pandemisi sırasında ikisi de çocuklarıyla kaliteli zaman geçirebilsinler diye birlikte yaşamaya karar verdiler. Oyuncu ile yapılan bir röportajda Hrithik’e eski karısıyla neden hala arasının iyi olduğu sorulduğunda, “ Annelerinin sevildiğini ve saygı duyulduğunu bilmesi gereken iki adam yetiştiriyorum. İki kişinin ayrılabileceğini, ancak yine de bir aile olarak bir arada durabileceğini öğrenmeleri gerekiyor. ”  dedi. 

5) Müzikal Olarak Yetenekli biriHrithik’in ünlü bir aileden geldiği sır değil. Baba tarafından dedesi Roshan ve amcası Rajesh Roshan başarılı müzik yönetmenleriydi. Müziğin kanında aktığını söylemek yanlış olmaz. Hrithik daha fazla şarkı söylemeli. 

6) Hrithik, Adrenalin Hızını seviyorHrithik Roshan gerçek bir adrenalin bağımlısıdır. Macerayı sever ve bundan asla çekinmez. Karakteri Arjun, Zindagi Na Milegi Dobara’da sudan korkuyordu, ancak gerçek hayatta Hrithik Roshan sertifikalı bir dalgıç. Filmdeki dublörlerin yapması gereken herşeyi kendisi yaptı. Paraşütle atlama, derin deniz dalışı ve daha fazlası. Bang Bang filmi için çekim yaparken başından yaralandı. Kafa travması kan pıhtılaşmasına neden oldu ve oyuncu beyin ameliyatı geçirdi. 

7) MükemmeliyetçidirHrithik Roshan oldukça mükemmeliyetçidir. Rolleri için çok ileri gitti. Guzarish’teki rolü için belden aşağısı felçli hastalarla konuştu , Dhoom 2  için paten kaymayı öğrendi ve Jodhaa Akbar için kılıç dövüşü derslerinde ustalaştı. Kaabil’deki Rohan karakterini anlamak için kendini dört ila beş gün evine kilitledi ve gözleri bağlı kaldı. Hatta birkaç körü de mimiklerini ve vücut dillerini gözlemlemek için evine davet etti. Dhoom 2’deki rolü için sabah 5’te sete varır, sabırla makyajını tamamlar ve ardından gün boyu çekim yapardı. 

Hrithik Roshan hakkında 12  bilinmeyenler
Hrithik Roshan hakkında 12  bilinmeyenler

8) Dans edemeyeceği söylendi!19 yaşındayken skolyoz adı verilen bir omurilik fıtığı geçirdi. Doktorlar ona artık dans edemeyeceğini söylediler. Bu, çok sevdiği bir aktiviteydi. Neyse ki bizim için dans etmeyi bırakmadı. Bugüne kadar sadece Bollywood tarafından değil, Hollywood tarafından da en iyi dansçılardan biri olarak övülüyor! 

9) Madame Tussauds’daki Balmumu HeykeliTabii ki, Madame Tussauds, Bollywood’un kendi Yunan Tanrısını bir balmumu heykeline dönüştürmek zorunda kaldı. Müzede kendi heykeline sahip olan beşinci Bollywood yıldızı Hrithik Roshan’dır. 2011’de Londra’nın ünlü Madame Tussauds’unda balmumu heykeli bulunan en genç Bollywood erkek aktörü oldu. 

10) Kendi Markasını yarattıHrithik Roshan, dansçı, oyuncu ve fitness delisi olmasının yanı sıra bir stil ikonu. Myntra ile işbirliği yaptı ve HRX adlı kendi moda serisini başlattı. Marka, oyuncunun fitness konusundaki felsefesiyle örtüşüyor ve her türlü spor giyimine ev sahipliği yapıyor. 

11) Şanslı Tılsımı – Ekstra Bir BaşparmakHrithik Roshan’ın sağ elinde fazladan bir başparmak var. Oyuncu fazladan baş parmağını gücü olarak görüyor. Facebook gönderilerinden birinde, “ Şanslıyım. En seksi oyuncu seçildiğim için değil. Tanrı’nın kendime ve diğerlerine kusurlarımızın bizi ne kadar güzel kıldığını hatırlatmak için yanımda taşımam için bana bir parça çirkin verdiğini fark ettim. Baş parmağım okulda insanları iterdi. Bugün ise sizin gibi milyonlara gönderiyorum. Güzel kusurlu. Bu harika yaşam için Tanrı’ya teşekkür ederim. Zayıf yönlerinizi gücünüz haline getirin. Gurur duymak. Sen güzelsin.” Diye yazdı. 

12) Gizli YetenekleriBu ultra yetenekli aktörün gizli bir yeteneği daha var. Ne mi o bir gizli şair! Büyük oğlu Hrehaan’ın 12. doğum günü için Darr Se Mat Darr adlı bir şiir yazdı. Aynı şeyi Twitter’da hayranlarıyla paylaştı. Gerçekten çok güzel! 16) Hrithik neden bir Yunan Tanrısı olarak adlandırılıyor?Bunun birkaç nedeni var. Ateşli, seksi, 25 yaşında bir vücuda sahip ve çok yakışıklı. Bu yüzden ona Yunan Tanrısı deniyor. 

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!