Astroloji Öne Çıkan

Koç burcu özellikleri

Koç zoryak’ın ilk burcudur. Koç burcu Ateş elementine aittir. Sofya’nın en belirgin Ateş Burcu olarak kabul edilir. Koçlar çok motive ve aktif insanlardır. Her yıl 21 Mart’ta Güneş Koç takım yıldızına girer ve orada 30 gün boyunca kalır.

Koç burcu özelliklerine yakından bakalım

Güneş 19 Nisan’da Bu takım yıldızından çıkar Bu nedenle 21 Mart ve 19 Nisan tarihleri arasında doğanlar çoç burcudur. Koç burcu erkeksi bir kökene sahiptir. Bu yüzden bu burç temsilcileri cesur ve bağımsızdır Her iki cinsiyette bu niteliklere sahiptir.

Koç kadınlarında bu nitelikler biraz farklı şekilde ifade edilir. İlk bakışta kadınsı ve kırılgandırlar ancak bu tamamen doğru değildir. Koç kadınları bazen birçok erkekten daha erkeksi olabilirler ve birçok koç kadınının bir erkek mesleği seçmesi tesadüf değildir.

Koç burcunun yönetici gezegeni Mars

Elementi Ateş,

Sembolü koç,

Mevsimi ilkbaharın başlangıcı,

Rengi kırmızı

Olumlu özellikleri liderlik enerji, güven, mizah

Olumsuz özellikleri Ben merkezcilik, sinirlilik

En iyi anlaştığı burç Aslan

En kötü anlaştığı burç oğlak

Koç burcu özellikleri
Koç burcu özellikleri

Koç burcu kişilik özellikleri

Zodyak burcunun ilk işareti olan koç sinirliliği, enerjisi ve gücü ile bilinir. Koç burçlarının vücudu sıcak ve kurdur bu nedenle bu burçlar soğuk ve ıslak yiyecekleri daha sık kullanırlar. Koç burçları genellikle baş ağrılarından şikayet ederler. Bazı koç burçları uykusuzluk çekerken bazıları ise çok uyur. Bu burca mensup olan kişiler migren, saç dökülmesi, sinir sisteminin fonksiyonel bozuklukları ve psikolojik bozukluklar yaşayabilirler.

Koç burcunun uyumlu olduğu burçlar

Koç burcunun birçok da arkadaşı vardır ve uyumluluk söz konusu olduğunda herkesle uyum sağlayabilirler. Ama koçlarla başa çıkmak çok da kolay değildir. Koç burcu ile uyumlu olan bir kaç burç vardır Bunlar Aslan ikizler Yay ve kovadır.

Koç burcu gezegeni ve takım yıldızı

Koç takım yıldızı 20 Yıldız içerir ve bu yıldızlardan 6 tanesi parlaktır. Ayrıca Koç Mars gezegeni tarafından yönetilir. Güneş koçun takım yıldızına geçtiği zaman koçun yeryüzündeki etkisi artar. Mars gezegeni kırmızı görünür ve koçu yönlendirir. Yunan mitolojisinde Mars savaş tanrısıydı.

Ancak Mars sadece savaşmakla ilgili değildir. Koç burçları engel tanımazlar ve Yollarına ne çıkarsa çıksın onlarla savaşırlar. Koç elementi Ateşdir.

Ateş insanları hareketlerini planlamaz ancak uzun süre mantık çerçevesinde yollarını bulamazlar. Ani karar vermeleri ile bilinen koçlar o anki duyguları ile hareket ederler ve sadece o anı yaşarlar. Şöyle de diyebiliriz koçlar önce yapar sonra düşünür.

Ateş burcu sabırsız, talepkar, çekicidir. Koç burcu insanlarının büyüleyici bir çekiciliği vardır. İnsanları hızlı bir şekilde etkileyebilirler ancak ani karar vermelerinden dolayı ani şekilde kazandıkları insanları kayıp da edebilirler. Eğer bir koç burcu iseniz ani kararları almaktan kaçının.

Koç burcu benliğimizi, bedenimizi, kişiliğimizi ve başkalarının bize nasıl gördüğünü sembolü olan ilk eve sahiptir. koç burcu için ne olduğu değil ne getirdiği önemlidir.

Yorum Bırakın