Astroloji Öne Çıkan

Başak burcu özellikleri

24 Ağustos ve 24 Eylül arasında doğanlar bu burca mensuptur.

Yönetici gezegeni Merkür

Grubu değişken

Elementi toprak

Rengi mavi, yeşil tonları

Olumlu yönleri cesur, samimi, enerjik, özgürlüğüne çok düşkün, maceracı, girişken, çocuksu olmaları

Olumsuz yönleri aceleci, egoizm, her şeyin hemen anında olmasını isteyen, anında tepki veren yapıda olmaları

Başak burcu özellikleri şöyle

Başak burçları titiz, çalışkan, düzenli ve pratik insanlardır. Organizasyon, düzen onlar için önemlidir. Hatta organizasyon konusunda onların üstünde yoktur. Mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olan bu burç çevrelerine karşı aşırı eleştirici de davranırlar. Sağlıklarına oldukça düşkün olan bu burç sadece fiziksel olarak değil ruhsal olarak da sağlıklı olmak için ellerinden geleni yaparlar. Başak burçları ilaçlarla tedaviyi değil de bitkisel tedavilere ilgi duyarlar. Araştırmayı öğrenmeyi seven bir burçtur. Çoğunlukla gerçekçi elle tutulan sonuçları sever, ayrıca sorgulayıcı ve inceleyici dirler.

Eğlenceli bir yapıya sahip olan başaklar akılları ile kendilerini sevdirir. Bu burç saflığı, düzenliliği, arınmayı temsil eder. Başak burcunun yönetici gezegeni merkür’dür. Merkür güneş sistemindeki en küçük gezegendir. Aynı zamanda güneş’e en yakın gezegendir. Merkür Başak burcuna çalışkan bir karakter verir. Başak burçları konfol ve zenginliğe önem verirler. Herhangi bir karar vermeden önce veya bir şeyler seçmeden önce gerçek hedefleri ve görevleri tarafından yönlendirilirler. Başak burçlarının ana ayırt edici özellikleri sürekli olarak sıkı ve bilgiç çalışma arzusudur.

Başak burcunun anlaştığı burçlar

Her işe sorumluluğunu anlayarak başlar. Bu yüzden çoğu durumda en iyi sonuçları alırlar. Başaklar su elementini temsil eden burçlarla anlaşır. Bunlar balık, yengeç ve akrep’tir. Bu burçlarla mutlu birliktelik yaşama şansları maksimumdur. Başak burçları ateş elementine temsil eden koç, aslan ve yay ile pek anlaşamaz. Bir de hava burcu olan ikizler, terazi ve kova ile uyum sağlama olasılığı daha düşüktür.

Başak burcu özellikleri
Başak burcu özellikleri
Başak burcu kişilik özellikleri

Gürültülü kalabalık ortamları sevmeyen başaklar aile ortamını tercih ederler. Başaklar maddi şeylere önem verirler kötü davranışlardan ve sözlerden nefret ederler. Bu tür davranışlar onlar için mide bulandırıcıdır. Hiçbir hatayı hatta kendi yanlış hesaplamalarını bile affetmezler.

Başak burçları doğal, konuşkan, arkadaş canlısı ve bazen zorlayıcıdır. Kendilerine başkalarına faydalı kılmayı severler. Parayla araları iyi olan bu burç kurnaz ve dikkatli yatırımcılardır. Hırsları ile ünlü değillerdir ve genellikle bir işleri yerine getirdikleri veya emirleri yerine getirdikleri zaman mutlu olurlar.

Başak burcu doğası gereği mütevazıdır ve yakın bir ilişki kurmayı, bunu sürdürmeyi stresli bir süreç olarak görebilir. Buna rağmen kendilerine olan inanç eksiklikleri eşlerine olan çekiciliklerini sorgulamalarına neden olabilir.

Yorum Bırakın