Hint Dizileri Öne Çıkan

Aşk Yakar baştan sona özeti Finali

Aşk Yakar baştan sona özeti Finali


Kanal 7 yeni hint dizisini duyurdu. Zindagi Ki Mehek Aşk Yakar hint dizisinin fragmanları dönmeye başladı. Bir çok izleyici dizinin içeriğini merak ediyor. Bende sizler için dizinin baştan sona özetini çıkardım. Aşk Yakar hint dizisinin özetiDizinin hikayesi Delhi’de geçiyor ve bir ev kadını olan Mehek’in yolculuğunu ve yemek pişirme tutkusunu anlatıyor. Utangaç ve sosyal kaygısı olan biri Mehek. Mehek bir yemek yarışmasında en iyi şef olan Shaurya ile tanışır. En iyi yemeği yapma rekabeti sırasında ikili birbirine aşık olur. 


Shaurya Khanna Delhi’de zengin ve varlıklı bir lokantacı iken Mehek Sharma kendine güveni olmayan bir orta sınıf kızıdır. Mehek Anne ve babasını bir kazada kaybetmiştir ve akrabaları ile yaşıyordur. Yemek yapma sevgisi ve tutkusu da ölen ailesinden ona miras kalmıştır.

Mehek, yaptığı yemekler sayesinde müstakbel eş adayı Ajay ve onun materyalist ailesini fazlasıyla memnun eder. Bu arada, Shaurya, yemek yarışmasında boyunca Mehek’e kötü davranır onu aşağılar.

Yarışma programında Mehek Shaurya’ya hakaret eder. Shaurya da bunun intikamını almak için Mehek’i sarhoş edip videosunu çeker. Daha sonra Mehek’ Shaurya’yı tokatlar yarışmayı bırakır ve Delhi’ye geri döner. Shaurya hatasını anlar ve ondan özür diler. Uzun çabalarından sonra Mehek onun özürünü kabul eder. 


Mehek, eş adayı olan Ajay ile evlenmeyi kabul eder. Mehek’in kuzeni Nehal’in Ajay ile gizli bir ilişkisi vardır. Ajay, Nehal’i reddeder ve onu intihara zorlar. Nehal’i Shaurya kurtarır. Shaurya, Ajay’in Mehek’le evlenme nedenini ortaya çıkarır ve bu da düğünün iptal edilmesine neden olur. 


Shaurya ve Mehek birbirlerine karşı hisler besler. Shaurya’nın annesi Karuna evliliklerini düzenler. Her ne kadar buna pek de gönüllü olmasada. Shaurya’nın ise kendisini Mehek’in ailesine kanıtlaması gerekir ve bunu da yapar.

Mehek, düğün günlerinde Shaurya’nın yeni restoranını tanıtmak için yurtdışına gittiğini ve tariflerini ve patentlerini de yanında götürdüğünü öğrenince şok olur. Shaurya’nın bunca zamandır Mehek’ten intikam almayı planladığı ortaya çıkar.Mehek, Shaurya’nın kendisine olan sevgisini anlamasını sağlamak için Khanna ailesi ile yaşamaya karar verir. Shaurya, Mehek’in en iyi arkadaşı Sonal’ın Mehek’in kardeşi Mohit ile kaçmasına yardım eder. Mohit’in büyükannesi kalp krizi geçirir ve Sharma ailesi bundan Shaurya’yı suçlar. 

Aşk Yakar baştan sona özeti Finali
Aşk Yakar baştan sona özeti FinaliMehek’in amcası bir öfke nöbeti geçirir Shaurya’nın restoranını tahrip eder ve Shaurya da onların dükkanlarını yerle bir eder. Bu Mehek’in sonunda pes edip Shaurya’yı terk etmesine neden olur.

Mehek’in eski nişanlısı Ajay ve Sonal’ın eski nişanlısı Rohit, Mehek’i kaçırır ve ona tecavüz etmeye çalışır. Shaurya onu tam zamanında kurtarır ama Mehek ciddi şekilde yaralanır. Ailesi Shaurya’yı suçlar ve Mehek’i götürür. Sonunda, Sharma ailesi Shaurya’yı kabul eder.Düğün gününden önce Shaurya, Mehek için güvenliği organize eder, ancak baş subayın Shaurya’nın geçmişinden gelen karanlık bir sırla bağlantısı vardır. Düğünlerinden hemen önce, 12 yıl önce çocukken Shaurya’nın bir araba kazasına neden olduğunu ve öldürülen çiftin Mehek’in ebeveynleri olduğunu açıklar.


Shaurya şok olur kendisini Mehek’e anlatmaya çalışır tören devam eder ve evlenirler. Ne yazık ki Mehek sonunda gerçeği öğrenir ve Shaurya’nın onu aldattığını düşünür.

Kızgındır ama ailesinin iyiliği için mutlu bir evliligi varmış gibi davranıyor. Sharmas ailesi nihayet gerçeği öğrendiğinde, davayı yeniden açmaya karar verirler ve Karuna tutuklanır. Sonunda aileler arasındaki yanlış anlaşılmalar giderilir.Mehek , Rishikesh’teki balayında Archie tarafından işlenen bir cinayete tanık olur. Archie Mehek’e saldırır ve Mehek’in öldüğü sanılır. Bir yıl sonra Shaurya Rishikesh’e döner ve Mehek’e tıpatıp benzeyen Vandana ile karşılaşır.

Aslında o Mehek’dir ama hafızasını kaybetmiştir. Shaurya ona hafızasını geri kazaası için yardım eder. Mehek her şeyi hatırlar Shaurya’ya anlatır. Archie öldürülüyor. Mehek ve Shaurya genç Neev’i evlat edinir ve eve döner.Nehal, Shaurya’nın erkek kardeşi Vicky’nin çocuğuna hamile olduğundan aileler onları evlendirmeye karar verir. Alışveriş merkezini ziyareti sırasında bir terör saldırısı olur ve Shaurya kaçırılır. Terörist Shaurya gibi davranır ve Khanna Evi’ne girer.

Neev bunu anlar ama boğazı kesilir konuşamaz hale gelir. Mehek günü kurtarır, ancak eve bir bomba yerleştirmekle Mehek’e şantaj yaparlar. Bir şekilde teröristler engellenir. 

Aşk Yakar baştan sona özeti Finali devamı…
Karuna’nın gayri meşru kızı Anjali ailenin hayatına girer ve Mehek ile Karuna arasında yanlış anlaşılmalar başlar. Anjali Karuna’yı Mehek ve Shaurya’yı evden atması için ikna eder.

Karuna, Anjali’yi mülkünün tek varisi olarak duyurur, ancak Mehek hamile olduğunu söylediğinde, Karuna onları aileye geri kabul eder. Sonunda, Anjali’nin asıl yüzü ortaya çıkar ve Shaurya’nın teyzesi Svetlana ile tanıştığı hapse gönderilir.

Hapisten kaçmaya karar verirler, ancak Anjali öldürülür ve Svetlana, Anjali’nin kaçmasını engellediğini iddia eder. Serbest bırakılır ve kör gibi davranarak eve döner. Svetlana intikamını almak için bir çok şey yapar.

En son Khanna evine ve Sharma’ ailesinin evine bir bomba koyar bir çok insan ölür. En son Mehek ve Shaurya’yı vurur. Ama Mehek ve Shaurya intikam almak için geri döneceklerini söyleyip ölürler.Zindagi Ki Mehek Aşk Yakar hint dizisinin ikinci sezonu ise şöyle
İkinci sezon Shaurya ve Mehek’in yeniden doğması ile başlar. Mehek erkek çocuk bekleyen fakir bir ailede doğar. Shaurya ise zengin bir ailede doğar. Mehek bir erkek fatma olarak büyür ve tekrar Shaurya ile tanışır.

Mehek, kavgaların kolayca üstesinden gelen cesur ve korkusuz biridir. Babası oğlunun bir gün altın madalya kazanması umduğu ile Shaurya’ya boksör olması için antrerman yapıyor. 


Hem Shaurya hem de Mehek, önceki yaşamlarından kesitler görür. Daha sonra Mehek ve Shaurya 20 yaşına geldiklerinde ikisi de boks tutkusu ile aynı koleje giderler. Svetlana Mehek ve Shaurya’yı batıl inançlı bir babanın yardımıyla öldürerek yeniden ayırmaya çalışır.

Svetlana, Mehek’i kurtarmaya çalışan Swati adindaki Mehek’in kız kardeşini öldürür. Mehek geçmiş hayatını hatırlar ama Svetlana ona iki kurşun sıkar. Mehek hayatta kalır ve hayalet numarası yaparak Svetlana’yı korkutmaya çalışır.  


Daha sonra Shaurya ile tanışır. Shaurya ve Mehek Svetlana’yı suçlarını itiraf edene kadar korkutmaya karar verir. Dizinin finalinde ise Svetlana Durga Devi Trishula tarafından öldürülecek. 20 yıl önce Svetlana’nın neden olduğu trajediden kurtulan Kanta, Shaurya ve Mehek’i bulup onlarla yaşamaya başlayacak. Sonunda Mehek ve Shaurya evlenecek. Böylece dizi mutlu son ile bitecek.


Aşk Yakar hint dizisinin Türü: Romantik, Dram


Dizinin yaratıcısı: Saurabh Tewari

Yönetmeni: Ketaki WalawalkarBaşrol oyuncuları: Samiksha Jaiswal, Karan Vohra

Bölüm sayısı 505 (Dizinin tahminen Türkiyede 100 Bölüm yayınlanması bekleniyor. Çünkü dizisin Bölüm süresi 22 dk ve dizi Türkiye de dört bölüm birleştirilerek veriliyor.)

Yayın Tarihi 19 Eylül 2016  – 1 Eylül 2018

Ülke: Hindistan

Orijinal dil: Hintçe 

Merak edilen bir diğer konu ise dizinin ne zaman yayınlanacağı. Söylentilere göre Zindagi Ki Mehek Aşk Yakar hint dizisinin 21 haziranda gösterime girmesi bekleniyor.

Yorum

Yorum Bırakın