Öne Çıkan Türk Oyuncular Kimdir?

Uraz Kaygılaroğlu kimdir?

Uraz Kaygılaroğlu, oyuncu, sunucu ve komedyendir. 30 Haziran 1987’de İstanbul’da doğdu. Lise yıllarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk kurslarına katıldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun oldu. Oyunculuk kariyerine 2008 yılında Star TV’de yayınlanan Milyonda Bir dizisiyle başladı. Daha sonra Pis Yedili, Harem, Eski Hikâye, Yedi Güzel Adam, Baba Candır, Klavye Delikanlıları, Sefirin Kızı, Sakla Beni gibi dizilerde rol aldı.

Sinema filmleri arasında Eltilerin Savaşı, Karakomik Filmler, Çakallarla Dans 5, Sen Kiminle Dans Ediyorsun, Bamsı Beyrek, Dönerse Senindir gibi yapımlarda oynadı.

Ayrıca stand-up gösterileri yapan Kaygılaroğlu, Tam Zamanı, Kuyruk, Takip, Kamuflaj gibi yarışma programlarının da sunuculuğunu yaptı.

Kaygılaroğlu’nun boyu 1.88 metre, kilosu 76 ve burcu yengeçtir. 2014-2019 yılları arasında oyuncu Melis İşiten ile evliydi. Ada adında bir kızı var.

Kaygılaroğlu, oyunculuğa ilgi duyduğunu ve lise yıllarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim aldığını söyledi. Üniversite yıllarında reklamcılık okurken, bir arkadaşının teklifiyle Milyonda Bir dizisine katıldı. Bu dizideki performansıyla dikkat çeken Kaygılaroğlu, daha sonra farklı projelerde yer almaya başladı.

Uraz Kaygılaroğlu kimdir?
Uraz Kaygılaroğlu dizi ve filmleri

Uraz Kaygılaroğlu dizi ve filmleri

– Sakla Beni: Mete (başrol oyuncusu)

– Erşan Kuneri: İbrahim Tumtum (başrol oyuncusu)

– Sefirin Kızı: Gediz Işıklı (yardımcı oyuncu)

– Eltilerin Savaşı: Fatih Altundağ (başrol oyuncusu)

– Karakomik Filmler: Ethem (yardımcı oyuncu)

– Baba Candır: Haluk Güney (yardımcı oyuncu)

– Pis Yedili: Can “Canburger” (yardımcı oyuncu)

Yorum Bırakın