Hint Dizileri Öne Çıkan

Tutkunun Rengi hint dizisi konusu özeti

Tutkunun Rengi hint dizisi konusu özeti

Tutkunun Rengi ismi ile bilinen Namak Issk Ka’nın Türkçe karşılığı Aşkın Tuzu demek. Colors’de yayınlanan ve ilk olarak 7 Aralık 2020’de gösterime giren bir Hint drama televizyon dizisidir.

Yapımcılığını Gul Khan ve Deepti Kalwani’nin üstlendiği bu dizide Shruti Sharma , Aditya Ojha ve Monalisa başrollerde.

Dizinin çekimleri 13 Ağustos 2021’de tamamlandı. Gösterinin son bölümü 20 Ağustos 2021’de yayınlandı.Namak Issk Ka, Chamcham Rani adındaki Kahani Verma adında bir kızın ve zengin bir işadamı olan Yug Pratap Rajput’un etrafında dönüyor. 

Yug ve Kahani 15 yıl sonra tanışırlar. Kahani iki yetimi evlat edinir ve onları büyütmek için çok çalışır. Yug, tüm dansçıları sadece zengin insanları para için cezbetmek isteyen çılgınlar olarak gördüğü için Kahani’den nefret eder. 

Ailenin diğer üyeleri Kahani’nin böyle olduğuna inanmasa da, Yug, Kahani’nin babasının arkadaşı ve Kahani’nin biyolojik babası olan Ravikant’ın başından beri onun bakıcısı olduğunu öğrendiğinde ona hakaret eder ve onu evden atar. 

15 yıl önce Ravikant’ın felç olmasına ve Meera’nın ölmesine neden olan kazaya Ravikant’ın ikinci eşi Iravati’nin neden olduğu ve şimdi Kahani’yi ailesinden ayırdığı ortaya çıkar. Yug’un Kahani’ye yönelik görüşü, Yug’un baldızı ve Kahani’nin üvey kız kardeşi Rupa’yı Iravati’ye şantaj yapmak için onu öldürmeye yönelik giriştiği saldırıdan kurtarır.

Yug’un kardeşi Raunak, Kahani’ye karşı sevgi besler, hatta onun da Harsh adında bir oğlu vardır. Raunak, Kahani’nin Kardeşi Lucky’yi kaçırır ve onunla evlenmeye zorlar. Yug, Kahani ve Raunak’ın evlenmesini engellemeye çalışır. Rupa gerçeği öğrenir ve intihar etmeye çalışır ama Yug tarafından kurtarılır. 

Raunak’ın mutluluğu için Rupa, Raunak ve Kahani’nin düğününü Yug ve Gunjan’ın evliliğiyle gizlice yapmayı planlar.Çok geçmeden bunu herkese açıklar. Şok edici bir olaydan sonra, bir dizi olay Yug’u hedef haline getiri. Ancak kendisine hakaret ettikleri için ailesine karşı çıkar ve evi temelli terk edeceğini söyler. 

Kahani, çabalarına rağmen Yug’un pençelerinden kaçmayı başaramaz. Kısa süre sonra Yug’a saldırır ve Rani ve Lucky ile buluşmak için acele eder. Ancak Kahani, Yug’un uzun zamandır kayıp arkadaşı olduğunu anlar.Iravati, Yug ile düğünü tehlikeye girince Gunjan’ı teselli etmeye çalışır. 

Ama Gunjan ona saldırır ve Ravikant’ı öldürme girişimini bildiğini ortaya çıkarır. Ancak, kurnaz bir Iravati taktik değiştirir ve Gunjan’ı fikrini değiştirmeye ikna eder. Kahani tüm aile tarafından haksızlığa uğradığı için, Yug’a gerçeği söylemeyi ve onun güvenini kazanmayı umar.

Ancak Yug, Kahani’ye onun için köklü bir nefretten başka bir şey olmadığını söyler.Yug mangalsutra’yı Gunjan’ın boynuna geçirir ve onu Kahani yerine karısı olarak kabul eder. Ancak Kahani’nin kardeşleri açlıkla karşı karşıya kaldığında ve aile onları beslemediğinde, Yug ailesini sorgular. 

Ayrıca Raunak’ın çocuklarının gerçekten onu terastan kaçırdığını da öğrenir. Daha sonra Yug ve Kahani aşık olurlar ve tekrar evlenirler. Saroj ve Iravati, Kahani’yi Yug’un hayatından çıkarmaya karar verir. Ravikant komadan çıkar ve herkese Meera ve Kahani hakkında ilk ailesi olduklarını söyler. 

Kahani, annesini ve onu Iravati ile evlenmek üzere terk ettiği için Ravikant’a dava açmaya karar verir, ancak sadece Kahani’yi durdurmak için Yug Gunjan ile evlenir. Kahani hatasını anlar ve davasını geri alır. Yug, Gunjan’ı yalnız bırakarak Kahani’ye döner.

Bir gün Raunak, Raunak’ın ikinci çocuğuna hamile olan Rupa’yı taciz eder. Rupa düşer ve bebeğini kaybeder. Kahani, Raunak’ı aile içi şiddet suçlamalarıyla tutukladı ve bir avukat olan Bhisan Singh’den Iravati’nin bir dansçı olduğunu ve Ravikant’ın ona şehvetle baktığını, ancak mülkünü Meera, Kahani ve Satya’ya bıraktığını öğrendi. 

Ayrıca Iravati’nin suçlarını ve Satya Verma adında gerçek bir ikiz kız kardeşi olduğunu da öğrenir. Bu sırada Raunak hapisten çıkar ve Kahani’den intikam almaya karar verir. Kahani’yi yakalar ve onu sahip olmaya çalışır ama Yug onu kurtarır.

Saroj, Kahani’yi tapınağa çağırır ve Iravati, Kahani’yi merdivenlerden düşürür ve Kahani ölür. Sonra Gunjan ve Iravati, Kahani’nin cesedini atmaya giderler ve burada Kahan’ın annesi için kanser tedavisi için hastaneye giden ikiz kardeşi Satya ile tanışırlar. 

Tutkunun Rengi hint dizisi konusu özeti
Tutkunun Rengi hint dizisi konusu özeti

Iravati, Satya’ya annesinin tedavisinin ücretini ödeyeceğini, ancak Kahani’nin yerini almak zorunda kalacağını söyler.Gece vakti Iravati, gerçek Kahani’nin Iravati tarafından tuzağa düşürüldüğü bilinmeyen bir odaya gelir. 

Kahani’ye Saroj’a ne söylediğini sorar ve Kahani, Nishikant hakkında yani Yung’un konuştuğunu söyler. Nishikant, Iravati’nin denemelerinin şifresini çözmeye karar verir. Yug, Kahani ile çiftlik evine gitmeye karar verir ancak Juhi’nin evlilik işleri nedeniyle gidemezler. 

Evin tüm üyeleri mutludur ve evi dekore eder.Gunjan ise Iravati tarafından depoda mahsur kalan gerçek Kahani için yiyecek getirir. Kahani hasta gibi davranır ve Gunjan’ın telefonunu alır. Yug ve sahte Kahani  evlilik için alışverişe giderler. O sırada Satya, annesini kontrol etmesi için hastaneden bir telefon alır. 

Satya (Sahte Kahani) Yug’dan kaçar ve hastaneye gider. Yug her yerde Kahani’yi arar ama bulamaz. Gerçek Kahani’den bir telefon alır ve ona her şeyi anlatır, ancak ağ sorunları nedeniyle arama biter ve Satya Yug ile tanışmak için hastaneden ayrılır.

Kahani’nin davranışı nedeniyle Juhi’nin evliliği iptal edilir. Daha sonra Kahani, özür dilemek için Saroj’un odasına gider ve Saroj’dan onu dövmesini ister. Saroj reddeder ve bir süre sonra kendini bardakla döver. 

Ardından, Kahani Saroj’a Ev İçi Şiddet suçundan FIR davası açar ve polis Saroj’u tutuklar. Iravati ve Raunak bir plan yapar, Raunak herkesin Nishikant ile buluşmaya gideceği arabanın frenlerini bozar. 

Ertesi gün Yug, Kahani, Satya ve Saroj aynı arabaya binerler. Ve kısa bir süre içinde polis, Iravati ve Raunak’ın cesetlerini getirir ve polis, Roopa’nın Yug’un arabasının frenlerini tamir ettiği ve ardından Iravati’nin arabasının frenlerini bozduğu görüntülerini gösterir. 

Kahani, Rupa’ya bunu neden yaptığını sorar, Nishikant’ın artık olmadığını ve Iravati’nin yalan söylediğini zaten bildiğini söyler. Polis Rupa’yı tutuklar.

Ardından, Amba’nın Kheer’i Kahani’ye beslediği ve Satya’nın film çekimini tamamladıktan sonra eve döndüğü ve Kahani’nin Roopa’yı hatırladığı ve ardından Roopa’nın Satya’nın Roopa için onaylanan şartlı tahliye başvurusunda bulunduğu altı ay ileriden devam eder. Ardından tüm aile üyeleri birbirine sarılır ve dizi biter.

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!