Öne Çıkan Tarot

Tarot kartlarının alımı ve seçimi

Tarota yeni başlamış olsanız da yıllardır tarotçuluk yapan biri olsanız da önemli bir süreçtir. Bu süreci basit ve önemsiz bir iş olarak düşünmemelisiniz.

Kartları satın almadan önce niyetinize odaklanmalı ve iç sesinizi dinleyerek doğru hislerle yönlendirilmelisiniz. İnternet üzerinden kart almak isteyenler bile yine içgüdülerini dinleyerek doğru kartları seçmelidir. Ancak tavsiyem, kartları görmek ve mümkünse fiziksel temas kurarak alışveriş yapmaktır.

Tarot kartlarının alımı ve seçimi
Tarot kartlarının alımı ve seçimi

Kartları satın alırken enerjinize ve kendinizi nasıl hissettiğinize dikkat etmek önemlidir. Kartlarla fiziksel temas ederek alışveriş yapmak bu değerlendirmeyi daha iyi yapmanıza yardımcı olacaktır. Kartları tutarken ne hissettiğinizi fark edin. Boyutları sizin için uygun mu? Hangi desteyle daha rahat çalışabileceğinizi belirleyin. Bu önemli soruları kendinize sormanız gerekmektedir.

Ayrıca, farklı tarot destelerinin mevcut olduğunu unutmamalısınız. Önce hangi desteyi almak istediğinize karar vermeniz ve o desteyle ilerlemeniz gerekmektedir. Farklı tarot desteleri arasında sembolizm ve enerji farklılıkları bulunabilir. Tarotu öğrenmek isteyen kişi, hangi desteyle çalışırken daha uyumlu hissediyorsa o desteyi seçmelidir. Örneğin, Rider-Waite desteğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!