Hintli Oyuncular Kimdir? Öne Çıkan

Samiksha Jaiswal kimdir?Kanal 7’nin yeni hint dizisi Zindagi Ki Mehek Aşk Yakar da başrolde yer alan Mehek karakterini canlandıran Samiksha Jaiswal kimdir? dini, boyu, kilosu, sevgilisi, ailesi, hobileri, skandalları ve daha fazla bilgi

Mesleği: Oyuncu, Model 

Ünlü olduğu dizisi “Zindağı Ki Mehek” rolü ‘Mehek’

Boyu: 173 cm 

Kilosu: 55 kg 

Göz rengi: Koyu kahverengi 

Saç rengi Kahverengi 

ilk TV dizisi: Zindagi Ki Mehek (2016 yapımı) 

Doğum: tarihi 2 Kasım 1991

Yaşı: 2021 tarihine göre 30

Burcu: Akrep 

Okuduğu okullar: Kraliçe Okulu, Jamaika Kolej/ Üniversite Eğitimi Multimedya Araştırma Merkezi, Indore yaptı.


Dini: Hinduizm 

Hobileri: Dans etmek, Kitap Okumak, Macera Sporları Yapmak

Çocukluğundan beri Sameeksha’nın oyunculuğa büyük ilgisi vardı. Her zaman mesleği olarak oyunculuk yapmak istedi. Amacına ulaşmak için Mumbai’ye gitti, ancak Sameeksha’nın ailesi kararına karşı çıktı ama yine de onları ikna etmeyi başardı. Mumbai’ye geldikten sonra kısa bir süre mücadele etmek zorunda kaldı ve şans eseri ‘Zindagi Ki Mehek’ dizisinde başrolü kaptı ve şimdi sektörün sevilen oyuncularından biri oldu.

Samiksha Jaiswal kimdir?
Samiksha Jaiswal kimdir?Oyuncu Zindagi Ki Mehek Aşk Yakar setinde skandal yarattı.Samiksha, Zindagi Ki Mehek AşkYakar’in başrol oyuncusu Karan Vohra’nın karısı Bella tüm oyuncu kadrosunun ve ekibinin önünde ona tokat attı.


Söylentilere göre Jaiswal, rol arkadaşı Karan’a aşık olduğunu birkaç arkadaşına söyledi. Karan’ın karısı Bella bu haberi öğrenince oyuncudan kocasından uzak durmasını istedi. Bunun üzerine Jaiswal ona birine aşık olmanın önemli olmadığını söyledi. Bunun üzerine Bella gösterinin setinde oyuncuya tokat attı. 

Samiksha Jaiswal kimdir? Devamı…


Samiksha Jaiswal’nın medeni durumu: bekar

Sevgilisi yok

Samiksha Jaiswal’in ailesi hakkında bilgi.

Oyuncunun anne ve babasının adı bilinmiyor. 

Kız kardeşinin adı Pankhuri Jaiswal 

Favori yiyeceği Pani puri 

Sevdiği aktör: Salman Han

Beğendi kadın oyuncu: Priyanka Chopra 

En sevdiği filmler: Titanik, Tamasha 

En sevdiği renk: Beyaz

Samiksha Jaiswal, Indore’de orta sınıf bir ailede dünyaya geldi.


Okul ve kolej günlerinde müfredat dışı etkinliklere aktif olarak katıldı. Mezuniyetini tamamladıktan sonra Jaiswal bir süre tiyatroda yer aldı.

Kısa bir mücadele döneminden sonra “Zindagi Ki Mehek” adlı dizide ‘Mehek’ rolüyle başrolü üstlendi.

Samiksha Jaiswal kimdir?


2019’da Samiksha, Colors tv kurgu draması “Bahu Begum”dev’Noor’ rolünü oynadı. Samiksha’nın hayalindeki rol Imtiaz Ali’nin filmlerinde başrol oynamakmış.

Oyuncu köpekleri çok seviyor.


Jaiswal’a daha önce Zee TV’nin doğaüstü dizisi Manmohini’de başrol teklif edilmişti ancak Jaiswal, Manmohini’deki Chudail karakterini canlandırmaktan korktuğu için teklifi reddetmiş. Rol daha sonra Reyhna Malhotra’ya gitti. 


Bir röportajda Samiksha, bir şans verilirse Ekta Kapoor’un dizisi “Naagin” de çalışmayı çok istediğini söyledi.


Oyuncuya Mehek’ten sonra proje seçmek için neden bu kadar beklediği soruldu. Oyuncu “Mehek sona ermek üzereyken yapımcı Prateek Sharma bana Manmohini’deki baş rolü teklif etti. Ama dürüst olmak gerekirse, aynı kanalda bu kadar olumlu bir rol yaptıktan sonra bir cadı karakteri olan chudail’i canlandırmak istemedim. Üstelik karakter beni korkuttu. Daha sonra birçok projeden teklif aldım. Ama hiçbiriyle ilişki kuramadım. Sonra Prateek beni Bahu Begum dizisi için aradı ve kadın başrollerden birini seçmemi söyledi. Bende Noor karakterini seçtim” dedi.


Oyuncuya Noor karakterini neden seçtiği soruldu? 


Samiksha Jaiswal “Çünkü onunla gerçekten ilişki kurabilirdim. Birçok oyuncu risk almak istemese de, ben bu riski aldım. Herhangi bir dizinin baş karakterlerinin ancak aralarında bir aşk hikayesi olduğunda ‘kahraman ve kadın kahraman’ olarak kabul edildiğini biliyorum.  Ve burada en iyi arkadaşı oynuyorum. Ben bunu bir meydan okuma olarak almaya karar verdim. Kendime ve yapımcılara inanıyorum ve bunun verimli olacağını biliyorum”dedi.


Sektörde henüz yenisiniz ve bu sizin ikinci şovunuz.  Seçiminizin geri tepebileceğini hissetmiyor musunuz?


Oyuncu bu soruya gülerek cevap veriyor. “Evet, olabilir ama ilişki kuramadığım bir karakteri oynayamam.  Yoksa Manmohini’den asla vazgeçmezdim. Özellikle zorlu roller söz konusu olduğunda risk almak gerekir.  Karakter hakkında pek bir şey söyleyemesem de, yakında onun birçok tonunu görecek ve neden Noor’u seçtiğimi anlayacaksınız” dedi.

Samiksha Jaiswal kimdir? Yeni dizisi hakkında bilgi


Dizide dostluk ve aşktan bahsediyor, sizin için hangisi daha önemli?


“Aşk çok önemlidir ama içinde dostluk yoksa sürmez.  Bir ilişkinin ayakta kalması için o saygıya ve arkadaşlığa sahip olmanız gerekir.”


Bahu Begum’da iki kadın lider olduğu için, yakında kıskançlık konuşmaları da olacak bu konuda ne demek istersiniz?


“Dediğim gibi bırakın insanlar ne istiyorsa onu konuşsun. Diana ile harika bir uyum paylaşıyorum ve harika bir kimyamız var. İnanmayacaksın ama Arjit bazen aramızdaki bağı kıskanıyor. Dış mekan çekimlerimizde bile aynı odada kaldık ve çok eğlendik.  Biz gerçekten çok iyi arkadaşız ve bu her zaman böyle olacak.”Samiksha Jaiswal Bahu Begum dizisi yüzünden  hayranlardan nefret mesajları aldı.


Bahu Begum Hint dizisinde Samiksha Jaiswal

Noor Qureshi karakterini Arjit Taneja

Azaan Akhtar Mirza karakterini Diana Khan ise

Shayra Kapoor karakterini canlandırıyor. Dizide bir aşk üçgeni var. Ancak Noor’un (Samiksha) annesinin ve nişanlısının ölümünden Shayra’yı (Diana) sorumlu tutması ve Azaan’dan (Arjit) onunla evlenmesini istemesi hayranlarını kızdırdı. Ünlü oyuncu sosyal medyada da çok tepki aldı. Ancak Samiksha zihinsel olarak buna hazırdı.


 Daha önce yapılan bir röportajda…Daha önce yapılan bir röportajda, kendisine ikinci eşin toplumda kolayca kabul edilmediği, bu yüzden tüm bunlarla nasıl başa çıkmayı planladığı sorulduğunda, Samiksha, “Ben ikinci eş değilim. Bu dizi bir sürü sürprizleri olan çok farklı bir hikayeye sahip. Evet, yorumlardan çok korkuyorum. Silsila Badalte Rishton Ka şovu sırasında Drashti Dhami ile benzer bir şey olduğunu hatırlıyorum. Drashti Dhami’de üçüncü kişiydi. Ve insanlar büyük tepki göstermişti. Gerçi bizim hikayemiz o hikaye çizgisine yakın bile değil. Çünkü o bir Colors TV programıydı. Bir meydan okumaya başladım ve yanlış gitmeyeceğime dair hislerim var” dedi.


Samiksha Jaiswal canlandırdığı karakterler her zaman Hint kıyafetleri giydiği için gerçek hayatta da oyuncu geleneksel kıyafetler giymeyi tercih etmiyor.


Samiksha aceleci ve telaşlı biri değil. Bu yüzden sabahları çekimler için evden ayrılmadan önce kendi kahvaltısını ve öğle yemeğini hazırlıyor.


Zindagi Ki Mehek için yapılan çekimlerin ilk 15 gününde Samiksha, Chandni Chowk ve Delhi’nin diğer bölgelerinde tek başına bir scooter (sıkutır) sürdü.  Delhi’de yeni olduğu için her yeri tek başına keşfetmek istedi.


 Samiksha’nın günü bir fincan sade kahve veya limon çayı ile başlar ve gün boyunca saf sebze suları içer.


Aktris ayrıca ekrandaki düğünü için çok çalıştı ve dokuz kilo verdi.


Aktris, Zindagi Ki Mehek dizisi bitmeden önce Yash Ajmera’nın yönettiği bir müzik videosunda yer aldı.  Müzik videosunun adı ‘Pehli Dafa’.


Bu arada oyuncunun yer aldığı Bahu Begum Hint dizisinde Saath Nibhaana Saathiya Masum da Ahem ve Jaggi karakterini canlandıran hintli oyuncu Mohammad Nazim, Asgar Mirza karakterini canlandırdı.

Yorum Bırakın