Öne Çıkan Türk Oyuncular Kimdir?

Onur Seyit Yaran kimdir?

Onur Seyit Yaran kimdir?


Onur Seyit Yaran, 13 Ocak 1995 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen baba tarafından Ordu’lu. Onur Yıldız kolejinden mezun oldu. Şu an İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümü öğrenci. Uzun bir süre lisanslı olarak futbol oynayan Onur Seyit Yaran, futbolculuğunun yanı sıra satranç sporcusudur. Galatasaray takımını tutan oyuncu İngilizce ve Almanca biliyor.2016 yılında düzenlenen Best Model Türkiye ve Best dünya Modelli yarışmalarında birinci olmuştur. Onur 2018 de TRT 1 dizisi olan Kalk Gidelim ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Ayrıca oyuncu  TRT 1’deki Vuslat dizisinde Enes karakterini canlandırdı. Onur Seyit Yaran, 1.87 boyunda ve 78 kilo burcu ise Oğlakdır.


Onur Seyit Yaran şuanda ATV ekranlarında yayınlanan Kardeşlerim dizisinde “Doruk Atakul“ karakterini canlandırıyor. Oyuncu ile yapılan özel bir röportajdan kesitleri sizlerle paylaşmak istiyorum.


Oyunculuk yapmaya başladığınızdan beri hayatında neler değişti?

Onur Seyit Yaran kimdir?
Onur Seyit Yaran kimdir?Aslında hayata olan bakış açım değişti, her şeye farklı bakmaya başladım. Günlük hayattan da aslında neler alabileceğimi mesleğime neler katabileceğimi analiz etme yönü kattı diyebilirim. Oyunculuk uçsuz bucaksız sonu sınırı olmayan çok geniş bir alan ben bu yolda yeni sayılırım. Mümkün olduğu kadar bir sonraki gün kendime neler katabilirim diye düşünerek ilerlemeye

çalışıyorum. Ders alarak, izleyerek, analiz ederek, okuyarak bunları elimden geldiğince yapmaya

çalışıyorum.Mesleğinde net kuralların var mı?


Oyunculuk disiplin isteyen bir meslek, benimde kendimi her daim disiplinde tutabilmek adına tabii ki kurallarım var. Mesela sahneye asla çalışmadan ve ezber yapmadan gitmem, önceden her şeyi düşünmüş olmak, sahneyi vaktim ve Fırsatım varsa analiz etmeye çalışmak isterim. Kendimi hep iç enerjimi yüksek tutmaya zorundaymış gibi hissederim, enerjinin çok önemli bir olgu olduğuna inanıyorum ve tabii ki işimi yaparken yanımdakilerle paslaşıp fikir alışverişinde bulunmayı severim.


Gizli bir yeteneğiniz ya da şaşırtıcı bir hobiniz var mı?


Gizli bir yetenek olarak sanırım saatlerce top sektirebilirim… ama hiç durmadan yani gerçekten:) şaşırtıcı bir hobi olarak da atkı koleksiyonu sahibiyim diyebilirim, farklı ülkelerin ve tuttuğum takımın atkılarını koleksiyon yapıyorum…


Bugüne kadar aldığın en iyi tavsiye neydi?


Bugüne kadar en iyi tavsiyelerimi tahminimce babamdan almışımdır. Çok fazla konuşur ve fikir alışverişin de bulunuruz. Bana lise hayatımdan beri ”doğru birdir” der. Herkes ne olursa olsun sen doğrusu ol der. Herhalde en iyi aldığım tavsiye budur. Hep dürüst ve doğru olmaya çalışırım.


Şu anki yaşında kendini her yönden değerlendirecek olsan?


Aslında geçmişe donup baktığım da yaptıklarından pişman olan tiplerden değilimdir. Çocukluğumdan beri aynı fikirlere ve ideallere sahiptim. O yüzden gerek sosyal hayatımda gerek mesleki hayatımda kendim ile hiç kötü bir iç hesaplaşmam olmadı. Bulunduğum durumdan çok memnun ve mutluyum…

Onur Seyit Yaran kimdir? Devamı….


Arkadaş seçiminde en çok neye dikkat edersin?


Kendini geliştiren insanlarla arkadaşlık kurmaya çalışırım. Öncelikle kendine faydalı olan sonrasında etrafındakilere faydalı olan, bana doğru yönlendirmeler yapan insanlarla dostluklar kurarım. Sektörü alanı ya da çabası ne olursa olsun kendini ileriye taşımaya çalışan insanlar hayatımda olsunlar ve pozitif duygularıyla beni yükseltsinler isterim. Pozitif olmanın gücüne

inanırım insan ne kadar pozitif ise aynı enerjiyi etrafına da yansıtıyor.


 Zor biri misin? Hatalarını kabul eder misin?


Evet, zor biriyim diyebilirim. Ama tabii ki hatalı olduğum yerlerde frene basmasını bilirim. Empati kurarak sorunları çözmeye çalışırım. Hatam varsa bunu kabullenirim, kabullenemezsek bu yapılan hata önce kendimizi sonra etrafındakileri mutsuz eder. Bundan dolayı en mantıklısı hatayı kabullenip bir daha yapmamaya çalışmak aynı şeyi karşımdakinden de

beklerim.


Senin için hayattaki en değerli şey nedir?


Aile bağları ve dostluklarım.


Oyuncu olmak isteyenlere tavsiyelerin nelerdir?Bol bol izlemelerini ve okumalarını tavsiye ederim. Ama keyif için değil, öğrenmek için. Algıları açarak eğitici kısımları alabilmek için. Yolun çok başında olmama rağmen edindiğim tecrübeler hep bir yönde her günün bir önceki günden bir adım önde olsun. Okumak, izlemek, takip etmek, bunlar her zaman altın anahtarlar diyebilirim.


Yolun çok başındasın, İleriye dönük ne gibi planların var?


Oyunculuk mesleğinin tüm eğitimlerini, donanımlarını almış kendini geliştirmiş ve herkes tarafından kabul gören bir aktör olmak istiyorum. Bir sonraki adımlarda ise yurt dışında da kendini ispatlamak ve bu meslekte başarılı biri olmak planlarım arasında.


Oynamayı en çok istediğin ve ‘Evet ben bu rolün hakkını veririm’ dediğin bir karakter var mı kafanda?


Tabiî ki aklımda böyle roller var ama özellikle bir karakter seçecek olursam ‘psikopatı’ oynamak isterim diyebilirim. Benim için ters köşe bir karakter olmuş olur.


Kendine örnek aldığın oyuncular var mı?


Haluk Bilginer’i çok beğeniyorum.


Sektöre yeni girmiş bir isim olarak, sektörün getirdiği birçok şeyle yeni tanıştım. Afalladın mı hiç?


Afalladığım bir durum olmadı aslında, şöhretin çok geçici bir durum da olabileceğinin bilincindeyim. Ve ilk günden bugüne kadar menajerim hep yanımda oldu, bana aynı zamanda akıl hocalığı yaptı. Onunla beraber ilerledik çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Bu arada oyuncu 2021 tarihine göre 26 yaşında.


Onur Seyit Yaran’ın rol aldığı diziler ve filmler:2019  Vuslat (Enes) (TV Dizisi)

2018  Kalk Gidelim (Canberk) (TV Dizisi)

2021 Kardeşlerim (Doruk) (TV Dizisi)

Yorum Bırakın