Hint Magazin Öne Çıkan

Masum oyuncusu Tanya Sharma röportajı

Masum oyuncusu Tanya Sharma röportajı


Saath Nibhaana Saathiya Masumdaki Meera karakteri ile tanınan hintli oyuncu tanya sharma sınırlarım var dedi. Oyuncu Şuan Sasural Şımar Ka 2 de Reema Narayan karakterini canlandırıyor. Tanya Sharma Cesur içerikli Web dizilerinde oynayıp oynamayacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda 25 yaşındaki oyuncu, on yıllık yolculuk macerasında söz etti. 

 Saath Nibhaana Saathiya da Meera Amar Upadhyay karakterini canlandıran oyuncu o dönem “becerisizlik kraliçesi” adını almış. 

Yaptığınız birçok hit şov var, popüler hale gelen bu şovların bir parçası olmaktan mutluluk duyuyor musunuz?

 Dürüst olmak gerekirse, her rol… özellikle Saath Nibhaana Saathiya’daki Meera rölü, bunu nasıl elde ettiğimi bilmiyorum. SSK2’deki Reema rolünü bile nasıl aldığımı bilmiyorum. Bu rolleri alacağımı hiç düşünmemiştim. Ben bir çocuk sanatçıydım.  Çok fazla seçmelere katıldım.  Bir rol ne zaman biterse, mücadele bir sonrakini önüne getiriyor. Ama geçmişte yaptığım bu rollere sahip olduğum için kendimi mutlu hissediyorum. 

Sektörde on yılı aşkın bir süredir varsınız ve genç bir oyuncusunuz. Geçmişinize baktığınızda ne hissediyorsunuz?

Masum oyuncusu Tanya Sharma röportajı
Masum oyuncusu Tanya Sharma röportajı


 Gerçekten kutsanmış hissediyorum. Yıllarca mücadele eden ve rol almayan, rol alıp sonra iş bulamayan birçok insan gördüm.  Ben oyuncu olmadan önce dans ediyordum. Çocukken ilk  dizim Afsar Bitiya’ydı. O dizide Chanchal karakterini canlandırıyordum. Ve bütün yardımcı oyuncular bana “becerisizlik kralicesi” diyordu. Çünkü diyaloglarımı düzgün söyleyemiyordum. 


Neden “becerisizlik kraliçesi” olarak adlandırıldınız ve tüm aksiliklerinizi nasıl aştınız?

 Ben çok gençtim, çok saftım.  Eskiden ” becerisizlik kraliçesi” olarak adlandırılırken, onu asla o kalıbın üzerime oturmasına izin vermedim. O zamanlar oyunculuk benim için sadece bir hobiydi.  Bir iş kadını olmak istedim. Ayrıca beni aşağı çekmek için olumsuz bir şekilde söylemediler. Yani amaçları oyunculuktan soğutmak değildi. Hepsi benden büyüktü ve bana ne yapmam gerektiğini öğrettiler. 

Romantik sahnelere nasıl bakıyorsunuz?

Romantik sahneler yapmak zorunda kaldığım diziler oldu. Ve bunu gerçek hayatta deneyimlemediğim için ekranda canlandırmak benim için zordu. Ama bir oyuncu olarak her şeyi bilmeniz gerekiyor. Ama gerçekten ekranda romantizm yapmak benim için çok zordu. Bazı dizilerinde doğal hintçe kullanılıyordu buda beni zorluyordu ama annem bana çok yardımcı oldu. Daha sonra Saath Nibhaana Saathiya teklifi aldım ozaman çok hazırlıksızdım. Ben her zaman her şeyi öğrenmeye çalıştım. 


Dans konusunda başarılıyken bir anda nasıl oyunculuğa geçiş yaptınız?Kız kardeşim Kreetika’nın çekimlere gittiğini görürdüm ve ailem de ona eşlik ederdi. Tatillerde onu ziyaret ederdim. Onu kamera önünde görürdüm. Kardeşim Jai Shri Krishna dizisinde Radha karakterini canlandırıyordu. Çekimler Kolhapur’daydı ve tatillerimde oraya giderdim. Orada kardeşimin ayaklarına dokunan insanlar gördüm. Ben de ‘Aman Tanrım. O gerçek Tanrı değil. O bir karakter dedim. Ama sahip olduğu sevgi ve bu gördüğü sevgiden dolayı yaşadığı o duygular beni hem şaşırttı hemde cezbetti. 


Sosyal medyadaki video kesitleri ve troller hakkında neler söylemek isterseniz?Böyle trollenmemiştim ama Saath Nibhaana Saathiya’da o kadar çok video kesiti gördüm ki hatta biri dans ederken Vandana ji’yi tokatladığım videoyudu. Bu çok komikti. Sahnelerin çoğu Saathiya’dan kesit videosu ve oldukça komikler. Ama ciddi bir trol olduğunda, evet, beni etkiliyor. Etkilendiğimi farkettiğimde izlemeyi ve yorumları okumayı bıraktım. Ben çok samimi biriyim.

Sosyal medyada Filtre kullanıyormusunuz? Ve neyi yayınlayıp yayınlamayacağınızı düşünuyormusunuz?

Filtre kullanmıyorum. Ve ne hissediyorsam o an onu paylaşıyorum.

Savunmasız, duygusal ve hassas biriyim. Halkımın bunun ben olduğumu ve oyunculuk yapmadığımı bilmesini istiyorum. Sadece ateşli veya sevimli resimler paylaşılması gerektiğini düşünmüyorum. Instagram bunun için değil. İnsanlara gerçek tarafınızı göstermek ve bağlantı kurmak için bir platform.


Dijital çağda yaşıyoruz, oyuncuların ve gençlerin çoğu web dizilerine merak salmış durumda. Siz Web dizileri hakkında neler düşünüyorsunuz?

 Samimi ve cesur sahneler gereği birçok projede kaybediyorum. Yapımcıların bir hikaye yazdıklarında bir zihniyete ve bir konsepte sahip olduklarını anlıyorum.  Ne zaman bir rol için başvurulsa, diğer oyunculardan örnekler verdiklerinde baskı altında hissediyorum.  Ama kendime bir sınır koydum ve belki de bu sınırı geçmeye henüz hazır değilim. Şu anda herhangi bir samimi sahnede yer almayı düşünmüyorum. Çünkü kendimi rahat hissetmiyorum.  Yani ben bu tür roller üstlenemem.  Bu yüzden Hint televizyon dizilerinde yer alıyorum. Çünkü bana milyonlarca insanla bağlantı kurma ve aynı zamanda kendim için belirlediğim sınırlarımı aşmama özgürlüğü veriyor. 

Tanya Sharma röportajı devamı…


Sosyal medyada Amar Upadhyay ile eşleştiniz ve onunla dizi çekilirken romantik sahneler yaptınız. O zaman, senin için çok kıdemli olan bir aktörle aşk yaşamaya kendini zihinsel olarak nasıl hazırladın?

 (Gülüyor) Hepimiz biliyoruz, o zamanlar Amar süper bir rol arkadaşıydı. Ondan birşeyler öğrendiğim için şanslıyım. Tabi dizinin sahnelerini öğrenmeye başladığımda, şok oldum. Kendi kendime ‘Bunu nasıl yapacağım?’ Diye düşündüm. Bu kadar büyük bir gösteride yer alıyorum ve karşımda o var. Onunla romantizm yapmanız gerektiğini bilmiyordum. Zihnim tıkanmıştı. Ancak kanaldaki insanlar, içerik oluşturucular ve Rashami hanım bana “Bu konuda bize güvenin” dediler.  Onlara güvendim. 

Bir zamanlar ’20 yaşına girildiğinde aileler evlilik hakkında konuşmaya başlar’ demiştin. Şimdi düşüncelerin nelerdir?

Ben süper bekarım.  Pandemide erkek arkadaş bulamazsın, sadece ailenle vakit geçirirsin. Gençken 28 yaşında evlenip restoran açacağıma, seyahat edip rahatlayacağıma dair planlarım vardı. Şimdi, Tanrı’nın benim için ne planları olduğunu bilmiyorum.  Ama 28-29 yaşında evlenmek istiyorum.Yorum Bırakın

error: Content is protected !!