Hint Dizileri Öne Çıkan

Kara Sevdam Hint dizisi Baştan sona özeti

Kara Sevdam Hint dizisi Baştan sona özeti

Gerçek ismi Meri Aashiqui Tum Se Hi olan hint dizisi günlük bir Pembe dizisidir. Emily Bronte’nin İngiliz romanı Uğultulu Tepeler’e dayanıyor. Balaji Telefilms’ten Ekta Kapoor’un yapımcılığını üstlendiği dizi 24 Haziran 2014 ile 19 Şubat 2016 tarihleri arasında Colours TV’de yayınlandı. Dizinin başrol oyuncuları ise Shakti Arora ve Radhika Madan.


Türü: Pembe dizi
Senaryosunu: Ritu Goel yazdı
Hikayesinini: Sonali Cafer yazdı
Yönetenliğini: Anil Kumar ve Ranjan Kumar Singh yaptı
Başrol oyuncuları: Radhika Madan, Shakti Arora ve Arjun Bijlani
Orjinal dili: hintçe
Bölüm sayısı: 446 
Yapımcılar: Ekta Kapoor, Shobha Kapoor 

Kara Sevdam hint dizisinin baştan sona özeti 


Ranveer’in babası Kailash, Ishaani’nin üvey babası Harshad Parekh’in şoförü olduğu için Ishaani Joshi ve Ranveer Vaghela yirmi yıldır çocukluk arkadaşıdır. İkisi birlikte büyür ve zamanla Ranveer, Ishaani’ya aşık olmaya başlar. Ama aralarındaki sınıf farkı ve kendilerinin fakir olması nedeni ile duygularını itiraf etmek yerine saklamayı tercih eder. Ve Ishaani’nin sadece yakın arkadaşı olmaya karar verir. Ama aşk acısı çeker. Bir süre sonra ise yanlış anlaşılmalar onların ayrılmasına sebeb olur. 


2 yıl sonra

Ranveer, zengin bir kuyumcunun kızı olan Ritika Zaveri ile nişanlı başarılı bir iş adamı olmuştur. Ishaani’nin ailesi ise fakir olmuştur. Harshad’ın ölümü ile aile mali krizle karşı karşıya kalmıştır. Ishaani’yi hala seven Ranveer, ailesinin itibarını kurtarmak için Ritika’dan ayrılır ve Ishaan ile evlenir. Daha sonra da işlemediğibir cinayetle suçlanır. Ishaani ise onu kurtarmak için suçu üstlenir. Ama bunu yapmasıyla Ranveer ona olan güvenini kaybeder. 

6 ay sonra

Ishaani, Ranveer’in arkadaşı avukat Shikhar Mehra tarafından hapisten kurtarılır. Ranveer’in karısı kılığına giren Ritika, Vaghela evinde yaşıyordur. Ishaani, annesi Falguni’nin ani ölümüyle paramparça olur. Ranveer ise geçmişte olanları öğrenir ve onu reddeden ve Shikhar ile evlenmeye karar veren Ishaani’yi geri ister. Ritika da Ishaani’ye Falguni’yi öldürdüğünü itiraf edip onu bıçaklar. Shikhar Ishaani’yi kurtarır. Ishaani iyileşir. Ritika ise tutuklanıp hapse gönderilir. Ranveer ve Ishaani tekrar bir araya gelir. 

Kara Sevdam Hint dizisi Baştan sona özeti
Kara Sevdam Hint dizisi Baştan sona özetiRanveer çocukluğunda ciddi bir kaza geçirdiği için ailesinin yüklü paraya ihtiyacı olmuş. Bu yüzden de Ranveer’in kız kardeşini evlatlık vermek istemişler. Ama bundan vazgeçmişler. Ranveer’in kız kardeşi Milani bir anda ortaya çıkar. Milan abisi Ranveerden nefret eder ve ondan her şeyi almaya ant içer. Bir süre sonra da kendisine kıyar. Bu görüntüleri de sonradan ortaya çıkar. Ritika kefaletle serbest kalır ve karısının ölümü ve kız kardeşi Naina’nın felç geçirmesinden Ranveer’i suçlu tutar. Ondan intikam almak isteyen Nirbhay Singh Ahlawat ile birlikte iş birliği yapar.

Naina, Nirbhay’a karısı Pooja’yı öldürmediğini kanıtlayan Ranveer’e aşık olur. Nirbhay, Ishaani ve Ranveer’den özür diler. Ritika ise işler ters gidince kaçar. Ishaani ve Ranveer bir araya gelip artık mutlu bir hayat sürerler.

Yorum

Yorum Bırakın