Öne Çıkan Türk Diziler

İnci Taneleri konusu oyuncuları

Kanal D’nin yeni dizisi ‘İnci Taneleri,’ Yılmaz Erdoğan’ın canlandırdığı Azem Yücedağ’ın hikayesini takip eden yeni bir dizidir.

Azem, eşi cinayetle suçlanarak haksız yere mahkûm edilmiş bir edebiyat öğretmenini canlandırmakta ve hapisten çıktıktan sonra hayatını yeniden inşa etmeye çalışmaktadır. Dizi’nin başrolünde Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç ve Kubilay Aka gibi başarılı isimler yer alıyor.

BKM tarafından Kanal D için üretilen ve Şenol Sönmez tarafından yönetilen ‘İnci Taneleri’ dizisi, 25 Ocak 2024 Perşembe günü prömiyerini yapmıştır.

İnci Taneleri (2024),’ Yılmaz Erdoğan’ın canlandırdığı Azem Yücedağ’ın, haksız yere hapis cezası almış bir edebiyat öğretmeninin hayatını yeniden inşa etme çabasını anlatmaktadır. Azem, eşi cinayetle suçlanarak haksız yere hapis cezası almıştır ve hapisten çıktıktan sonra kaybettiklerini geri kazanma çabası içindedir.

Dizinin Türü: Drama

Yönetmeni: Şenol Sönmez

Yayın Tarihi: 25 Ocak 2024

Yayıncı Kanal: Kanal D

– Şenol Sönmez, Yılmaz Erdoğan tarafından yazılan senaryodan ‘İnci Taneleri’ dizisini yönetiyor.

– BKM tarafından üretilen Türk draması ‘İnci Taneleri’ dizisinin ilk bölümü, 25 Ocak 2024’te Kanal D’de prömiyerini yaptı.

– Yeni Türk televizyon dizisi ‘İnci Taneleri’nin ilk bölümü, resmi YouTube kanallarında 20 saatten kısa bir sürede 2.6 milyon görüntüleme elde etti.

– ‘İnci Taneleri’ dizisinin resmi YouTube kanalındaki ana fragman, 28 Aralık 2023’te yayınlandığından bu yana 1.4 milyon görüntüleme elde etti.

İnci Taneleri hikayesi

Yılmaz Erdoğan’ın canlandırdığı Azem Yücedağ’ın hayat hikayesine odaklanmaktadır. Eşi cinayetle suçlanan Azem, ‘İnci Taneleri’ dizisinde karakterine gizem katmak için gerçeği saklamayı seçer. Cezasını çektikten sonra, Azem, otelde karşılaştığı kabare dansçısı Dilber’i (Hazar Ergüçlü) ile tanışır. Dilber, genç, özgür ruhlu, ancak zeki bir kadındır. Azem Yücedağ’ın dikkatini çeken ilk şey, onun önemli biri olabileceğine dair bir işaret olan yüzüğüdür. Dilber, romantik bir ilişki istemekte ve bir buluşma sonrasında kendini onunla ev kiralamış olarak görür.

İnci Taneleri konusu oyuncuları
İnci Taneleri konusu oyuncuları

İşleri karmaşıklaştıran bir kocaya sahip olan kurnaz bir kadındır. Azem, rızası olmadan bir aşk üçgeninin içinde bulur kendini. Ancak, tek arzusu ailesiyle yeniden bir araya gelmek ve hapishane yıllarında kaybettiği şeyi bulmaktır. Azem Yücedağ, zengin bir aileden bir kız öğrenciye öğretmenlik yapar ve aralarında güçlü bir bağ oluşur. Bu çocuk, davranış olarak kızıyla aynıdır.

Azem, geçmişteki acı dolu anıları, büyük bir sırrı ve yaşamın yüküyle dolu bir yolculuğa çıkar. Kolyesinden dağılan inci taneleri metaforu, hayatını toplamanın ve yeniden inşa etmenin zorluklarını temsil eder.

İnci Taneleri oyuncu kadrosu

Yılmaz Erdoğan – Azem Yücedağ

Hazar Ergüçlü – Dilber

Selma Ergeç – Piraye Salacak

Kubilay Aka – Cihan

Güven Kıraç – Kasım Şimşekoğlu

Yasemin Baştan – Nergis Şimşekoğlu

Rıza Kocaoğlu – Nusret

Orkuncan İzan – Zerre

Mustafa Yıldıran – Zahir

Ülkü Hilal Çiftçi – Ayça

Furkan Rıza Demirel – İzzet

Kayra Sır – Hatice

Onur Akbay – Necmi

Ümit Beste Kargın – Begüm Atak

Muhammet Kulu – Niyazi

Elif Erol – EloDeniz Erdoğan – Kamuran

Özgün Çoban – Tayfun Salacak

Yorum Bırakın