Hint Dizileri Öne Çıkan

Humsafar Konusu

Humsafar Konusu

Humsafar Pakistan dizisi konusu başrol oyuncuları. Dizinin başrol oyuncuları Mahira Han, Fawad Khan, Naveen Waqar.


Türü: Romantik, aile draması

Tema müzik bestecisi: Waqar Ali
Çekildiği yer: Pakistan

Yayınlanma tarihi: 24 Eylül 2011  – 3 Mart 2012

İşte pakistan dizisi Humsafar’ın konusu


Khirad Ahsaan ( Mahira Khan ) Haydarabad’da küçük bir orta sınıf topluluğa aittir ve dul annesi Maimoona ( Saba Faisal ) ile birlikte yaşamaktadır. lisans derecesini tamamlıyor ve (matematik öğretmeninin kızı olarak) matematikte çok iyidir.
Maimoona’nın erkek kardeşi Baseerat Hussain ( Behroze Sabzwari ), Karaçi’de yaşayan  bir milyoner.

İnsan hakları STK’sı olan bir sosyal hizmet uzmanı olan Farida ( Atiqa Odho ) ile evli. Yale Üniversitesi’nden MBA derecesi alan ve şirket işleten bir oğlu ( Fawad Khan ) var. Adı Ashar.


Ablası Maimoona’ya kanser teşhisi konunca Baseerat geri döner.

Ablasının yanına gelir onunla fazla ilgilenemediği için kendisini suçlar. Maimoona kardeşinden kızı Khirad için iyi birini bulmasını ister. Baseerat ise karısından habersiz Khirad ile oğlu Ashar’ı evlendireceğine söz verir. Yeni hint dizisi Güz Masalının finali merak konusu bakalım final nasıl olacak. Dil Se Di Dua Saubhagyavati Bhava finali.

Farida ise bu haberi duyunca üzülür. Çünkü Ashar’ı kız kerdeşi Zarina Ajmal’ın kızı Sara ile evlendirmek istiyordur. Çocukluğundan beri Ashar’a aşık olan sara ise bu evlilik haberini duyunca yıkılır. Diğer taraftan ise Ashar ve Khirad bu evlilik önerisinden hiç memnun değildir.


Herseye rağmen Baseerat ablası Maimoona ölmeden bu evliliği gerçekleştirir. Tabi Ashar ve Khirad birbirlerine yüz vermezler sadece aileleri istediği için evlenmişlerdir.
Farida, Khirad’ı benimser ona iyi davranır bakalım bu nezamana kadar böyle devam edecek. Zamanla çiftimiz Ashar ve Khirad birbirine aşık olur.

Ashar Khirad’a Aşık oluyor


Ashar, Khirad’ın masumiyetine, sadeliğine ve kalbin’nin saflığına hayran kalır; Onun hayranlığı, Khirad ile karşılıklıdır. Ashar eşiyle güçlü ve sevgi dolu bir ilişki geliştirirken, Sara ile arkadaş olmaya da devam ediyordur. Ashar’ın Khirad’la bağının güçlendiğini fark eden Sara, ilişkilerine müdahale etmeye çalışır. Sara bir partide Khirad’ı aşağıladığında, Ashar onu duygusuzluğundan dolayı azarlar.

Nihayetinde, Baseerat hastalanır ve ölümünden kısa bir süre önce oğluna Khirad’ı her zaman korumasını ve sevmesini ister. Ashar ve Khirad’ın evliliği şimdi Baseerat’ın desteği olmadan ayakta kalabilecek mi? Yeni Hint dizisi Aladdin Konusu OyuncularıAladdin Naam Toh Suna Hoga başrollerini Siddharth Nigam Avneet Kaur’un paylaştığı hint dizisi Aladdin’in konusu oyuncuları

Humsafar Konusu
Humsafar Konusu


Ashar Khirad’ı matematikte lisansüstü eğitimi alması için teşfik eder ve üniversiteye kaydını yaptırır.
Ayrıca Farida Khirad’ın hamile olduğunu biliyordur. Ama bunu oğlu Ashar’dan gizler. Khirad’inin sınıf arkadaşlarından biri saranın kuzeni olan Khizar’dır. Saranın kuzeni Khizar saraya aşıkdır. Ve onun sevgisini kazanmak için sara ve Farida’nın kurduğu bir komploda yeralmayı kabul eder.


Khizar Khirad’ın ilgisini çekmek için çok para harcadı. Onun etrafında dolandı ve eşi Ashar’a Khirad ile arasında birşeyler olduğuna inandırdı. 


Perişan olan Ashar ortadan kayboldu. Khirad’ı annesiyle yalnız bıraktı. Bu zaman zarfında Farida, gerçek benliğini Khirad’a gösterdi ve gecenin bir yarısı onu evden gönderdi. Khirad hızlı bir şekilde Ashar’a gerçekte ne olduğunu açıklayan bir mektup yazdı ve onu evde çalışan birine verdi. Daha sonra Haydarabad’da eski komşusuyla birlikte kalmaya başladı.
Ashar annesini aradı ve Khirad’ı sordu. Annesi ise Khirad’ın Khizar ile kaçtığını söyledi. Farida Khizar’ı ise söz verdiği için Amerika’ya eğitim alması için gönderdi. Khirad’ın yazdığı mektup ise Ashar’a ulaştı. Ama Ashar onu okumak yerine bir kutuya koydu. 


Dört yıl sonra Khirad Haydarabad’da Ashar’dan olan çocuğuna bakiyor ve öğretmenlik yapıyordur. İtemesede Karaçi’ya geri dönmek zorunda kalıyor. Çünkü kızları Hareem’in açık kalp cerrahisine ihtiyacı vardır. Ama ücreti karşılayamadığı için Ashar’ın kapısını çalar.


Ashar, Hareem’in varlığını ilk kez orada öğrenir.

Başlangıçta yardım etmeyi reddeder, ama sonra Hareem ile tanıştıktan sonra merhamet gösterir. Khirad ve Hareem’i evine geri götürür ve tıbbi tedavi için yardım eder. Yıllar süren yanlış anlamalar, Ashar’ı öfkeyle dolurmuştur. Khirad ise Ashar’ın annesinin gerçek karakterini göremediği yalanlarına inandığı için onunla geçmiş hakkında konuşmayı redder.

Humsafar Konusu
Humsafar Konusu


Sara Khirad’ın döndüğünü öğrenince bunu Farida’ya anlatır. Farida Khirad’ı tekrar yollamaklar tehdit eder. Bu arada Sara sonunda Ashar’a aşkını itiraf eder Ashar ise onu hiç sevmedigini peşini bırakmasını söyler. Bu arada Khizar Amerika’dan erken döner ve Sara’ya onunla evlenmesini evlenmezse Khirad’ın masum olduğunu Ashar’a söyleyeceğini söyler. 


Farida Sara’yı Khizar ile evlenmesi için ikna etmeye çalışır.

Saranın annesi Zarina bu evliliği reddeder ve Farida’yı Sara’nın hayatını mahvetmekle suçlar. Bu arada, Hareem’in operasyonu başarılı geçer ve Ashar, Khirad için duygularının yeniden canlandığını fark eder.


Ashar, kızı Hareem’e sevgi göstererek Khirad ile arasını yapmaya çalışır. Ancak Khirad barışmayı reddeder. Kızı Hareem’in bakımını babasına bırakmaya karar verir. Sara’nın onunla asla evlenmeyeceğini anlayan Khizar, gerçeği ortaya çıkarmak için Ashar’ı ziyaret eder, ancak öfkeli olan Ashar ona güvenlik ile dışarı attırır.


Ashar’ın Khirad ile geçmiş günlerini düşünürken

Yanlışlıkla bir fotoğraf albüm kutusunu devirir. Albümleri kutuya geri koyarken, Khirad’ın kendisine bıraktığı mektubu görür ve ilk kez okur. Ve Ashar nihayet mektupta yazanlara inanır. Buna ek olarak, o anda Ashar, annesinin  Khizar ile yaptığı bir telefon görüşmesine kulak misafiri olur. Orada şantajdan sözediliyordur.


 Bu konuşma Khirad’ın tamamen masum olduğunu ve annesi tarafından kurulan bir komplo olduğunu doğrular. Ashar gerçek ile yüzleşince yıkılır. Bu arada Sara nihayet Ashar’a sahip olamayacağını anlar ve bu gerçek ile başa çıkamaz intihar eder. 
Ashar ise Khirad’ı almak için Haydarabad’a gider. Khirad’ı döndürmek için ona Hareem’in kendisi gittiğinden beri yemek yemediğini söyler ve Khirad’dan Karaçi’ye dönmesini ister. Khirad ise isteksizce bu teklifi kabul eder.

Humsafar Konusu
Humsafar Konusu


Eve girdikten sonra,

Farida Khirad’ı karalamaya çalışır. Ancak Ashar, hayatında ilk kez annesine karşı gelir. Khirad’ın masum olduğunu söyler. Ve Khirad’ın bu şekilde hirpalanmasına izin vermeyeceğini söyler.Farida Khirad ile savaşı kaybettiğini fark eder ve sinir krizi geçirir.

Ashar’ın Khirad’a kendisini affetmesi için yalvarır. Ve hayatına dönmesini ister. Khirad’ın kafası karışıktır, onu terk ettiğinde kaybedilen aşkı bulmak için çok fazla zaman geçtiğini söyler. Ashar, ona yetiştirecekleri bir çocukları olduğunu söyler. Khirad, geçici olarak kalmayı kabul eder. Üç ay sonra, ikisinin kızlarıyla mutlu bir hayat sürdüğü görülür ve dizi biter

Yorum Bırakın