Hint Magazin Öne Çıkan

Hint vatandaşı olmayan 17 Bollywood süperstarı 

Hint vatandaşı olmayan 17 Bollywood süperstarı 

En sevilen Bollywood aktör ve artistlerin hepsinin hintli olduğunu mu düşünüyorsunuz?  Ama yanılıyorsunuz. İşte Hint vatandaşı olmayan 17 Bollywood yıldızı.

DEEPİKA PADUKONE

En iyi Bollywood aktrisleri arasında yer alan Deepika Padukone Hint vatandaşı değil. Güzel oyuncu Danimarka’da doğdu. Yani Bangalore’de büyümüş olmasına rağmen Danimarka vatandaşlığına sahip.

AKSHAY KUMAR

Bollywood’un fitness tutkunu Akshay Kumar da Hindistan vatandaşı değil. Amritsar, Pencap’ta Rajiv Hari Om Bhatia olarak doğdu ve Delhi’sinde büyüdü. Kanada pasaportu sahibi ve ‘fahri Kanada vatandaşlığını’ kabul ettikten sonra Hindistan vatandaşlığını bıraktı.

Hint vatandaşı olmayan 17 Bollywood süperstarı 
Hint vatandaşı olmayan 17 Bollywood süperstarı 

ALIA BHATT 

Hintli Bollywood oyuncusu Alia Bhatt, İngiliz vatandaşı.

KATRINA KAİF 

Güzel oyuncu Katrina Kaif’in Bollywood’a ‘yabancı’ olarak giriş yaptığı biliniyor. Hong Kong’da Keşmirli bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelmesine rağmen, annesi İngiliz olduğu için İngiliz vatandaşlığına sahip.

IMRAN KHAN

Bollywood oyuncusu Aamir Khan’ın çok lanse edilen yeğeni Imran Khan, ABD vatandaşıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde Wisconsin, Madison’da doğan Imran, anne ve babasının boşanmasının ardından annesiyle birlikte Mumbai’ye taşındı.

JACQUELINE FERNANDEZ

2006 yılında Kainat Güzeli Sri Lanka güzellik yarışmasının galibi olan Jacqueline, Bahreyn’de doğmuş olmasına rağmen Sri Lanka vatandaşıdır.

KALKI KÖCHLIN

Kalki Koechlin Hindistan’ın Puducherry kentinde doğmuş olmasına rağmen, bir Fransız vatandaşı. 

FAWAD HAN

2014’te Bollywood’da çıkış yapan yakışıklı oyuncu Pakistan vatandaşı.

SUNNY LEONE 

Eski bir yetişkin yıldız ve şimdi bir ana akım Bollywood oyuncusu olan Sunny Leone, Kanada-Amerikan uyrukludur ve Amerikan vatandaşlığına sahiptir. 

NARGIS FAHRİ

Pakistanlı bir baba ve Çek bir anneden dünyaya gelen Fakhri, bir Amerikan modelidir ve Amerikan vatandaşlığına sahiptir.

EVELYN ŞARMA

Bollywood’da yükselen oyuncu Evelyn Sharma, Pencaplı bir baba ve Alman bir anneden doğan Alman bir modeldir.

ALİ ZAFAR

Sürekli gülen yüzü ve sakin tavrı ona Bollywood’da çok sayıda hayran kazandırdı, ancak büyüleyici oyuncu-şarkıcı Pakistan kökenlidir.

MONICA DOĞRA

Aktris ve şarkıcı olarak Monica ABD doğumlu bir Hintli-Amerikalıdır. Ayrıca Instagram yıldızıdır.

SAPNA PABBI

Ünlü aktris Sapna Pabbi İngiliz pasaportuna sahip. Hindistan’da çifte vatandaşlık yasak olduğu için Pabbi Hint vatandaşı değil.

BARBARA MORİ

Uçurtmalar filminde Bollywood’un kalbini atan Hrithik Roshan’ın karşısında yer alan Barbara Mori, Meksika-Uruguay çifte vatandaşlığı taşıyor.

ELLİ AVRAM 

İsveç’in Stockholm kentinde doğan Elli Avram İsveç uyrukludur. Gerçek adı Elisabet Avramidou’dur ve ayrıca çok beğenilen İskandinav talk show Skavlan’da da yer almıştır.

AMY JACKSON

Güzel oyuncu İngiltere’nin Liverpool şehrinden geliyor. İngiliz vatandaşlığına sahip. 

Yorum Bırakın