Hint Magazin Öne Çıkan

Divyanka Tripathi tepki gösterdi.

Divyanka Tripathi tepki gösterdi.

Kanal 7 hint dizisi Yeh Hai Mohabbatein Sev Yeter de Ishita Bhalla karakteri canlandıran hintli oyuncu Divyanka Tripathi haksızlığa tepki gösterdi.

Divyanka Tripathi: “Bir kadının ne giymek istediği kendi tercihi olmalı, Hinduizm seçimlere saygı duymakla ilgilidir” dedi.

Divyanka Tripathi Dahiya, yanlış bulabileceği veya daha da önemlisi, kadınları ve seçimlerini herhangi bir biçimde bastıran herhangi bir şeye karşı sesini yükselten biri olmuştur. ‘Bindi yok iş yok’ ile ilgili atılan  bir tweet, Divyanka Tripathi’yi kızdırdı. Divyanka kültürün bir kadın giyimiyle nasıl ölçülebileceğini görünce dehşete düştü. 

Divyanka Tripathi tepki gösterdi.
Hintli oyuncu Divyanka Tripathi

Divyanka, Tweet’e yanıt olarak şunları yazdı: Hayır. Bindi yoksa iş yok mu? Bir kadının ne giymek istediği kendi tercihi olmalı! Hinduizm seçimlere saygı duymaktır! Sonra purda-sistemi ve sonra Satipratha’yı geri mi isteyeceksiniz? Herhangi bir kültür neden kadın giyimiyle ölçülüyor. Bu söylemi birde kadınlar kendilerinin söylüyor olması beni dehşete düşürüyor dedi. 

Başka bir kadın ise şöyle yazdı: “Ben bir Brahman kızıyım ama bindi giymemeyi seçebilirim. Yeşilimi hiçbir gün gardırobumdan alamazsın. Bir amacı desteklemek için diğerini bastırmayın!  Kadınlar toplumumuzda özgür irade için çok mücadele ettiler.”

Yorum Bırakın