Hint Dizileri Öne Çıkan

Benimle Kal hint dizisinin baştan sona özeti.

Molkki ne demek: “fakir kızların para karşılığında zengin bir adamla evlendirmeye geleneğinin ismidir.”

Genç Purvi, iki çocuk sahibi dul bir adam olan Haryana’nın Rewari semtinde köy muhtarlıği yapan Veerendra Pratapsingh ile evlendirilir. Purni ilk zamanlar evlendiği adamın çocukları ile anlaşamaz. Ama Purvi buna rağmen çocukların babaları ile arasını yapmaya çalışır.

Birgün aile toplanıp pikniğe gider Veerendra’nın üvey kardeşi olan Vaibhav, geçmiş bir olayın intikamını almak ister. Ve bunun için Purvi’nin kız kardeşi Priyashi’ye tecavüz eder. Bu olanları ise Purvi’nin ve Veerendra’nın baldızı Anjali olanları kaydeder. Daha sonra bir sürü karmaşa olur ve bu olanlar Veerendra’nın Purvi’ye olan güvenini kaybetmesine neden olur.

Veerendra’nın tepkisi

Veerendra kardeşinin bunu yapmış olasına ihtimal bile vermez. Onun hakkında söylenen hiç birşeye inanmaz. Ama Anjali, Vaibhav’ın o gün yaptıklarının kaydını ortaya çıkarır. Artık herşey günyüzüne çıkmıştır. Veerendra, bu kötü olaya maruz kalan Priyashi’den kardeşi için bir ceza vermesini ister. Priyashi kendisine bunu yapan ile evlenmeye karar verir. Veerendra onun bu isteğini yerine getirir ve evliliği ayarlar. Anjali her ne kadar bu evliliği engellemeye çalışsa da başarısız olur.

Bu suçu işleyen Vaibhav sanki kendisine haksızlık ediliyormuş gibi, günahını aldığı o kızla evlenmesine onay verdiği için öz abisi Veerendra’dan intikam almak ister. Ve bir arazi müzayedesi yapılırken bir tetikçi tutar ve abisini kiralik katile vurdurmak ister.

Purvi başarılı olacak mı?

Purvi, eşi Veerendra’yı kurtarmaya çalışır ve bunu başarır, ama daha sonra eşinin kardeşinin tuttuğu adamlar tarafından saldırıya uğrar. Priyashi ise Vaibhav ile evlenir. Balayı sırasında Vaibhav’ın gerçek niyetini öğrenir ve Purvi’ye bir şekilde haber vererek kiralık adamların yakalanmasını sağlar.

Daha sonra Purvi, daha iyi bir eğitim alma için ve kendisi ile alay edilmesin diye zengin olduğunu saklayarak yakınlarında olan bir üniversiteye gider. Bunlar olurken Vaibhav tuttuğu adamların yakalanmasına sebep olan kişinin Priyashi olduğunu öğrenir. Kendisine ihanet ettiği için onu cezalandırmaya karar verir. Aslında amacı onu korkutmaktır ama yanlışlıkla onu uçurumdan iter. Uçurumdan düşen Priyashi ölür.

Purvi ise eşinin kardeşi olan Vaibhav’ın kız kardeşine zarar vermek isteyeceğini düşünür. Ve bu konuda ip uçları da elde eder. Purvi eşinin kardeşi Vaibhav ile yüzleşir ve bilerek onu kışkırtır. Vaibhav vurulur ama çelik yelek giydiği için kurtulur ve oradan kaçar. Sehri terk etmeye çalışır. Purvi ise kayınbiraderinin planını ortaya çıkarır. Onun yüzünden neredeyse eşi hapse girecekti ama bu sayede eşi kurtulur ve eşinin kardeşi olan Vaibhav hapse girer.

Benimle Kal hint dizisinin baştan sona özeti
Benimle Kal hint dizisinin baştan sona özeti

Garip olan ise şudur Priyashi hala yaşıyordur.

Onun amacı da Vaibhav’ı cinayetle suçlayıp hapse yollamaktır. Priyashi kocası Vaibhav’ı vurur. Daha sonra ise Prakashi, Vaibhav’ın hayatını mahvettiği için Purvi’nin hayatını mahvedeceğine yemin eder. Anjali ile bir olur ve türlü türlü planlar yaparlar Purvi ve Veerendra’yı birbirinden ayırmak için. Ama her seferinde de başarısız olurlar. Purvi bir gün drone uçururken gördüğü görüntü karşısında şok olur ve suçun failinin Anjali olduğunu öğrenince çok sinirlenir.

Purvi o gece uyurken mağarayı ziyaret ettiğini daha sonra kendisini huzursuz hissettiğini ve zincirlenmiş bir kadın gördüğü bir kabus dan uyanır. Bu durumu çözeceğine yemin eder. Bu olayı gün yüzüne çıkarmak ister ve o mağarada zincirlerle tutulan kadının Veerendra’nın beş yıl önce öldüğü sanılan ilk eşi Sakshi’ olduğunu öğrenir.

Ama şuan evli olan Veerendra ve Purvi birbirine aşık olmuştur. Veerendra ailesi ve Purvi ile Goa’daki düğünlerine gider. Prakashi, ise düğün gününü mahvetmek için bir plan yapar. Purvi ve Veerendra evlilik yeminlerini ederken, Juhi ve Manas düğün mekanında anneleri Sakshi’yi görüp ona doğru şaşkın bir şekilde koşarlar. Purvi, Veerendra ile evlendiği sırasında Sakshi’yi görünce şok olur ve düğünleri iptal edilir. Veerendra ve diğer aile üyeleri Sakshi’nin dönüşü ile şaşırır ve herşey bir anda değişir. Purvi evde bir yardımcı gibi davranmaya mecbur kalırken Veerendra ise eski eşi ve Purvi arasında kalır.

Veerendra, sonunds Sakshi’ye yokluğunda olan her şeyi ve Purvi ile nasıl evlendiğini anlatır. Purvi ise Veerendra’dan ayrılmaya hazırlanır, ancak Sakshi ondan kalmasını ister ve yokluğunda aileye baktığı için ona teşekkür eder. Ve Sakshi, Purvi’nin yanlış birşey yapmadığını sadece kaderin kurbanı olduğunu anlar.

Sakshi’nin plani ne?

Purvi, Veerendra’ya yaklaşmaya çalıştığında o ise ikisini uzaklaştırır. Sakshi daha sonra büyük bir karar alır ve Purvi’nin kendisiyle aynı pozisyonu paylaşacağını duyurur. Veerendra iş için uzaktayken, Sakshi, Purvi’ye kendisini kirli, incinmiş ve aşağılanmış hissetmesine neden olan bazı garip ritüeller yaptırır.

Bu gören ve çileden çıkan Veerendra, ritüeli durdurur ve Purvi’nin daha fazla utanca maruz kalmasını önler. Bu duruma tepkisinden rahatsız olan Sakshi, Purvi’ye olan hisleri konusunda Veerendra ile yüzleşir. Veerendra da Purvi’yi sevmeye başladığını söyler. Bunu duyunca Sakshi bileğini keser. Purvi bu durumda Veerendra’dan Sakshi ile hayatına devam etmesini kendisini ise rahat bırakmasını ister, ancak Veerendra onun bu söylediklerini yapmayı reddeder.

Sakshi Veerendra’nın Purvi’ye olan aşkından vazgeçmesi için Purvi’yi Virpul ile evlendirmek ister. Ve sonunda Purvi’yi ikna eder. Ama Purvi aşık olduğu Veerendra ve Virpul arasında kalır.

Purvi için Haldi töreni başlar. Bu törende bir yarışma yapılır ve Veerendra, Vipul’u geride bırakır ve yarışmayı kazanır. Haldi’yi Purvi’ye uygulamak üzereyken babası töreni durdurur. Purvi ciddi bir tavır alır ve Vipul’u sevdiğini söyler. Purvi tam Vipul’a zerdeçal sürmek üzereyken Veerendra buna izin vermez. Veerendra sarhoş olmuştur ve o hali ile Purvi ve Vipul ile yüzleşmeye çalışır. Bu arada bir kaza olur ve Veerendra bayılır.

Purvi boşanıyor…

Daha sonra Purvi boşanmak için gerekli evrakları imzalar. Veerendra ise Purvi’nin düğün hazırlıklarına yardım eder. Veerendra’nın eline boşanmanın ertelendiği haberi gelince düğünün yapılacağı yere gidip Purvi’yi oradan alıp götürür.

Purvi ise evden kaçmaya çalışır ama Veerendra onu durdurur. Purvi içten bir açıklama yapar. Sakshi 5 yıl sonra neden döndüğünü anlatır. Ve Purvi’yi evden atmak için Prakashi ve Anjali ile planlar yaptığını da söyler. Hatta Purvi’yi evden atmak için Prakashi ve Anjali’ye para verdiğini de söyler. Veerendra, Sakshi ile olan ilişkisini orada bitirir. Ona onun beş yıl önce tanıdığı kişi olmadığını çok değiştiğini söyler.

Sakshi ise, Prakashi ve Anjali ile anlaşmasını bozar ve verdiklerini geri alır. Daha sonra Purvi evden çıkar ama bir kaza geçirir. Geçirdiği kaza sonucu hafızasını kaybeder.

6 ay sonra

Purvi artık Daksh ve ailesiyle birlikte yaşıyordur. Daksh, Purvi’ye aşıktır onu çok seviyor ve onunla evlenmek istiyordur. Veerendra ise artık Daksh’ın iş ortağıdır ve Purvi’nin öldüğünü varsayıyordur. Bir gün Delhi’deyken Daksh’ın telefonunu arar ve Purvi’nin sesini duyar. Onun Purvi olduğundan emindir ve onunla bir şekilde tanışmaya karar verir. Purvi’yi Daksh ile düğününün hazırlıkları ile ilgilenirken bulur ve kendisi ile dönmesi için onu ikna etmeye çalışır, ama Purvi onu tanımadığını iddia eder ve biranda bayılır.

Virendra da Purvi’nin 6 ay önce evden ayrıldığı sırada Daksh’ın arabasının ona çarptığını ve hafızasını kaybettiğini, şimdi ise yeni adının Dhwani olduğunu öğrenir. Purvi’ye bakması için Doktor çağrılır. Doktor herkesi Purvi’ye geçmişini hatırlaması için zorlamamasını ister. Yoksa beyin felçinden ölebileceğini söyler. Veerendra mahvolur ve bir şekilde Purvi’nin geçmişi hatırlaması, hafızasını geri kazanması için elinden geleni yapacağını söyler.

Rewari’ye geri dönmek için Daksh yani Purvi ile Dhwani’nin törenlerini orada yapmak için ikna etmeye çalışır ve bunu başarır. Veerendra elinden geleni yapar, her yolu dener ama Anjali ve Prakashi, Veerendra hakkında Purvi’ye yalan söyler ve Daksh’ı yani Purvi’yi Delhi’ye dönmeye zorlar.

Purvi hafızasını geri kazanabilecek mi?

Priyashi Purvi’nin ölmesi için, düğün yapılırken bir anda Purvi ve Veerendra’nın evlilik videosunu oynatır. Ancak isler istediği gibi gitmez. Onun bu hamlesi sayesinde Purvi herşeyi hatırlar. Ama ne Veerendra’yı ne de evlenmek üzere olduğu adamı istemez. Aynı gece evlenmekten vazgeçtiğiadam, zorla ona sahip olmak ister. Tam o sırada Veerendra gelir ve ona bir silah doğrultur. Ve ona ateş eder ve onu kalbinden vurur. Daha sonra Veerendra cinayet nedeni ile tutuklanır.

Mahkeme görüldüğü sırada avukat Arjun, Purvi ile Veerendra’nın evlenmesi pahasına onun masum olduğunu kanıtlar. Ama bunların hepsi aslında Sakshi’nin planının bir parçasıdır. Juhi ve Manas’ı kaçırır ve fidye ister. Juhi ve Manas kurtarılmaya çalışılırken Manas talihsiz bir kaza geçirir. Omurgası hasar gören ve kemik iliği nakline ihtiyaç duyan Manas için Sakshi başka bir çocuk sahibi olmaya karar verir. Hastane ortamında kendisine tüpbebek uygulaması yapılır ve bu şekilde tekrar hamile kalır. Amacı oğlu Manas’ı bir şekilde kurtarmaktır.

Ölene Dek hint dizisinde finalde neler olacak?

Daha bir çok olay olacak Gajraj adında biri Veerendra’nın mülkünü ele geçirecek. Purvi Mülkü geri almak için planlar yapacak. Ama sonuç olarak dizi mutlu sonla bitiyor. Gajraj hapsi boylayacak ve Veerendra ise Purvi ve ailesi ile artık mutlu olacak.

Yorum

Yorum Bırakın