Kore Dizileri Öne Çıkan

‘Vincenzo’ Kore dizisi konusu oyuncuları

Vincenzo, 2021 yılında Netflix’te yayınlanan Güney Koreli bir suç dizisidir. Dizi, Kore asıllı bir İtalyan mafya avukatının doğduğu ülkeye dönmesi ve burada bir holdingin yolsuzluklarına karşı mücadele etmesi etrafında döne

Dizinin başrolünde Song Joong-ki, Jeon Yeo-been ve Ok Taec-yeon gibi ünlü Koreli oyuncular yer alır. Dizi, kara mizah, suç, hukuk ve dram unsurlarını içerir. Dizi, hem Kore hem de uluslararası izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüş ve yüksek reytingler almıştır.

Dizinin yaratıcıları Kim Hee-won ve Park Jae-beom’dur. Kim Hee-won daha önce Money Flower ve The Crowned Clown gibi dizilerde yönetmenlik yapmıştır. Park Jae-beom ise The Fiery Priest, Manager Kim ve Good Doctor gibi dizilerin senaristidir. Dizinin ilk senaryo okuması 9 Ağustos 2020’de Güney Kore’nin Sangam kentinde gerçekleşmiştir. Dizinin çekimleri ise 2020 yılının sonlarında tamamlanmıştır.

‘Vincenzo’ Kore dizisi konusu oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosu şöyledir:

Song Joong-ki: Vincenzo Cassano rolünde. İtalya’da mafya için çalışan bir avukat. Zekice planlar yapabilen ve kötü insanları cezalandırmaktan çekinmeyen bir karakter.

Jeon Yeo-been: Hong Cha-young rolünde. Kendini beğenmiş ve başarılı bir avukat. Vincenzo ile iş birliği yaparak Babel Holding’e karşı savaşır.

Ok Taec-yeon: Jang Jun-woo rolünde. Babel Holding’in gizli CEO’su ve Hong Cha-young’un meslektaşı. Psikopatik ve acımasız bir kişilik.

Kim Yeo-jin: Choi Myung-hee rolünde. Babel Holding’in baş avukatı ve Jang Jun-woo’nun yardımcısı. Hırslı ve kurnaz bir kadın.

Jo Han-chul: Han Seung-hyuk rolünde. Babel Holding’in resmi CEO’su ve Choi Myung-hee’nin eşi. Güçlü ve zengin bir adam.

Kwak Dong-yeon: Jang Han-seo rolünde. Jang Jun-woo’nun küçük kardeşi ve Babel Holding’in başkan yardımcısı. Zayıf ve korkak bir karakter.

Dizinin diğer oyuncuları arasında Yoo Jae-myung, Yoon Byung-hee, Choi Young-joon, Yang Kyung-won, Seo Ye-hwa, Choi Duk-moon, Kim Yoon-hye, Im Chul-soo gibi isimler bulunmaktadır.

Vincenzo, aksiyon dolu sahneleri, sürükleyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla dikkat çeken bir dizidir. Dizi, hem Kore hem de uluslararası izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüştür ve yüksek reytingler almıştır. Dizi, Netflix’te yayınlandığı ilk haftada Güney Kore’de en çok izlenen dizi olmuştur. Dizi, Netflix’in dünya çapındaki listelerinde de üst sıralarda yer almıştır.

Vincenzo, suç, hukuk ve dram türlerini bir araya getiren bir dizidir. Dizi, Kore’nin en büyük holdinglerinden biri olan Babel Holding’in yolsuzluklarına karşı mücadele eden bir mafya avukatının hikayesini anlatıyor. Dizi, aksiyon dolu sahneleri, sürükleyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Dizi, hem Kore hem de uluslararası izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüştür ve yüksek reytingler almıştır.

Yorum Bırakın