Öne Çıkan Tarot

Tarot Kartlarının Saklanması ve Korunması

Tarot kartlarının muhafaza edilmesi ve korunması konusunda önemli hususlar bulunmaktadır. Kartlar, zarar görebilecekleri ortamlarda tutulmamalıdır.

Kenarları veya köşeleri deformasyona uğramamaları için özen gösterilmelidir ve üzerlerine herhangi bir şey dökülerek kirlenmeleri engellenmelidir. Bakım sonrasında kartlar, bir kutu veya temiz siyah bir bez içinde saklanmalıdır.

Kartların siyah bez içerisinde muhafaza edilmesinin sadece kirlenmeyi önlemek için değil, aynı zamanda içerdikleri negatif enerjilerin hanedeki insanları etkilememesi için de önemli olduğu unutulmamalıdır. Kartlar enerji yayma özelliğine sahiptir ve özellikle olumsuz anlamlara sahip olan kartlar açıkta bulundurulmamalıdır.

Tarot Kartlarının Saklanması ve Korunması
Tarot Kartlarının Saklanması ve Korunması

Olumsuz kartların bir poster olarak evlerde asılı bulunmaması önerilir, çünkü bu tarz kartlar olumsuzluk ve negatif enerjiyi çekebilirler. İş bitiminde kartlar mutlaka bir kutuda ve siyah bez içinde saklanmalıdır.

Bir diğer önemli husus, tarot kartlarına sadece sizin dokunmanız gerektiğidir. Pozitif enerji aldığınız veya sevdiğiniz kişilerin kartlara dokunması pek sorun oluşturmayabilir, ancak herkesin kartlara temas etmesi kartların enerjisini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Bu konuda tüm tarotçular aynı fikirde olmasa da, kartların kötü enerji aldığınız kişilerden uzak tutulması önerilir. Ayrıca, tarot kartlarına inanmayan ve alay etmek amaçlı baktıran kişilerden de kartları uzak tutmak ve onlar için kullanmamak önemlidir.

Yorum Bırakın