Öne Çıkan Pakistan Dizileri

Seni Kalbime Yazmışlar Pakistan dizisi baştan sona özeti

Dua, sevimli ve masum bir genç kızdır ve derin bir inancıyla Allah’a yönelmiştir. Mustajab, lakabıyla “Bobby” Ahmed, kendini narsist bir ateist olarak gören ve evleneceği kişinin hemen ona aşık olacağına inanan birisidir.

Dua’nın ebeveynleri Sajjad ve Nimra, ikiz kardeşi Dayyan’la birlikte havaalanına gidip Dua’nın kuzeni Dayi’yi karşılamaya gittiklerinde, Dua beyaz bir arabanın geldiğini görür. Bu aracı yanlışlıkla ailesinin aracı sanır, ancak aslında içeride Mustajab ve annesi Shakeela bulunmaktadır. Mustajab ve Dua arasındaki ilişki bu arabada başlar.

Mustajab ve Dua, aileleri eve geldiğinde birlikte vakit geçirip çiftliği gezerlerken aralarında özel bir bağ gelişir. Ancak Dua, Mustajab’a karşı ilgisiz ve soğuk davranır, bu da Mustajab’ın özsaygısını zedeler. Ancak Shakeela sonunda Mustajab’ı evlilik konusunda ikna eder. Dayyan, Dua’nın ve Mustajab’ın ilişkisinin uygun olup olmadığını anlamak için Mustajab’ın yanına gider. Ertesi gün, Dua’nın ailesi bir parti düzenler. Shakeela, Mustajab’ı partiye davet eder ancak ona Dua hakkında konuşmaması yönünde rica eder. Ancak bu, Mustajab’ın partiye gelmesini engellemez.

Akşam yemeğinden sonra, Mustajab ve Dua birbirlerine karşı gergin bir şekilde davranırlar. Mustajab, neden reddedildiğini anlamak için onunla konuşmaya karar verir. İkili odada yüzleşir, Mustajab Dua’ya olan duygularını ifade eder ancak Dua, reddederek onun özsaygısını daha da incitir. Shakeela, Mustajab’ın Pakistan’da kalmayı tercih ettiğini söyler ve bu nedenle evlilikleri kabul eder. Mustajab, Dua’yı yemeğe götürür ve birlikte zaman geçirirler.

Shakeela, Mustajab ve Dua’yı evlendirmek için bir oyun yapar. Mustajab, Dua’yı Amerika’ya balayına götürmek istediğini söyler, ancak Ramazan nedeniyle gidemeyeceğini ifade eder. Dua, Mustajab’ın asıl niyetini ve sahte bir durumu anladığında, Mustajab’ın eski sevgilisi Shiza Amerika’dan döner ve Mustajab’ın onunla evleneceğine dair söz verdiğini iddia eder. Shiza, Mustajab’ı ya evlenmeye ya da cinayet teşebbüsü suçlamasıyla dava etmekle tehdit eder. Mustajab, Shiza’ya boyun eğer ve Amerika’ya gitmeye karar verir, Dua’yı ardında bırakır. Bu durumu Dayyan’a açıklar.

Dayyan, Mustajab’ı Shiza ile görür ve gerçeği öğrenir.

Mustajab ayrıldığında Shiza ona gerçeği anlatır. Dayyan, Mustajab’ı konuşmaya çağırır, Dua araya girer ve Mustajab ile yüzleşme şansı bulur. Mustajab Amerika’ya gitmeden önce, Shakeela Dua’ya gerçeği anlatır. Dua, Shiza’yı biliyordur ama bu gerçek onu üzmez. Ancak Ramazan ayının başlamasıyla Dua, Dayyan’ı Shiza ile görüşürken bulur ve Shiza’nın Mustajab’a ait olduğunu iddia ettiğini duyar. Bu durum Dua’nın Mustajab’ın inancına dair şüphelenmesine neden olur.

Dua, eğer Mustajab Tanrı’nın varlığına inanmıyorsa ondan ayrılacağını söyler. Dayyan, Dua’nın aklını Mustajab’ı unutmak için başka biriyle evlenmeye ikna ettiğini ailesine açıklar. Ailesi daha sonra Dayyan’ın bahsettiği Tabeen adlı kızla tanışır. Daha sonra Dua, Allah’a inanmayan birinin hiç kimseye ait olmadığını İmam Sahib’e ifade eder. Dayyan, daha sonra Dua’ya Shiza ile daha önce tanıştığını anlatır. Ardından Dua, boşanma prosedürünü tamamlayarak Mustajab’dan ayrılır.

Dayyan, Dua’yı Tabeen’in kardeşi Taqi ile evlendirmeye karar verir.

Ancak Mustajab, Dua’yı geri kazanmak için Müslüman olur. Dua, Taqi ile evlenip evlenmemesi gerektiğini düşünmeye başlar, ancak boşandıktan sonra bile hala Mustajab’ı düşünmektedir. Dua, Mustajab ile buluşmaya gider, ancak Tabeen ailesine haber verir. Sajjad ve Nimra, Dayyan ile birlikte Dua’yı kurtarmak için gider.

Dua vurulurken son nefesinde Allah’a sığınırdır, ancak bu sefer sonsuza dek. Başlangıçta yanıldığını fark eder ve yardım dilemek için Allah’a başvurur. Mustajab, Dua’nın hayatını kurtarmak için onu terk etmesi için dua eder. Artık Mustajab, Tanrı’ya olan inancı nedeniyle onunla birlikte olamaz.

Mustajab, yalanlarını itiraf ederek kalbi kırık bir şekilde Dua’yı bırakır.

Eve dönüp annesini ölü bulduktan sonra, Cenaze töreninde Amerika’ya taşınacağını Dua’ya açıklar. Daha sonra Dayyan, Tabeen’in oğlu Rayan’ı dünyaya getirdiğini söyler. Rayan’ın birinci yaş gününü kutladıktan sonra, merakla bir mescit bulan Dua, bu yeni yapıyı gördüğünde şaşkınlık yaşar.

Moulvi Sahab’a başvurur ve bu mescidin finansmanının Mustajab Ahmed adlı bir kişiden geldiğini öğrenir. Daha sonra, Amerika’dan dönen ve Müslüman olan Mustajab’ı arar ve onunla son bir kez görüşmek istediğini belirtir.

Seni Kalbime Yazmışlar Pakistan dizisi baştan sona özeti
Seni Kalbime Yazmışlar Pakistan dizisi baştan sona özeti

Mescitte buluştuklarında, Mustajab’ın Dua ve Taqi’nin nikahını kıyacağını öğrenirler. Ancak Taqi, Mustajab’ın Dua ile birlikte olmayı hak ettiğini savunur. Mustajab teklifi reddeder ve ayrılır. Dayyan, Taqi ve İmam Sahib Mustajab’ı takip ederler ve onu Dua ile bir araya gelmeye ikna ederler.

İmam Sahib’in yönlendirmesiyle, Dua ve Mustajab’ın nikahı kıyılır ve mutlu bir şekilde evlerine dönerler. Bir gün, evde Mustajab’ı namaz kılarken bulan Dua’dan, birlikte dua etmesini ister. İkisi birlikte dua ederler ve sonunda aralarında barış ve mutluluk bulurlar.

Yorum Bırakın