Öne Çıkan Yabancı Oyuncular

Scarlett Ingrid Johansson kimdir? Hakkında bilinmeyenler.

Scarlett Johansson olarak da bilinen Scarlett Ingrid Johansson, Amerikalı aktris ve modeldir. 2023 itibariyle Scarlett Johansson’un net değeri 165 milyon dolar. 2019 ve 2018’de dünyanın en çok kazanan oyuncusu oldu.

Ayrıca birçok Forbes Celebrity 100 listesinde yer aldı. Altın Küre Ödülleri, Akademi Ödülleri ve Tony Ödülleri gibi en önemli ödüllerden bazılarını kazandı.

Filmleri dünya çapında 1,3 milyar doların üzerinde hasılat elde etti ve bu da onu tüm zamanların en çok hasılat yapan dokuzuncu filmi yaptı.

Scarlett Johansson 22 Kasım 1984 doğumludur ve 2023 tarihi itibariyle 38 yaşındadır. ABD, New York’ta zengin bir Hıristiyan ailede doğup büyüdü. O bir Amerikan vatandaşı ve dini Hıristiyan.

Erken eğitimini özel bir çocuk okulunda tamamladı. Bundan sonra Tisch Sanat Okulu’na girdi. Çocukluğundan beri okumaktan çok oyunculuk ve diğer ders dışı etkinliklerle ilgileniyordu.

Scarlett Johansson’ın ebeveynleri Kirsten Johansson ve Melanie Sloan’dır. Scarlett Johansson’ın babasının adı, mesleği mimar olan Kirsten Johansson’dur.

Scarlett Johansson’un annesinin adı, mesleği yapımcı olan Melanie Sloan’dır. Ayrıca beş kardeşi var. Erkek kardeşinin adı Adrian Johansson, Hunter Johansson ve Christian Johansson’dur. Kız kardeşinin isimleri Vanessa Johansson ve Fenan Sloan’dır. Scarlett Johansson’ın medeni durumu evli. 2014 yılından beri Amerikalı komedyen, oyuncu ve yazar Colin Jost ile evlidir.

Daha önce 2008’den 2011’e kadar Ryan Reynolds ve 2014’den 2017’ye kadar Romain Dauriac ile evlendi. Ayrıca iki çocuğu var. Kızlarının adı Rose Dorothy Dauriac ve oğullarının adı Cosmo Jost’tur.

İlişki Durumu: Evli

Eşi: Colin Jost

Scarlett Johansson, canlı bir kişiliğe sahip ateşli bir kadındır. Scarlett Johansson 1.72 cm boyunda ve 57 kilodur. 3-26-36 beden ölçüleriyle güzel bir vücuda sahip. Sarı renkli saçları ve ayrıca güzel yeşil renkli gözleri var.

Scarlett Ingrid Johansson kimdir? Hakkında bilinmeyenler.
Scarlett Ingrid Johansson kimdir? Hakkında bilinmeyenler.

Favori Renk: Kırmızı

Favori Aktörleri: Gary Sinise, Christopher Walken, Tom Cruise

Favori Kadın Oyuncuları: Helena Bonham Carter, Juliette Lewis, Meryl Streep, Judy Garland

Favori Yemekleri: Pizzalar, Burger, Buffalo Wings

Favori Müziği: Klasik Rock

Eğitim hayatı hakkında bilgi

Scarlett Johansson, Manhattan, Greenwich Village’da bir ilkokula gitti. Daha sonra reklam seçmelerine katıldığı Lee Strasberg Tiyatro Enstitüsü’ne kaydoldu. Ama çok geçmeden artık umursamadığını anladı. Odağını sinema ve tiyatroya kaydırarak sahneye çıkışını Off-Broadway oyunu Sophistry’de Ethan Hawke ile yaptı.

Bu süre zarfında, Manhattan’da gelecek vadeden çocuk oyuncular için özel bir eğitim kurumu olan Professional Children’s School’da (PCS) okumaya başladı.

Scarlett Johansson ilk uzun metrajlı filmini dokuz yaşında John Ritter’in kızı olarak fantastik komedi North ile yaptı. Daha sonra, gizemli gerilim filmi Just Cause’daki (1995) Sean Connery ve Kate Capshaw karakterleri ve If Lucy Fell’deki (1996) bir sanat öğrencisi dahil olmak üzere küçük roller üstlendi.

Scarlett Johansson hakkında bilinmeyenler ise şöyle;

Scarlett, Hollywood Walk of Fame’de göründü. Scarlett küçük yaşlardan itibaren oyuncu olmak istiyordu. Çocukken ilk çıkışını bir Off-Broadway oyununda yaptı.

Scarlett, Ninja Kaplumbağalarla birlikteydi ve onları diğer Kaplumbağalara tercih etti.

1996’da Scarlett, Manny ve Law için Bağımsız Ruh Ödülü’ne aday gösterildi. Scarlett uzun süredir Başkan Obama’nın sadık bir destekçisi.

2012 Demokratik Ulusal Konvansiyonunda Scarlett, Başkan Obama’nın güçlü onayıyla performans sergiledi.

Scarlett, The Island filminin reklam panosunda göğüs dekoltesini gördükten sonra bir araba kazasından sağ kurtuldu.

Zamanının çoğunu tıbbi belgeseller izleyerek geçiriyor, bu yüzden oyuncu olmasaydı dermatolog olabilirdi.

İtalyan bir çağdaş sanatçı olan Francesco Clemente, Scarlett’in bir taslağını iskambil destesinde bir kılıç kraliçesi olarak yaptı.

Yorum Bırakın