Öne Çıkan Türk Oyuncular Kimdir?

Mert Ramazan Demir kimdir?

Mert Ramazan Demir kimdir?
Yalı Çapkını dizisinde Demir karakterini canlandıran Mert Ramazan Demir, 1998 de İstanbul Bakırköy’de doğdu. 
Yaşı: 24
Boyu: 178 cm 
Kilosu: 73 kg 
Burcu: Yay
Eğitimi: Dialog Anlatım İletişim ve Michelle Danner Acting Studio’da eğitim aldı. 
Oyuncu 5 erkek kardeşin en küçüğü. 
İstanbul Şile’nin bir köyünde büyümüş. 
Annesi ev hanımı babası ise esnaf.
Lise sona kadar Şilede yaşamış.

Oyunculuk dünyasına ise 17 yaşındayken Denizli’de üniversitede okuyan ağabeyinin yanına gittiğinde Tiyatroda yer alarak adım atmış. Menajerliğini Tümay Özokur’un yaptığını ve kendisine desteğinin de çok olduğunu söyleyen oyuncu önce iki filmde yer almış. Daha sonra Öğretmen dizisinde rol almış.

Mert Ramazan Demir kimdir? Yalı Çapkını dizisinde Demir karakterini canlandıran Mert Ramazan Demir, 1998 de İstanbul Bakırköy'de doğdu.
Mert Ramazan Demir kimdir?

 

Oyuncuyu oynadığı karakterlerde heyecanlandıran ne?

Karaktere istediğim gibi şekil vermek. Ben bir karaktere büründüğüm andan sonrasıyla daha çok ilgileniyorum aslında, tabi ki senaryonun gerekliliklerini göz ardı etmeden karakterin içinde gezinmek ve onun içinden de başka bir mizah çıkartabilmek beni çok heyecanlandırıyor. 

Oyuncuyu mutlu eden ve üzen şeyler neler?

Yeni hisler ve deneyimler beni heyecanlandırıyor. İşimin ve bu hayat tüketiminin sonundaki tatmin beni mutlu eder. Üzülmenin karşılığına gelirsek bilmiyorum, duygusal sayılırım ama çok melankolik biri değilim.

Oyuncunun kendisinde sevdiği ve sevmediği yönleri ne?

Sevdiğim ve içinde olmak istediğim bir şey var, ama benim için sonuçlarından emin değilim ya da çok meşakkatli bir yol olduğunu düşünüyorum; önemli değil eğer ben orada olmak istiyorsam tüm sorumluluğu alıp sonuna kadar giderim. Bu sevdiğim bir özelliğim. Ancak sevmediğim özelliğim de bunun içinde. Mesela geçen yaz bir kısa filmin başrolünde oynadım. Filmi arkadaşlarımla birlikte yapıyorduk ama sonuçta ben bir oyuncu olarak oradaydım. İşler istenildiği gibi gitmedi ve ben kendimi hem cast, hem prodüksiyon, hem de oyunculuk yaparken buldum. Beni çok yoran bir sorumluluğun altına sırf o rolü oynamak için girdim. Pişman oldum mu bilmiyorum, filmi daha izleyemedim ama bu bir şeylerin peşinden gitme durumu beni hem heyecanlandırıyor, hem de yıpratabiliyor.

Oyuncu ilişkilere nasıl bakıyor? 

Bu soru üzerine çevremdeki insanları düşündüğümde, birbirinden çok farklı karakterler olduğunu fark ediyorum. Bu benim her bir arkadaşımdan farklı şekilde beslendiğim anlamına geliyor ve benimde onları farklı şekillerde besleyebildiğim… Değerli olan ve beni heyecanlandıran bu. Tabii ki hayatıma kısa dönem girip çıkan insanlarda var, ama güçlü bağlar kurduğum tükenmeyecek dostluklar da var. Ben samimi ve naif olan her şeyin yanındayım.

Güzel bir kadını nasıl tarif edersin?

Duru, olduğu gibi ve aktif …

Mert Ramazan Demir’in yer aldığı dizi ve filmler


Diriliş Osman (Mehmet, TV Dizisi 2021)
Ufo (Sinema Filmi 2021)
Ölüm Zamanı (TV Dizisi 2021)
Öğretmen (Ateş, TV Dizisi 2020)
I Am You (İkram, Sinema Filmi 2019)
Üç Harfliler: Adak (Metin, Sinema Filmi 2019)
İstanbul Spy / İstanbul Casusu (Casus, Video Film 2019)
Fazilet Hanım ve Kızları (TV Dizisi 2017)
Aşkopat (Sinema Filmi 2015)
Arka Sokaklar (Ateş, TV Dizisi 2008)

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!