Öne Çıkan

Koreli ünlüler Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım için bağışta bulundu.

Koreli ünlüler, Pazartesi günü Türkiye’nin güneyi ve Suriye’nin kuzeyini vuran 7,8 büyüklüğündeki depremden etkilenenlere yardım etmek için devreye girdi.

Şovmen Jang Sung-kyu Çarşamba günü Instagram aracılığıyla yardım olarak kullanılmak üzere Kore Kızılhaçına 23 milyon won yani (18.236 $) bağışta bulundu. Ve “Umarım artık kimse zarar görmez, İki ülkenin bir an önce iyileşmesi için dua ediyorum.” dedi. Televizyoncu olan Jang Sung Kyu Instagram’da YouTube kanalının tüm gelirini Türkiye’deki depremzedelere bağışladı.

Şarkıcı ve oyuncu Yang Dong-geun, Seul’deki Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret etti ve 10 milyon won bağışta bulundu.Ayrıca “Ölen çocuğunun elini tutan babanın resmi kalbimi parçaladı. Ben de bir baba olarak Türkiye halkına başsağlığı diliyorum” dedi.

Koreli ünlüler Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere yardım için bağışta bulundu
Koreli ünlüler Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım için bağışta bulundu

Erkek grubu Winner’dan Jinu olarak da bilinen şarkıcı Kim Jin-woo, Hope Bridge Kore Afet Yardım Derneği’ne 10 milyon won bağışta bulundu.

Rapçı DinDin de Kore Kızılhaçına 10 milyon won bağışladı. Aktör Yim Si-wan da Kore Kızılhaçına 10 milyon won bağışladığını açıkladı.

Sadece Güney Kore’nin ünlüleri değil şirketleri ve sıradan vatandaşları, depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’ye yardım etmek için bir araya geliyor ve yardım topluyor.

Güney Koreli inşaat ekipmanı üreticileri de bu duruma kayıtsız kalmadı ve İnşaat ekipmanı üreticisi Doosan Bobcat ile birlikte Doosan Group, 1 milyon $ değerinde ekipman göndereceğini duyurdu. Hyundai Heavy Industries’den HD Hyundai, 10 adet orta boy ekskavatör göndereceğini söyledi.

Güney Kore’nin en büyük dört banka grubu olan Hana, Shinhan, Woori ve KB, 230.000 ila 300.000 dolar arasında bağış yapacaklarını söyledi.

Bağış platformları Naver’den Happy Bean ve Kakao’dan Kakao Together yardım için 2,8 milyar won ve 1,2 milyar won topladı.

Kore Kızılhaçı Çarşamba Türkiye ve Suriye için bağış hesapları açtığından bu yana günde 2 milyar won aldığını, hedeflenen bağışın yüzde 10’unun 20 milyar won olduğunu söyledi.

Aktris ve şarkıcı Lee Hye-ri UNICEF için Kore Komitesine 50 milyon KRW bağışladı ve “UNICEF’in ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardıma, evlerini kaybeden çocuklara yiyecek ve içme suyu sağlayarak katkıda bulunmak istedim. Depremlerden etkilenenlere yardım etmek için daha fazla insanın devreye girmesini içtenlikle umuyorum.” dedi.

Aktris Shin Min-ah da Hope Bridge Kore Afet Yardım Derneği’ne 50 milyon KRW bağışladı.

Oyuncu Yoo In-na Hope Bridge’e 30 milyon bağışladı; Bu arada, erkek grubu GOT7’nin bir üyesi olarak da bilinen şarkıcı ve aktör Park Jin-young, uluslararası bir STK olan Save the Children’a 30 milyon won verdi.

Komedyen Lee Young-jin, Kore Kızılhaçına 30 milyon KRW bağışladı.

Yorum Bırakın

error: Content is protected !!