Hint Magazin Öne Çıkan

Gurmeet Choudhary hakkında ilginç bilgilerGurmeet Choudhary hakkında ilginç bilgiler


Gurmeet 8 yıldır Samosan yemiyor.  Samosan hindistanda yaygın bir atıştırmalıktır. Yani üçgen biçimli, içinde bazen patates, bazen peynir bazende et bulunan kızarmış hamur.Gurmeet Choudhary mesleğinin hakkını vermek için ağır bir bedel ödedi ve ödüyor. Oyuncu hint dans realite şovu Jhalak Dikhhla Jaa 5’in galibi olduktan ve dizilerde yer almaya başladıktan sonra kızarmış yiyecekleri ve tatlıları hayatından çıkardı. Oyuncu ne kızartma yiyor nede tatlı yiyor. Gurmeet “Samosa yemeyeli sekiz yıl oldu. Rasgulla, gece yarısı en sevdiğim atıştırmalıktı. Bu arada rasgulla bir çeşit hint tatlısı demek. Şimdi, onları yersem suçluluk duyuyorum”diyor. 


Gurmeet haftanın 6 günü spor yapıyor. Kimi zaman koşu ve kick boks kimi zaman da alternatif ağırlık çalışması yapıyor. Oyuncu Kendisini formda olmaya o kadar adamışki, eğer uzun çekim saatlerinden dolayı akşam egzersizini aksatırsa, yolda arabadan inip koşuyor şoförü de onu takip ediyormuş. 


Gurmeet Choudhary “Fitness…Herşey. Babam ordudaydı, ben her zaman sporda aktif oldum. Okulda hokey, voleybol ve futbol takımlarına kaptanlık yaptım. Seçtiğiniz kıyafetleri giymekten pozitif düşünmeye kadar formda iseniz her şeyin mümkün olduğunu fark etmeye başladım. Uygun olmayan bir vücut, depresif bir zihin anlamına gelir. Kahramanım… Bruce Lee çocukluğumdan beri beni büyüledi. Ben üçüncü standarttaydım ve o zamanlar Assam’da yaşıyorduk.Gurmeet Choudhary hakkında ilginç bilgiler devamı….
 Her sabah saat 6’da bir grup genç durduğum otobüs durağının yakınında dövüş sanatları yapıyordu. Sadece antrenmanlarını izlemek için oraya yarım saat erken varırdım. Boş zamanlarımda onların hareketlerini taklit ederdim. 2005 yılında dublör yönetmenleri Kaushal-Moses ile tanıştığımda resmi olarak karma dövüş sanatları eğitimine başladım. Ben her akşam 19: 00’dan sonra egzersiz yapıyorum. Haftanın üç günü göğüs, omuz, sırt için ayrı ve bacaklar için ayrı ağırlık antrenmanı yapıyorum. Genelde her vücut bölümü için 15 tekrarlık üç set yaparım. 30 yada 45 kg’dan fazla ağırlık kaldırmam. Bacaklar için ağırlık kullanmıyorum. 


Spor salonunda toplam 45 dakika geçiriyorum. Diğer üç gün ise yarım saat koşarak ya da eğilerek ve vücudumu esneterek ısınıyorum, ardından 45 dakika kick boks yapıyorum.” Diyor. Tanya Sharma kimdir?Oyuncu güne nasıl başladığını neler yiyip içtiğini de anlattı.


Gurmeet Choudhary: “güne sabah 6’da bir fincan yeşil çay ile başlıyorum. Ardından bir bardak karışık meyve suyu ve bir başka hindistan cevizi suyu geliyor. Sete sabah 8’de varıyorum ve bir kase sütlü yulaf yiyorum. Yulaf liflidir ve beni uzun süre tok tutuyor. Ram dizisinde rol alırken hantal görünmem gerekiyordu, bu yüzden günde 20’ye yakın yumurta akı yiyordum. Günde on yumurta akı rutinimdir. Evde bir aşçımız var ama Debina (karısı) benim için yemek yapmayı seviyor. Çoğu gün çekim yapsa da, önceki gece bana ne yemek istediğimi soruyor ve yemeği kaplarda sete getiriyorum. Öğle yemeği genellikle tavuk göğsü ile esmer pirinç, yeşil sebze ve salata. Akşam yemeği yine balık veya tavuk yahnisi, sebze ve kahverengi pirinç. Gurmeet Choudhary hakkında ilginç bilgiler
Gurmeet Choudhary hakkında ilginç bilgiler


Yemek kuralım İki saatte bir sağlıklı bir şeyler yediğimden emin oluyorum. Metabolizma hızımı yüksek tutuyor. Atıştırmalık olarak fındık yada proteinli çubuk yerim. Ayrıca gün boyunca meyveler, meyve suları veya protein içecekleri tüketiyorum. Ayrıca haşlanmış havuç yemeyi seviyorum. Akşam saat sekizden sonra karbonhidratlardan uzak duruyorum.” Diyor ve ekliyor. Masum oyuncusu Paras Babbar kimdir?


“Gücüm benim özümdür. Koşarken kendimi biraz daha zorlamama yardımcı oluyor ve boks yaparken ekstra güç sağlıyor. Bu sayede 24 saat kesintisiz çekim yapsam bile yorulmuyorum. Zayıf olduğum yanım ise sol omzum. Çocuklukta yaşadığım bir yaralanma nedeniyle omuz seviyesinin üzerinde ağır ağırlık kaldırmaktan kaçınıyorum. Hayranlık duyduğum vücut ise Hrithik Roshan’ın vücudu. Oynadığı role uyacak şekilde fiziğini şekillendirebiliyor. Spor yapmak isteyenlere tavsiyem her gün en az yarım saatlik egzersiz için kendilerine zaman ayırmaları. Mazeret üretmeyin. Pahalı bir spor salonuna katılmak zorunda değilsiniz. Sadece dışarı çıkın ve yürüyün veya koşun.”

Yorum Bırakın