Öne Çıkan Türk Oyuncular Kimdir?

Emre Kızılırmak kimdir? Yasak Elma Dr.Selim

Yasak Elma dizisinde Doktor Selim rolünü canlandıran oyuncu Emre Kızılırmak’ın kim olduğu merak konusu oldu. İşte Emre Kızılırmak’ın biyografisi.

Oyuncu 9 Mart 1983 tarihinde Ankara’da doğdu. Ama İzmir’de büyüdü. Kendisinden üç yaş büyük, erkek kardeşi var. 6 yaşında basketbola başlayan Emre Kızılırmak, 20 yaşına kadar İzmir’de İzmirspor, Balçova Belediyesi gibi kulüplerde basketbol oynadı.18 yaşında anne ve babası boşandı. İzmir Anadolu Turizm Meslek Lisesinden mezun oldu. Daha sonra Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Spor Yüksekokulu Reaksiyon bölümünü bitirdi. İstanbul’da okurken modelliğe başladı. Daha sonra konservatuar okudu 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi’nde oyunculuğa başladı sonra devam ettiği oyunculukta yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.

O ve babası, İzmir Seferihisar’da 6-12 yaş arası çocuklara ücretsiz basketbol dersleri verdikleri “Kızılırmak” spor salonunu işletiyor.

Emre Kızılmak nasıl oyuncu oldu.

Emre 2005 yılında Neşe Erberk’in Yeni yüzler arıyoruz projesi ile keşfedildi. 2007’de düzenlenen “Best Model Türkiye” yarışmasında ikinci oldu. 2008 yılında düzenlenen yarışmaya katılan 50 ülkeden biri olan Türkiye adına katılmış ve dünyanın en iyi podyum modeli seçilmiştir.

Yaşı: 40

Boyu: 1.93 cm

Kilosu: 80 kg

Medeni durumu: evli

Eşi: Sevda Bayraktar

Çocuğu var mı? Çift 2014 yılında bebek bekliyordu ama malesef bebeklerini kaybettiler. Daha sonra ciftin bir oğlu oldu.

2009 yılında yayınlanan Aşk Bir Hayal dizisinde Asteğmen Altay rolüyle oyunculuğa adım attı.2011 yılında, Memet Ali Alabora ve Meltem Cumbul’un rol aldığı ve 1999-2002 yılları arasında yayınlanan “Yılan Hikayesi” dizisinin devamı niteliğindeki “Dedektif Memoli” dizisinde rol aldı. 2014 yılında Kara Para Aşk dizisinde yeraldı.

Şimdilerde ise yasak elma dizisinde Eda Ece ve Biran Damla Yılmaz ile birlikte rol alıyor.

Yorum Bırakın