Öne Çıkan Türk Oyuncular Kimdir?

Eda Elif Başlamışlı kimdir?

1997 doğumlu Eda Elif Başlamışlı, Ankara kökenli bir oyuncudur. 1.70 cm boyunda ve 52 kilo olan Başlamışlı, Koç burcudur.

İlk kez 2013’te “Bana Her Şey Yakışır” programıyla televizyonlarda görülen oyuncu, yarışmada sergilediği performansla birincilik elde etmiştir. Bu deneyim, ona ekran önünde bir avantaj sağlamış ve ardından aldığı kısa bir eğitimle oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Başlamışlı’nın ilk oyunculuk deneyimi, 2017 yapımı “Hep Yek 2” filmiyle olmuştur. 2018’de Show TV’de yayınlanan “Darısı Başımıza” dizisinde yer alan oyuncu, bu projede yeni başlayanlar ve tecrübeli oyuncularla bir araya gelmiştir. Ancak dizi beklenen ilgiyi görememiş ve beşinci bölümde sona ermiştir.

Eda Elif Başlamışlı kimdir?
Eda Elif Başlamışlı kimdir?

Güzel oyuncu, 2019’da Atv televizyonunun dizilerinden biri olan “Hercai”de rol almıştır. 2022’de ise Kanal D ekranlarında yayınlanan “Aşk ve Umut” adlı gündüz kuşağı dizisinde Zeynep karakterine hayat vermiştir. Bu dizide Hakan Dinçkol, Mine Çayıroğlu, Arda Esen, Zafer Demircan gibi birbirinden deneyimli oyuncularla birlikte yer almıştır.

Başlamışlı’nın rol aldığı diziler ve filmler şunlardır:

– 2017: “Hep Yek 2” (Film)

– 2018: “Darısı Başımıza”

– 2019: “Hercai”

– 2022-2024: “Aşk ve Umut”

Yorum Bırakın