Öne Çıkan Türk Oyuncular Kimdir?

Barış Baktaş Ailesi ve Aşk hayatı bütün bilinmeyenleri

Barış Baktaş, 12 Şubat 1997’de Batman’da doğmuş ve Kanal 7’de yayınlanan “Kan Çiçekleri” dizisiyle tanınan bir oyuncu, şarkıcı ve müzisyendir.

Baktaş, tüccar bir babanın ve ev hanımı bir annenin beş çocuğundan biridir ve iki erkek, iki de kız kardeşi vardır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Batman’da tamamlamıştır. Oyunculuk tutkusunu gerçekleştirmek için 2015 yılında İstanbul’a taşınmış ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Muhasebe ve Denetim bölümünden mezun olmuştur.

Oyunculuk kariyerine yönelik eğitimler almak amacıyla Ayşen İnci, Bülent Emin Yarar ve Bülent Çolak gibi isimlerden sahne ve doğaçlama dersleri almıştır. Ayrıca, kamera önü dövüş, kılıç kullanma, at binme ve dans gibi yeteneklerini geliştirmek adına çeşitli eğitimler de almıştır. Tiyatro oyunlarında da yer alarak deneyim kazanmıştır.

Barış Baktaş Ailesi ve Aşk hayatı bütün bilinmeyenleri
Barış Baktaş Ailesi ve Aşk hayatı bütün bilinmeyenleri

TRT yapımı “Savaşın Efsaneleri” adlı belgesel filminde Kral Henry karakteriyle ilk kez ekran karşısına geçmiş ve daha sonra “Yağmur’un Gözyaşları”, “Ceberruh”, “No:26” ve “Tanrının Gözyaşları” gibi sinema filmlerinde de rol almıştır. Ancak, en geniş kitlelere tanınmasını sağlayan rolü, 2022 yılında Kanal 7’de yayınlanmaya başlayan “Kan Çiçekleri” dizisinde canlandırdığı Baran Karabey karakteridir.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzikle de ilgilenen Barış Baktaş, birçok şarkısının söz ve müziğini kendisi yazmıştır. Müzisyen ve şan eğitmeni Meltem Şenel’den şan dersleri almıştır. İlk single çalışması olan “Öldüm”ü 2020 yılında yayınlamış ve “Tutamıyorum”, “Hapsoldum” ve “Özledim” gibi şarkıları da seslendirmiştir. Müzik tarzını pop-rock olarak tanımlayan Baktaş, hem oyunculuk hem de müzik kariyerinde başarılar elde etmektedir.

Aşk hayatıyla da dikkat çeken Barış Baktaş, 2021 yılında Ankara’da Gülüm Baktaş ile evlenmiştir. Gülüm Baktaş, TV8 haber sunucusu Salih Akbaş’ın kızıdır ve çift, 2011 yılından beri birlikteydiler. Sosyal medya hesaplarından birbirlerine olan sevgilerini sık sık paylaşan çift, mutlu bir evlilik sürdürmektedir. Barış Baktaş, eşi Gülüm Baktaş’ı hayatının aşkı olarak nitelendirmekte ve onunla birlikte olmaktan mutluluk duymaktadır.

Barış Baktaş, sanat ve aşk arasında denge kurarak, hem oyunculuk hem de müzik alanındaki başarılarını sürdürmeyi hedefleyen bir sanatçıdır. Gelecekteki projelerinde de başarılı olması dileğiyle.

Yorum Bırakın