Öne Çıkan Türk Diziler

Ateş Kuşları konusu oyuncuları

Yüreklere dokunan dizi Ateş Kuşları, zorluklar ve tehlikelerle mücadele eden 5 sokak çocuğunun kaderini konu alıyor. Pek çok sokak çocuğu 20 yaşına gelemez ve tüm zorluklara rağmen bu 5 çocuk acı kaderlerine direnerek kendilerine “Köksüzler” adını verirler.

Hikaye, 40 günlük bir bebeğin çöplükte bulunması ile başlar. Bu bebeğe Gülayşe adını koyarlar. Bebeğin gelişi yeni zorluklara yol açar ve Ateş Kuşları çocukları, aile olmanın ne demek olduğunu öğrenip hayatta kalma ve bir arada kalma mücadelesi verirler. 

Ateş Kuşları konusu oyuncuları
Ateş Kuşları konusu oyuncuları

Bu 5 çocuğun arasında kurulan bağ, kan bağına dayalı değil, hayatın eseridir.

Türü: Dram, Aile

Yönetmen: Benal Tairi

Senaristler: Ayşe Ferda Eryılmaz, Nehir Erdem

Yayın tarihi: 13 Ocak 2023 

Yayıncı kanal: atv

Ateş Kuşları oyuncuları karakterleri

İlayda Alişan karakteri Gülayşe Ateş

Gülayşe bir kadın tarafından sokağa atılan ve Köksüzler tarafından büyütülen Eyüboğlu konağının kayıp bebeği ve Ateş Kuşları’nın en genç üyesidir.

Hande Soral karakteri Mercan Ateş

Mercan Ali’ye aşık olan Ateş Kuşları’nın küçük annesidir. En büyük korkusu, hayatını adadığı ailesinin bir gün Çatal’ın onları bulması ile dağılması ve Gülayşe’yi alıp götürmesidir.

Görkem Sevindik karakteri Ali Ateş

Ateş Kuşları’nın en büyüğü ve koruyucusudur. Gülayşe’nin hayatını değiştiren gecenin sırrını bilmektedir. Suçluluk duygusuyla yanıp tutuşan ve Mercan’a aşık olan aşkını içinde tutan bir adamdır.

Erdem Şanlı karakteri Zıpkın

Zıpkın yetimhaneden kaçarken ablası olarak tanıdığı Mercan’ın elini hiç bırakmamak için tutmuştur. Babası otizmli olduğu için sokağa terk edilmiştir. Gülayşe’ye aşıktır.

Burak Tozkoparan karakteri Barbarossa

Barbarossa Gülayşe’yi birlikte büyüdüğü babası Nizam Eyüboğlu’na geri getirmek için her şeyi yapacak olan bir polistir. Ateş Kuşları’nın kaderi’ni değistirecektir. 

Yorum Bırakın